ORGANY STATUTOWE
Dyrektor
Rada Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski

NASZA SZKOŁA
E-dziennik
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Stypendia i nagrody
Absolwenci
Świetlica
Stołówka
Biblioteka
Galeria zdjęć
Uroczystość 200-lecia szkoły
Projekt UE
Liceum Ogólnokształcące

INFORMACJE
Aktualności
Plan lekcji
Kryteria oceniania
Dokumentacja szkoły
Podręczniki
Rekrutacja
Egzamin ósmoklasisty
Warunki ubezpieczenia
Materiały dydaktyczne
Informacje o przetwarzaniu danych osobowowych

ODDZIAŁY
Klasy I - III
Klasy IV - VIII

ARCHIWUM
Podsumowanie sportowe
Rok 2013/2014
Rok 2014/2015
Rok 2015/2016
Rok 2016/2017
Rok 2017/2018
Rok 2018/2019
Rok 2019/2020
Rok 2020/2021
Rok 2021/2022

KONTAKT
Adres:
37 - 110 Żołynia
ul. Mickiewicza 59
Tel.:
017 22 43 008
729 857 385 - stołówka
e-mail: sekretariat@zszolynia.pl
zs.zol@pro.onet.pl

Drodzy Ósmoklasiści! Przed Wami niezwykle ważna decyzja dotycząca dalszej drogi kształcenia. Wybierając szkołę ponadpodstawową uwzględnić należy nie tylko jej ofertę edukacyjną, ale także i to co sprawia, że będziecie czuli się w niej bezpiecznie i komfortowo.

Małe klasy, dobrze wyposażone pracownie, indywidualne traktowanie uczniów oraz otwartość na różnorodne aktywności edukacyjne to jest to, co nas wyróżnia wśród okolicznych szkół średnich. Mamy nadzieję, że nasza oferta edukacyjna okaże się dla Was atrakcyjna i wspólnie wyruszymy w 4-letnią podróż w świat nauki, przyjaźni i nowych technologii. Zapraszamy!

Więcej >>>   


TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

We wtorek 6. czerwca 2023r. rozegrano szkolny Turniej Siatkówki Plażowej. Do rywalizacji stanęło 24 zawodników - 8 trzyosobowych zespołów z klas VIII oraz I, II i III LO.

Mistrzostwo szkoły w siatkówce plażowej oraz złote medale zdobyły uczennice z klasy 8c - Anna Młynek, Magdalena Czech i Wiktoria Nowak.

Dziękujemy sędziom z klasy I LO oraz p. Marcie Hryniewskiej za organizację zawodów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :)

Galeria zdjęć >>>   


Wycieczka klas trzecich do Inwałdu.

Inwałd Park mieści się w malowniczej miejscowości leżącej przy drodze krajowej Kraków - Cieszyn. To właśnie tam w dniu 30 maja na szkolną wycieczkę wyjechały klasy 3a i 3b. Pierwszym punktem wizyty była Dinolandia. Na miejscu uczniowie obejrzeli imponującą kolekcję mięsożernych i roślinożernych dinozaurów oraz skorzystali z różnych atrakcji parku. Kolejnym punktem pobytu był Park Miniatur Świat Marzeń. To niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk, Egipt uczniowie podziwiali miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Niesamowitą frajdę sprawiło uczniom pokonanie zielonego labiryntu. Zadanie nie było wcale takie proste, ponieważ ślepe zaułki i skomplikowany system zielonych korytarzy wcale nie pomagały w odnalezieniu celu wędrówki. Trud się jednak opłacił, ponieważ potem wszyscy mogli skorzystać z wielu atrakcji parku.

Galeria zdjęć >>>   


MISTRZYNIE ORAZ MISTRZOWIE POWIATU!

Fantastycznie spisali się uczniowie klas czwartych, biorący udział w trójboju lekkoatletycznym w Białobrzegach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy nie mieli sobie równych dominując swoich rówieśników w rzucie piłeczką palantową, skoku w dal i biegu na 60 m, zostając tym samym Mistrzami Powiatu! Brawo Szkoła Podstawowa nr 1 w Żołyni!

