ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

„Dwa są szczęścia na świecie:

 jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie – uszczęśliwiać innych”.

Julian Tuwim

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją, działającą na terenie województwa podkarpackiego. Została powołana w 2006 r., aby objąć opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Fundacja stale poprawia zakres opieki nad chorymi dziećmi i obecnie prowadzi działalność w kilku obszarach: Hospicjum Stacjonarne, Domowa Opieka Hospicyjna, Hospicjum Perinatalne oraz Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna "Tęczowy Domek".

Czytaj więcej...

WOLONTARIUSZE  ZNÓW W AKCJI!

Nareszcie możemy pomagać czynnie, robiąc to, co lubimy, a co sprawia radość innym.

Kilka osób w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu pomagało w opiece nad dziećmi podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową i Oddział Przedszkolny w Smolarzynach. Ola, Marta, Weronika i Piotrek z uśmiechem na twarzy doglądali milusińskich na placu zabaw, na dmuchanej zjeżdżalni oraz boisku sportowym, wcielając się np. w rolę bramkarza.

Za poświęcony czas i życzliwość mimo upału i zmęczenia oraz za troskę o bezpieczeństwo dzieci składam serdeczne podziękowanie.

Czytaj więcej...

GDZIEKOLWIEK JESTEŚ – W ŚWIAT ŚLIJ PROMIENIE DOBRA

Pomóżmy dzieciom z Podkarpackiego Hospicjum w walce o przetrwanie w tych trudnych czasach. Połączmy siły i sprawmy, aby na ich twarzach zagościł uśmiech. Do dnia 22.06. trwa zbiórka potrzebnych rzeczy wymienionych na liście poniżej. Wszystkim z góry dziękujemy. Do dzieła!

CHALLENGE NIEBIESKIE MOTYLE 2021

W dniu 15 czerwca Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w akcji „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”. Członkowie oraz chętne osoby z dużym entuzjazmem podjęli radosne wyzwanie. Głównym celem tej akcji było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu.

Jak przekazaliśmy niebieską iskierkę przyjaźni?

Czytaj więcej...

 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że większość czasu spędzamy w domu. Czujemy się poirytowani, coraz więcej spraw nas denerwuje, złościmy się (czasami bez powodu) i szukamy wytchnienia w rozmowie telefonicznej, w lekturze dobrej książki, w Internecie. W sieci znajdziemy informacje, rozrywkę, drugiego człowieka – wartości pozytywne – ale znajdziemy również coś, co generuje negatywne emocje: hejt.

Szkolne Koło Wolontariatu pragnie zwrócić uwagę na groźne zjawisko i zdecydowanie powiedzieć hejtowi: NIE. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji przygotowanej przez Joannę Naróg. W czasie izolacji warto pamiętać o jej przesłaniu.

>>> pobierz plik prezentacji (.pptx) <<<

 

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

W czasach pandemii koronawirusa i nauki zdalnej nasze Szkolne Koło Wolontariatu nadal działa. Z powodu wprowadzonych restrykcji nie możemy się spotykać i pracować razem, lecz pracujemy indywidualnie we wspólnym celu.

Listopad jest miesiącem głębokiej zadumy i refleksji. Staramy się wtedy, w natłoku codziennych zajęć, znaleźć choć chwilę na wspomnienie tych, którzy od nas odeszli. Pomimo nieustannego upływu czasu nie zapominamy o nich i wspieramy ich modlitwą. Wiemy jednak, że jest wielu zmarłych, o których być może już nikt nie pamięta, gdyż świadczą o tym od dawna zaniedbane nagrobki. Bliscy, którzy o nie dbali, zakończyli już swój żywot lub wyjechali w bardzo dalekie strony.

Czytaj więcej...

MŁODZIEŻ W CZASIE PANDEMII – UŚMIECHNIJ SIĘ!

Nastał bardzo trudny czas dla nas wszystkich. Pozostanie w domu i brak kontaktu z rówieśnikami nie wpływa dobrze na samopoczucie i dobry nastrój. Mimo wszystko nie dajmy się zwariować. Bądźmy optymistami, popatrzmy przez różowe okulary i zróbmy coś, na co nigdy nie mieliśmy czasu.

Mamy kilka ciekawych propozycji, które zabiją nudę i pozwolą nam przetrwać z uśmiechem ten ciężki okres.

Czytaj więcej...

E-WOLONTARIAT

Drodzy Uczniowie, ciągle trwamy w niełatwym czasie pandemii koronawirusa, ale mimo to nie poddajemy się!  Aktualna sytuacja zarówno w Polsce, jak i na świecie z pewnością nie ułatwia rozwijania działań wolontariackich.

Z uwagi na to, że pandemia i reżim sanitarny wykluczył wiele możliwości działania uczniów i nauczycieli w ramach szkolnego wolontariatu, wspólnie poszukujemy nowych dróg realizacji wolontariatu szkolnego. Czekamy także na sugestie od Was, Drodzy Licealiści. Jesteśmy otwarci na różnego rodzaju pomysły, jak bezpiecznie pomagać i działać w wolontariacie szkolnym.

Rozważymy wszelkie propozycje, które napłyną poprzez e-dziennik na moją skrzynkę pocztową.

Katarzyna Wikiera, opiekun SKW

POMOC DLA CZWORONOŻNYCH PRZYJACIÓŁ

Za nami kolejna akcja zorganizowana przez członkinie Szkolnego Koła Wolontariatu. W marcu została przeprowadzona zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska „Kundelek” w Rzeszowie. Rozwój epidemii i zawieszenie zajęć w szkole definitywnie zakończyły zbiórkę. W dniu 28 kwietnia karma została dostarczona wraz z darami dla czworonogów zebranymi przez uczniów SP nr1.

Czytaj więcej...