ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

W czasach pandemii koronawirusa i nauki zdalnej nasze Szkolne Koło Wolontariatu nadal działa. Z powodu wprowadzonych restrykcji nie możemy się spotykać i pracować razem, lecz pracujemy indywidualnie we wspólnym celu.

Listopad jest miesiącem głębokiej zadumy i refleksji. Staramy się wtedy, w natłoku codziennych zajęć, znaleźć choć chwilę na wspomnienie tych, którzy od nas odeszli. Pomimo nieustannego upływu czasu nie zapominamy o nich i wspieramy ich modlitwą. Wiemy jednak, że jest wielu zmarłych, o których być może już nikt nie pamięta, gdyż świadczą o tym od dawna zaniedbane nagrobki. Bliscy, którzy o nie dbali, zakończyli już swój żywot lub wyjechali w bardzo dalekie strony.

Czytaj więcej...

MŁODZIEŻ W CZASIE PANDEMII – UŚMIECHNIJ SIĘ!

Nastał bardzo trudny czas dla nas wszystkich. Pozostanie w domu i brak kontaktu z rówieśnikami nie wpływa dobrze na samopoczucie i dobry nastrój. Mimo wszystko nie dajmy się zwariować. Bądźmy optymistami, popatrzmy przez różowe okulary i zróbmy coś, na co nigdy nie mieliśmy czasu.

Mamy kilka ciekawych propozycji, które zabiją nudę i pozwolą nam przetrwać z uśmiechem ten ciężki okres.

Czytaj więcej...

E-WOLONTARIAT

Drodzy Uczniowie, ciągle trwamy w niełatwym czasie pandemii koronawirusa, ale mimo to nie poddajemy się!  Aktualna sytuacja zarówno w Polsce, jak i na świecie z pewnością nie ułatwia rozwijania działań wolontariackich.

Z uwagi na to, że pandemia i reżim sanitarny wykluczył wiele możliwości działania uczniów i nauczycieli w ramach szkolnego wolontariatu, wspólnie poszukujemy nowych dróg realizacji wolontariatu szkolnego. Czekamy także na sugestie od Was, Drodzy Licealiści. Jesteśmy otwarci na różnego rodzaju pomysły, jak bezpiecznie pomagać i działać w wolontariacie szkolnym.

Rozważymy wszelkie propozycje, które napłyną poprzez e-dziennik na moją skrzynkę pocztową.

Katarzyna Wikiera, opiekun SKW

POMOC DLA CZWORONOŻNYCH PRZYJACIÓŁ

Za nami kolejna akcja zorganizowana przez członkinie Szkolnego Koła Wolontariatu. W marcu została przeprowadzona zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska „Kundelek” w Rzeszowie. Rozwój epidemii i zawieszenie zajęć w szkole definitywnie zakończyły zbiórkę. W dniu 28 kwietnia karma została dostarczona wraz z darami dla czworonogów zebranymi przez uczniów SP nr1.

Czytaj więcej...

POMOC POSZKODOWANYM W POŻARZE

W dniu 25 lutego br. miała miejsce zbiórka   pieniężna na rzecz rodziny, która ucierpiała w  pożarze przy ulicy Białobrzeskiej.

Udało się zebrać kwotę 317,50 zł.

Serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za wsparcie i okazane serce!

opiekun SKW

JUŻ 14. RAZ GRALIŚMY DLA WOŚP!

Skład naszej załogi:  Anna Filip, Maria Filip, Weronika Ornat, Joanna Naróg, Marta Guzy, Gabriela Szpilka, Weronika Mach, Aleksandra Przybyło, Samanta Wojnar, Aleksandra Słupek,  Aleksandra Polak,  Anna Witek,  Michał Wróbel, Fabian  Dobek, Jakub Leja, Wiktoria Lisowska, Jakub Szczyrba, Dominik  Rupar,  Piotr  Lewkowicz,  Mateusz Witek.

Kapitan naszego Statku: pan Mariusz Babiarz, członkinie sztabu: p. Paulina Niemiec, p. Danuta Frańczak-Sztur, p. Katarzyna Wikiera

MIKOŁAJ U PRZEDSZKOLAKÓW

Kolejną akcją Szkolnego Koła Wolontariatu była wizyta świętego Mikołaja w okolicznych przedszkolach. W dnach 3-6 grudnia odwiedziłyśmy kolejno przedszkola przy ul. Białobrzeskiej, przy ul. Górskiej, na Kopaniach oraz w Smolarzynach. W rolę Mikołaja wcieliła się Aleksandra Przybyło, a aniołkami i diabełkami były: Maria Filip, Weronika Ornat, Weronika Mach, Joanna Naróg, Marta Guzy oraz Gabriela Szpilka. Nasza praca chociaż wydawałaby się łatwa, momentami była zaskakująca i wymagała poświęceń. Szerokie uśmiechy dzieci i czułość, z jaką przyjęły gości, rekompensowały wszystko i wprowadziły nas w wspaniałą świąteczną atmosferę.

Czytaj więcej...

PRZYGOTOWANIA DO FINAŁU WOŚP

Szkolne Koło Wolontariatu będzie brało udział w oprawie finału WOŚP w Żołyni. Dwudziestu wolontariuszy będzie kwestować na terenie Żołyni  na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja odbędzie się dwunastego stycznia 2020 r. Sztab WOŚP tworzą  nauczyciele LO, w budynku liceum będzie miał swą siedzibę.

Anna Filip

ZBIÓRKA DLA DZIECI Z NOWEJ SARZYNY

Szkolne koło wolontariatu organizuje zbiórkę rzeczową dla Podopiecznych z Domu Dziecka w Nowej Sarzynie. Wolontariuszki proszą o przynoszenie m.in. nowych klapek do pływania (rozmiary 36-42), środków higienicznych (min. kosmetyki do pielęgnacji włosów i ciała, dezodoranty, pasty do zębów), nowe skarpetki (rozmiary 36-40). Mamy nadzieję, że drobne upominki, które zawieziemy z okazji mikołajek, w  sprawią radość dzieciakom z tej placówki.  Już teraz wyrażamy wdzięczność  za choćby najmniejszy gest.

Anna Filip