ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

,,SŁODKI CZWARTEK” W LO

Dnia 17 czerwca 2021r. połączone siły Samorządów Uczniowskich LO i SP1 zorganizowały  Słodki Czwartek, na którym cała społeczność szkolna mogła delektować się wybornymi wypiekami własnej produkcji ,,made in Żołynia”, czyli plackami, mufinkami, ciasteczkami; słodkości te cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem i znikały ze stołów w mgnieniu oka. Wszystko smakowało wybornie i trudno było oprzeć się kolejnym porcjom, przez co przybyło nam nieco kalorii, ale te spalimy niebawem na ostatniej naszej imprezie w tym roku szkolnym, tj. na spływie kajakowym w Roztoczańskim Parku Narodowym zaplanowanym na środę 23 czerwca.

Czytaj więcej...

ŁĄCZY NAS PIŁKA I NASZA SZKOŁA W ŻOŁYNI

Dnia 14 czerwca 2021r. spotkaliśmy się ponownie w naszej szkole, tzn. my licealiści oraz uczniowie klas 8-ych Szkoły Podstawowej nr 1 w Żołyni, tym razem w Szkolnej Strefie Kibica, aby wspólnie kibicować naszej narodowej reprezentacji w meczu ze Słowacją w ramach Mistrzostw Europy w Pilce Nożnej EURO 2020. W ramach rozgrzewki rozegraliśmy quiz piłkarski, w którym uczestnicy, tak chłopcy jak i dziewczęta, wykazali się dużą wiedzą na temat EURO. Ubrani w biało-czerwone stroje, pomalowani bądź przyodziani w biało-czerwone flagi, odśpiewaliśmy najpierw wraz z naszymi piłkarzami na kilkadziesiąt głosów nasz hymn narodowy, a później przez cały mecz dopingowaliśmy naszą narodową drużynę, głęboko przeżywając jej ,,wzloty i upadki” w czasie ciężkiego boju ze Słowakami.

Czytaj więcej...

SZKOLNY WIECZÓR FILMOWY

Dnia 8 czerwca w naszej szkole odbył się Wieczór Filmowy. Organizacją zajął się Samorząd Uczniowski LO. Jako goście zostali zaproszeni uczniowie klas licealnych oraz klas 8-ych Szkoły Podstawowej nr 1 w Żołyni. Celem spotkania była integracja uczniów LO i SP oraz chwila relaksu po zajęciach lekcyjnych. Seans rozpoczęliśmy dobrym humorem razem ze „Shreckiem”. Następnie spragnieni wrażeń i emocji obejrzeliśmy mrożący krew w żyłach horror. Nikt nie wrócił do domu głodny, ponieważ przez cały czas serwowano pyszne gofry, tosty, watę cukrową oraz ciasto. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało i zapraszamy do śledzenia i włączania się w kolejne akcje Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj więcej...

DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

1. Podsumowanie akcji "Jak uczniowie żołyńskiego LO spędzają Święta Bożego Narodzenia".
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszego LO, którzy wzięli udział w naszej akcji. Otrzymaliśmy aż 13 zdjęć waszych choinek. Jednocześnie informujemy, że wszyscy uczestnicy otrzymali uwagi pozytywne za udział w akcji. Jeszcze raz dziękujemy. Zachęcamy wszystkich do udziału w tego typu akcjach.

Czytaj więcej...

NOWY E-MAIL SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO LO
Informujemy, że specjalnie na potrzeby samorządu został utworzony nowy e-mail, na który możecie przesyłać wasze pomysły na akcje, uwagi do naszej pracy, czy po prostu zwykłe pytania.
E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

XXI EDYCJA GÓRY GROSZA

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Dołącz do nas! 

Czytaj więcej...

BIEG KOBIET "ZAWSZE PIER(W)SI"

Dziewczęta z klasy 1 LO wraz z opiekunami uczestniczyły 10.10.2020r. w Wirtualnym Biegu Kobiet ZAWSZE PIER(W)SI !! - w zawodach związanych z ideą profilaktyki przeciwko nowotworom piersi! Solidarnie z tysiącami kobiet w Polsce, zmotywowane, w szczytnym celu!! Brawo dziewczyny!!! 

Czytaj więcej...

ZBIÓRKA DLA ŻÓŁWIA

AKCJA „ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA”                                                             

Tysiące białych i czerwonych zniczy po raz kolejny zapłoną 1 listopada we Lwowie i okolicach w ramach akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Akcję, która ma na celu uświadomienie wszystkim odwiedzającym w tym dniu cmentarze, że pamięć o dawnych mieszkańcach Ziemi Lwowskiej i tych, którzy w jej obronie polegli, jest wciąż żywa, zapoczątkowało w 2004 r. dziesięć dziewcząt z Radia Lwów. Od kilku lat akcji tej w naszym kraju patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaś jej koordynatorem w naszym województwie jest Telewizja Rzeszów.

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła pragnie włączyć się w akcję „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Polegać ona będzie na zbiórce wyłącznie białych i czerwonych zniczy, które można składać w dniach 12.10 – 19.10. 2020r. u opiekunów Samorządu Uczniowskiego LO p. Zofii Szpili (sala 204) i p. Jana Kosiora (sala 106).

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji wszystkich, którzy poprzez zapalony znicz chcą wyrazić swoją pamięć i wdzięczność zasłużonym dla naszej Ojczyzny Rodakom, których groby znajdują się poza jej obecnymi granicami. Pamiętajmy: im więcej zniczy uda się zebrać, tym więcej zapłonie ich 1 listopada na polskich grobach za wschodnią granicą…

Liczymy na zrozumienie i wsparcie naszej akcji: Samorząd Uczniowski LO wraz z opiekunami