ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

WIOSENNY TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM O PUCHAR WÓJTA GMINY ŻOŁYNIA – 7.04.2019

Niedzielne przedpołudnie 7 kwietnia br. zgromadziło na żołyńskiej strzelnicy sportowej prawdziwą rzeszę miłośników strzelectwa sportowego. Liczba ok. 70 uczestników zawodów (w tym 54 strzelających) jest chyba rekordem tego typu imprezy. Magnesem przyciągającym aż tak dużą grupę młodszych i starszych mieszkańców naszej gminy (w tym liczną reprezentację dziewcząt) okazała się rywalizacja o PUCHAR WÓJTA w strzelectwie sportowym.

Otwarcia zawodów dokonał wójt gminy p. Piotr Dudek. Prowadzący strzelanie, a zarazem organizator turnieju p. Grzegorz Hryniewski przypomniał zasady bezpieczeństwa i przedstawił regulamin konkursu: pozycja strzelecka leżąc, odległość 50m, 10 strzałów z karabinka sportowego kbks, w tym 7 ocenianych.

Turniej przebiegał bardzo sprawnie, rywalizacja była niezwykle wyrównana. Faworyci zawodów – J. Walawender, R. Suszek, P. Lic, P. Walawender – znaleźli się wprawdzie w czołówce turnieju, ale prawdziwą niespodzianką było jednak zdecydowane zwycięstwo W. Ciska. Jako jedyny pokonał barierę 60 punktów (na 70 możliwych).

Oto czołowa trzynastka turnieju:

1. Wojciech Cisek                   61 pkt.

2. Józef Walawender              58

3. Ryszard Suszek                 57

4  - 6. Piotr Lic                      56

           Przemysław Walawender  56

           Dominik Rupar                56

7. Hubert Baran                    55

8. Tadeusz Burda                  54

9. Tomasz Kuduk                  51

10–13. Kinga Czado                 50 (najlepsza zawodniczka, ubiegłoroczna maturzystka, LO Żołynia, SKS)

                Dawid Lic                  50

                Marcin Jucha           50 (LO Żołynia, SKS)

                Paulina Decowska   50 (LO Żołynia, SKS)

 

Trójka najlepszych zawodników oraz najlepsza zawodniczka otrzymali okazałe puchary i pamiątkowe dyplomy. Dzieci i młodzież obdarowani zostali pamiątkami ufundowanymi przez Urząd Gminy.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju okazał się dziewięciolatek z SP1 Franciszek Selwa, który otrzymał specjalne wyróżnienie.

Nagrody wręczył  przewodniczący Rady Gminy p. Piotr Foryt. W podsumowującym słowie wysoko ocenił sprawną organizację oraz atmosferę towarzyszącą zawodom.

W trakcie zawodów członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego serwowali gorące kiełbaski z rożna, a cztery uczennice LO w Żołyni (Angelica Decowska, Andżelika Buszta,  Zuzanna Baran i Anna Urban) przygotowały słodką niespodziankę dla wszystkich uczestników w postaci znakomitych ciast domowej roboty.     

W organizację oraz przeprowadzenie turnieju duży wkład wnieśli uczniowie żołyńskiego liceum -  członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego:

Klasa 1a – Paulina Decowska, Aleksandra Polak, Samanta Wojnar, Fabian Dobek, Jakub Leja i   Michał Wróbel

Klasa 2a – Andżelika Buszta,  Angelica Decowska, Dominik Rupar, Jakub Szczyrba i Jakub Tomczyk

Klasa 3b – Zuzanna Baran, Anna Urban, Marcin Jucha, Adam Majkut i Krystian Lorenc.

Dokumentację fotograficzną imprezy sporządził Mateusz Kulpa.

Organizatorzy