ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

TURNIEJ STRZELECKI DLA SP OPALENISKA

Jedną z form działalności licealnego Szkolnego Koła Strzeleckiego jest współpraca z dziećmi i młodzieżą z okolicznych szkół. Tym razem nasi uczniowie: Zuzanna Foryt, Martyna Mach oraz Patryk Cyburt wraz z opiekunem Koła, p. Grzegorzem Hryniewskim w dniu 10 czerwca 2021 r. zorganizowali turniej strzelecki dla uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Witołda Nowiny – Sawickiego w Opaleniskach. W zawodach wystartowało 16 uczniów, którzy rywalizowali w strzelaniu z karabinku sportowego bocznego zapłonu, dla których było to pierwsze zetknięcie z tą dyscypliną sportu.

Jak się okazało strzelanie bardzo spodobało się młodym „snajperom”. Na pewno duża w tym zasługa „instruktorek” Zuzi i Martyny, które w miły i sympatyczny sposób pod okiem opiekuna Koła przekazywały tajniki strzelania smile Tradycyjnie nie zabrakło ogniska z pieczoną kiełbaską. O to aby strzelcy mieli siły do celnego strzelania zadbał Patryk smile

Opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego

Grzegorz Hryniewski