ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

1. Podsumowanie akcji "Jak uczniowie żołyńskiego LO spędzają Święta Bożego Narodzenia".
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszego LO, którzy wzięli udział w naszej akcji. Otrzymaliśmy aż 13 zdjęć waszych choinek. Jednocześnie informujemy, że wszyscy uczestnicy otrzymali uwagi pozytywne za udział w akcji. Jeszcze raz dziękujemy. Zachęcamy wszystkich do udziału w tego typu akcjach.

Czytaj więcej...

NOWY E-MAIL SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO LO
Informujemy, że specjalnie na potrzeby samorządu został utworzony nowy e-mail, na który możecie przesyłać wasze pomysły na akcje, uwagi do naszej pracy, czy po prostu zwykłe pytania.
E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

XXI EDYCJA GÓRY GROSZA

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Dołącz do nas! 

Czytaj więcej...

BIEG KOBIET "ZAWSZE PIER(W)SI"

Dziewczęta z klasy 1 LO wraz z opiekunami uczestniczyły 10.10.2020r. w Wirtualnym Biegu Kobiet ZAWSZE PIER(W)SI !! - w zawodach związanych z ideą profilaktyki przeciwko nowotworom piersi! Solidarnie z tysiącami kobiet w Polsce, zmotywowane, w szczytnym celu!! Brawo dziewczyny!!! 

Czytaj więcej...

ZBIÓRKA DLA ŻÓŁWIA

AKCJA „ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA”                                                             

Tysiące białych i czerwonych zniczy po raz kolejny zapłoną 1 listopada we Lwowie i okolicach w ramach akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Akcję, która ma na celu uświadomienie wszystkim odwiedzającym w tym dniu cmentarze, że pamięć o dawnych mieszkańcach Ziemi Lwowskiej i tych, którzy w jej obronie polegli, jest wciąż żywa, zapoczątkowało w 2004 r. dziesięć dziewcząt z Radia Lwów. Od kilku lat akcji tej w naszym kraju patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaś jej koordynatorem w naszym województwie jest Telewizja Rzeszów.

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła pragnie włączyć się w akcję „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Polegać ona będzie na zbiórce wyłącznie białych i czerwonych zniczy, które można składać w dniach 12.10 – 19.10. 2020r. u opiekunów Samorządu Uczniowskiego LO p. Zofii Szpili (sala 204) i p. Jana Kosiora (sala 106).

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji wszystkich, którzy poprzez zapalony znicz chcą wyrazić swoją pamięć i wdzięczność zasłużonym dla naszej Ojczyzny Rodakom, których groby znajdują się poza jej obecnymi granicami. Pamiętajmy: im więcej zniczy uda się zebrać, tym więcej zapłonie ich 1 listopada na polskich grobach za wschodnią granicą…

Liczymy na zrozumienie i wsparcie naszej akcji: Samorząd Uczniowski LO wraz z opiekunami

 

NASZA WŁADZA

Dnia 10 września na długiej przerwie odbyło się pierwsze spotkanie samorządów klasowych 2020/2021.  Samorządy wszystkich klas pojawiły się w komplecie. Spośród wszystkich członków wybraliśmy samorząd szkolny w składzie: przewodniczący: Patryk Cyburt, z-ca przewodniczącego: Piotr Szpila, skarbnik: Zuzanna Foryt, sekretarz: Gabriela Szpilka, członkowie: Julia Stępień, Piotr Nowak. Liczymy na owocną współpracę i wspólne sukcesy.

„TŁUSTY CZWARTEK” W NASZEJ SZKOLE

Dnia 20 lutego 2020r. Samorząd Uczniowski liceum zorganizował uczniom i nauczycielom słodką niespodziankę. Na lekcji czwartej przedstawiciele SU rozdali pyszne pączki. Słodkości umiliły nam ten dzień i dodały energii do dalszej pracy.

SU

Czytaj więcej...