ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W ŻOŁYNI NA MECZU SIATKÓWKI LIGI MISTRZYŃ  K S DevelopRes Rzeszów – Volero Le Cannet

W czwartek, 2.03.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół w Żołyni – licealiści, członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego  oraz uczennice z klasy sportowej SP 1 wraz z opiekunami p. Martą Hryniewską, p. Grzegorzem Hryniewskim, p. Pawłem Leją byli świadkami wspaniałego meczu siatkówki w hali sportowo - widowiskowej Podpromie w Rzeszowie. W ramach rozgrywek Ligi Mistrzyń siatkarki K S DevelopResu Rzeszów rozegrały rewanżowe spotkanie barażowe z rywalkami z Francji, drużyną Volero Le Cannet odnosząc zwycięstwo 3:0. Pierwszy mecz u siebie wygrały Francuzki 3:0. W tej sytuacji zwycięzcę rywalizacji wyłonił tzw. „złoty set”. Po zaciętej i emocjonującej walce z końcowego sukcesu cieszyły się rzeszowianki wygrywając 15:13. Tym samym  uzyskując awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM
W dniu 7 grudnia odbył się "Mikołajkowy Turniej w Strzelectwie Sportowym" dla członków Szkolnego Koła Strzeleckiego zorganizowany przez prezesa naszego SKS'u p.Grzegorza Hryniewskiego❤️ Zawodnicy rywalizowali w strzelaniu z karabinka sportowego bocznego zapłonu na dystansie 50 m w pozycji leżącej. Po emocjonującej i zaciętej, przebiegającej w bardzo sympatycznej rywalizacji wyłoniliśmy podium:
Czytaj więcej...

TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W  dniu  9   listopada 2022 r., na  gminnej strzelnicy sportowej w Żołyni odbył się turniej strzelecki z okazji Święta Niepodległości. W zawodach wystartowało 25 licealistów – członków Szkolnego Koła Strzeleckiego. Rywalizowali oni w strzelaniu z karabinka sportowego na dystansie 50 m, w pozycji leżącej. Najcelniejszym okiem wykazała się Milena Rewer z klasy 3 LO zdobywając pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji uplasował się Antoni Łojas z klasy 1 LO, zaś na najniższym miejscu na podium znalazł się Bartosz Urban z klasy 1 LO.

Czytaj więcej...

RODZINNY TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM

W naszym żołyńskim liceum  grupa 16 uczniów prężnie działa w ramach Szkolnego Koła Strzeleckiego. Przez cały rok szkolny odbywają się regularne cotygodniowe zajęcia, podczas których młodzież ma możliwość zapoznania się z ciekawą dyscypliną sportową, jaką jest strzelectwo sportowe. Na atrakcyjność zajęć duży wpływ mają m. in. Szkolna Liga Strzelecka oraz szereg okolicznościowych turniejów.

Czytaj więcej...

NOWOŚCI W SZKOLNYM KOLE STRZELECKIM 

Zespół Szkół w Żołyni od bieżącego roku szkolnego dysponuje własnymi nowymi karabinkami. Są to trzy karabinki sportowe bocznego zapłonu, kal. 5,6 mm, CZ 455 z dodatkową lunetą celowniczą „Delta Optical Entry” oraz trzy karabinki pneumatyczne  „CROSMAN COPPERHEAD”, kal. 4.5 mm. Broń wykorzystywana jest podczas zajęć Szkolnego Koła Strzeleckiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

LICEALNY TURNIEJ  SZKOLNEGO KOŁA STRZELECKIEGO

W dniu 10 czerwca 2021 odbył się  turniej w strzelectwie sportowym dla uczniów liceum, członków Szkolnego Koła Strzeleckiego. Zawodnicy rywalizowali w strzelaniu z karabinku  sportowego bocznego zapłonu na dystansie 50 m w pozycji leżącej. Oceniano 7 strzałów. Po emocjonującej i zaciętej, przebiegającej w bardzo sympatycznej rywalizacji najlepszym strzelcem turnieju został Wiktor Natoński z klasy 2 LO. Drugą lokatę wywalczyła Milena Rewer z klasy 1 LO. Na trzecim miejscu na podium znalazła się Martyna Mach z klasy  2 LO. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale. Ponadto w turnieju wystartowali: Zuzanna Foryt, Edyta Więcław, Patryk Cyburt, Michał Jucha oraz Piotr Szpila. Sportowym zmaganiom towarzyszył jak zawsze smaczny grillowy bufet.

Czytaj więcej...

TURNIEJ STRZELECKI DLA SP OPALENISKA

Jedną z form działalności licealnego Szkolnego Koła Strzeleckiego jest współpraca z dziećmi i młodzieżą z okolicznych szkół. Tym razem nasi uczniowie: Zuzanna Foryt, Martyna Mach oraz Patryk Cyburt wraz z opiekunem Koła, p. Grzegorzem Hryniewskim w dniu 10 czerwca 2021 r. zorganizowali turniej strzelecki dla uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Witołda Nowiny – Sawickiego w Opaleniskach. W zawodach wystartowało 16 uczniów, którzy rywalizowali w strzelaniu z karabinku sportowego bocznego zapłonu, dla których było to pierwsze zetknięcie z tą dyscypliną sportu.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO 1. BATALIONU STRZELCÓW PODHALAŃSKICH

W dniu 29.11.2019 r. swoje  święto obchodzili żołnierze z 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Wśród zaproszonych gości, a było ich ponad 3000, znaleźli się uczniowie naszych szkół – z klas ósmych SP i pierwszej klasy LO, członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Danuta Frańczak – Sztur i opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego p. Grzegorz Hryniewski. W ramach Dnia Otwartych Koszar  na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez żołnierzy 1bsp. Młodzi adepci strzelectwa mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z bliska ze sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu jednostki, poczuć „smak” zawodu żołnierza oraz skosztować wojskowej grochówki.

Czytaj więcej...

WIOSENNY TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM O PUCHAR WÓJTA GMINY ŻOŁYNIA – 7.04.2019

Niedzielne przedpołudnie 7 kwietnia br. zgromadziło na żołyńskiej strzelnicy sportowej prawdziwą rzeszę miłośników strzelectwa sportowego. Liczba ok. 70 uczestników zawodów (w tym 54 strzelających) jest chyba rekordem tego typu imprezy. Magnesem przyciągającym aż tak dużą grupę młodszych i starszych mieszkańców naszej gminy (w tym liczną reprezentację dziewcząt) okazała się rywalizacja o PUCHAR WÓJTA w strzelectwie sportowym.

Czytaj więcej...

SZKOLNE KOŁO STRZELECKIE                

LIGA STRZELECKA  - XI kolejka (08.04.2019r.) – wyniki:

Czytaj więcej...