ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO OLIMPUS 2021 – sesja zimowa

Dnia 11 lutego 2021r. odbyła się (z miesięcznym opóźnieniem ze względu na panującą sytuację pandemiczną) Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego Olimpus sesja zimowa zorganizowana przez Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe Olimpus z siedzibą w Warszawie. Wzięło w niej udział również 9 uczniów z klasy 1-ej i klas 2-ich naszego Liceum:

- Cyburt Patryk, Czech Wioleta, Foryt Zuzanna, Kwiatek Sabina – kl. 1LO

- Filip Anna, Stępień Julia, Szpila Piotr – kl. 2LO

- Naróg Joanna, Żaba Kacper – kl. 2LG

Czytaj więcej...

KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY W NASZYM LICEUM

22 kwietnia 2021 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2021. Konkurs ten jest jednoetapowy. W Polsce bierze w nim udział ponad 350000 osób. Uczestnicy rywalizują w sześciu kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Obejmują one uczniów od drugiej klasy szkoły podstawowej, aż do najstarszych klas szkół ponadgimnazjalnych i ponapodstawowych. Konkurs jest całkowicie zewnętrzny. Zestawy zadań układają i poprawy prac dokonują ogólnopolscy organizatorzy konkursu w Toruniu.

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO OLIMPUS 2020 - SESJA WIOSENNA (ON-LINE)

Dnia 19 maja 2020r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego zorganizowana po raz pierwszy w formie testu on-line przez Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe Olimpus z siedzibą w Warszawie. Wzięło w niej udział 5 uczniów z klas 1-ych naszego Liceum:

- Filip Anna, Stępień Julia, Szpila Piotr – kl. 1LO

Czytaj więcej...

XXIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS „AUSTRIA – KRAJ I MIESZKAŃCY”

Dnia 3 marca 2020r. odbył się w naszej szkole i na terenie całego kraju etap szkolny XXIII ogólnopolskiego konkursu ,,Austria – kraj i mieszkańcy”, którego organizatorem była Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Biblioteka Austriacka w Opolu w ramach 20. Wiosny Austriackiej.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 9 uczniów z naszego Liceum: 

Czytaj więcej...

PODKARPACKI KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 15.02.2020r. dwoje uczniów liceum ogólnokształcącego: Anna Filip i Piotr Szpila reprezentowało naszą szkołę w etapie powiatowym „XX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego” im. Franciszka Lei, który odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Łańcucie. Piotr Szpila uzyskał drugi wynik w powiecie łańcuckim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO – FIZYCZNY

30 stycznia Anna Filip, Piotr Szpila i Bartosz Słupek wzięli udział w „Międzypowiatowym Konkursie Matematyczno – Fizycznym”, organizowanym przez Zespół Szkół w Nowej Sarzynie. Do finału konkursu zakwalifikowali się Anna Filip i Piotr Szpila, uzyskując odpowiednio drugi i trzeci wynik spośród wszystkich uczestników.

Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 5 marca 2020r. w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie!

WYNIKI XVII EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO PROCENT 

W  dniu 21.05.2019r. w Gimnazjum w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Żołyni odbył się XVII Powiatowy Konkurs Matematyczny PROCENT.

W konkursie udział wzięło 29 uczniów ze szkół powiatu łańcuckiego i leżajskiego. Uczestnicy otrzymali do rozwiązania test składający się z 10 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru oraz 4 zadań otwartych. Maksymalna liczba punktów, jaką mogli zdobyć uczestnicy to 41. Zadania opracowała i prace oceniła komisja konkursowa w składzie: Grażyna Dąbek, Ryszard Niemiec, Maciej Benedyk. Szczegółowe wyniki nagrodzonych uczniów przedstawia tabelka.

Czytaj więcej...

SUKCES PAWŁA OŻOGA W KURATORYJNYCH KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

PAWEŁ OŻÓG - uczeń klasy 3b gimnazjum został LAUREATEM kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z geografii i FINALISTĄ kuratoryjnego konkursu  z chemii.

Gratulujemy!!!

„RECYCLING? OCZYWIŚCIE, ŻE TAK!”

Tak brzmi tytuł konkursu organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie, a  skierowanego do młodzieży uczącej się języka niemieckiego. Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska, promowanie postaw ekologicznych ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu, czyli powtórnego przetwarzania i wykorzystania odpadów.

Czytaj więcej...

MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO

O zdobycie takiego tytułu zmagało się 31 uczestników Szkolnego Konkursu Polonistycznego. Organizowany jest on corocznie wśród uczniów Liceum Ogólnokształcącego w ZS im A. Mickiewicza w Żołyni. W tym roku odbył się 6 listopada.

Uczestnikami byli:

Czytaj więcej...