ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W ŻOŁYNI NA MECZU SIATKÓWKI LIGI MISTRZYŃ  K S DevelopRes Rzeszów – Volero Le Cannet

W czwartek, 2.03.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół w Żołyni – licealiści, członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego  oraz uczennice z klasy sportowej SP 1 wraz z opiekunami p. Martą Hryniewską, p. Grzegorzem Hryniewskim, p. Pawłem Leją byli świadkami wspaniałego meczu siatkówki w hali sportowo - widowiskowej Podpromie w Rzeszowie. W ramach rozgrywek Ligi Mistrzyń siatkarki K S DevelopResu Rzeszów rozegrały rewanżowe spotkanie barażowe z rywalkami z Francji, drużyną Volero Le Cannet odnosząc zwycięstwo 3:0. Pierwszy mecz u siebie wygrały Francuzki 3:0. W tej sytuacji zwycięzcę rywalizacji wyłonił tzw. „złoty set”. Po zaciętej i emocjonującej walce z końcowego sukcesu cieszyły się rzeszowianki wygrywając 15:13. Tym samym  uzyskując awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

Spotkanie dostarczyło naszym uczniom, żywiołowo dopingującym zawodniczki z trybun, niezapomnianych emocji i wrażeń. Po zakończonym spotkaniu nastąpiła bardzo miła i sympatyczna „sesja zdjęciowa” z siatkarkami popularnych „Rysic” :)

Wyjazd został zorganizowany przez opiekuna Szkolnego Koła Strzeleckiego p. Grzegorza Hryniewskiego.

Drużynie z Rzeszowa życzymy powodzenia w kolejnych meczach w Lidze Mistrzyń oraz trzymamy kciuki w walce o mistrzostwo Polski w Tauron Lidze.

Grzegorz Hryniewski


Szkolne Koło Strzeleckie LO Żołynia oraz uczennice klasy sportowej SP 1 Żołynia z siatkarkami KS DevelopRes Rzeszów


Opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego LO Żołynia Grzegorz Hryniewski z kapitan zespołu KS DevelopRes Rzeszów Jeleną Blagojević