ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

ZNICZE DLA ŁYCZAKOWA

Prowadzona przez kilka dni zbiórka zniczy pokazała, że pamięć o Lwowie jest wciąż żywa. Nauczyciele i uczniowie stanęli na wysokości zadania. Dzięki p. Teresie Grędysie, znicze trafiły do siedziby TVP3 Rzeszów, skąd zostały dostarczone do Lwowa.

Wszystkim, którzy wzięli udział w tej szczytnej akcji, serdecznie dziękujemy!!!

SU LO

BARWY JESIENI

Kilka licealnych sal lekcyjnych wzbogaciło się o piękne, stylowe dekoracje. Ich autorami są uczniowie I i III kl. LO oraz III kl. LG. Kiedy na zewnątrz robi się ponuro i zimno, u nas jest kolorowo. Jesienne odcienie to naturalne ciepło i pewnego rodzaju przytulność. Zdobywanie wiedzy również staje się wtedy przyjemniejsze. 

Oto efekty pracy licealistów.

Czytaj więcej...

SŁODKI CZWARTEK

Startujemy z cyklicznym projektem promującym regionalne wypieki. Wszyscy chętni mogą spróbować swoich sił w tym słodkim biznesiePierwszy taki czwartek (21 października) pokazał, jak wielu uczniów jest zainteresowanych taką formą spędzania czasu podczas przerw między lekcjami. Do kupujących dołączyli też uczniowie szkoły podstawowej, co widać na załączonych zdjęciach.

Czytaj więcej...

GÓRA GROSZA

W listopadzie zaczynamy zbiórkę monet w ramach projektu Góra Grosza przygotowanego przez Towarzystwo Nasz Dom. Pieniążki przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom i ich rodzinom.

SU LO

LWÓW – PAMIĘTAMY !!!

Trwa kolejna edycja akcji Światełko Pamięci dla Łyczakowa. To wyraz pamięci o polskości tego pięknego miasta, o Polakach budujących jego wielkość. Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę zniczy, które pierwszego listopada zostaną zapalone na Cmentarzu Łyczakowskim, Orląt Lwowskich i innych miejscowych nekropoliach. Zbiórka potrwa do dwudziestego października. Zachęcamy do przyłączenia się do tej szlachetnej inicjatywy.

Czytaj więcej...

POMAGANIE ZAWSZE W CENIE

Jednym z zadań szkoły jest kształtowanie wśród młodzieży postawy otwartości na niesienie pomocy potrzebującym. Wsparcia potrzebują dzieci i osoby dorosłe, bez względu na narodowość, wyznanie czy kolor skóry. W wielu przypadkach mogą oni liczyć tylko na swoich najbliższych i innych ludzi, ludzi dobrej woli.

Pamiętając o tym, Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek na cele charytatywne. Nakrętki można przynosić do kącika kawowego do końca grudnia 2021 roku. Do wzięcia udziału w akcji zachęcamy uczniów, pracowników szkoły oraz mieszkańców Żołyni.

Czytaj więcej...

SAMORZĄD UCZNIOWSKI LO:

Przewodnicząca – Martyna Mach

Zastępca przew. – Patryk Cyburt

Sekretarz – Magdalena Nicpoń

Skarbnik – Piotr Nowak

,,SŁODKI CZWARTEK” W LO

Dnia 17 czerwca 2021r. połączone siły Samorządów Uczniowskich LO i SP1 zorganizowały  Słodki Czwartek, na którym cała społeczność szkolna mogła delektować się wybornymi wypiekami własnej produkcji ,,made in Żołynia”, czyli plackami, mufinkami, ciasteczkami; słodkości te cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem i znikały ze stołów w mgnieniu oka. Wszystko smakowało wybornie i trudno było oprzeć się kolejnym porcjom, przez co przybyło nam nieco kalorii, ale te spalimy niebawem na ostatniej naszej imprezie w tym roku szkolnym, tj. na spływie kajakowym w Roztoczańskim Parku Narodowym zaplanowanym na środę 23 czerwca.

Czytaj więcej...

ŁĄCZY NAS PIŁKA I NASZA SZKOŁA W ŻOŁYNI

Dnia 14 czerwca 2021r. spotkaliśmy się ponownie w naszej szkole, tzn. my licealiści oraz uczniowie klas 8-ych Szkoły Podstawowej nr 1 w Żołyni, tym razem w Szkolnej Strefie Kibica, aby wspólnie kibicować naszej narodowej reprezentacji w meczu ze Słowacją w ramach Mistrzostw Europy w Pilce Nożnej EURO 2020. W ramach rozgrzewki rozegraliśmy quiz piłkarski, w którym uczestnicy, tak chłopcy jak i dziewczęta, wykazali się dużą wiedzą na temat EURO. Ubrani w biało-czerwone stroje, pomalowani bądź przyodziani w biało-czerwone flagi, odśpiewaliśmy najpierw wraz z naszymi piłkarzami na kilkadziesiąt głosów nasz hymn narodowy, a później przez cały mecz dopingowaliśmy naszą narodową drużynę, głęboko przeżywając jej ,,wzloty i upadki” w czasie ciężkiego boju ze Słowakami.

Czytaj więcej...