Skład drużyny chłopców: Piotr Szczygieł (kapitan), Marcel Nowak, Jakub Kosior, Mateusz Gut, Patryk Pindara, Fabian Perlak (zawodnik rezerwowy).

Dodatkowo najlepszymi zawodnikami trójboju lekkoatletycznego zostali: Piotr Szczygieł, Mateusz Gut, Marcel Nowak.

Skład drużyny dziewcząt: Julia Bechta (kapitan), Kinga Zielonka, Maja Fleszar, Antonina Lisowska, Emilia Wróbel.

Najlepszą zawodniczką trójboju lekkoatletycznego została Julia Bechta.

Teraz czas na zawody wojewódzkie, które odbędą się 14 czerwca w Kolbuszowej.

Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Damian Lic.


Wyniki Konkursu "Z Matematyką Za Pan Brat"

Dnia 19 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu matematycznego " Z matematyką za pan brat" przygotowanego przez Samorząd Uczniowski, który składał się z trzech kategorii. Wzięło w nim udział 19 uczniów.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii zdjęcie   
Magoń 4c
Maja Fleszar 5b
w kategorii praca plastyczna   
Nadia Natońska 1a
Antonina Lisowska 4b
w kategorii wiersz o matematyce,
z matematyką w tle

Antonina Nicpoń 4a
Zuzanna Szczygieł 6b

         Konkurs Literacki w Świetlicy Szkolnej

W tym roku szkolnym do świetlicy zostało zakupionych kilka ciekawych pozycji książkowych w celu zachęcenia dzieci do czytelnictwa i rozwijania zainteresowań. Są to książki o różnej tematyce, ale wszystkie bardzo popularne i chętnie czytane przez dzieci .

Od września do kwietnia w świetlicy trwała akcja polegająca na codziennym dobrowolnym czytaniu. Na czytanie był przeznaczony piętnastominutowy czas podczas 7 lekcji, ale można też było czytać w dowolnym czasie.

Podsumowaniem tej akcji był konkurs literacki , który polegał na tym aby narysować ilustrację do wybranej książki i opowiedzieć o przeczytanej książce. W konkursie tym wyróżniły się 4 dziewczynki : Burda Kornelia, Kielar Paulina, Burda Daria i Noga Aleksandra .Uczennice otrzymały skromne nagrody rzeczowe.

Pozostałe dzieci, które często czytały, w liczbie 23, zostały też nagrodzone małymi nagrodami rzeczowymi.


Brązowy Medal Mistrzost Polski Uczniów Naszej Szkoły!

Ogromny sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żołyni, reprezentujący województwo podkarpackie w finale ogólnopolskim w drużynowych biegach przełajowych, które odbyły się w Bydgoszczy.

Reprezentacja klas IV w składzie: Piotr Szczygieł, Marcel Nowak, Mateusz Gut, Fabian Perlak, Patryk Pindara oraz Jakub Kosior w mocno obsadzonych zawodach zajęła doskonałe 3 miejsce, tym samym zostając brązowymi medalistami Mistrzostw Polski!

W finale udział wzięło 14 drużyn, a w samym biegu wystartowało ponad 80 zawodników. To ogromny sukces naszej szkoły, gminy oraz całego województwa podkarpackiego!

NAPISALIŚCIE PIĘKNĄ HISTORIĘ CHŁOPAKI! GRA-TU-LA-CJE!!!

Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Damian Lic, natomiast kierownikiem wycieczki p. Radosław Szczygieł.


"Witaj Majowa Jutrzenko, Świeć Naszej Polskiej Krainie"

Majowe święta - Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja kojarzą się z radością i nadzieją, uczą właściwej postawy obywatelskiej oraz patriotyzmu. 232 lata temu - 3 maja 1791 roku - Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Konstytucję Majową uchwalono w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Ustawa zasadnicza była zapisana w 11 artykułach. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa. Regulowała ona zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów. 27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczczono organizując uroczystą akademię, przygotowaną przez uczniów klas czwartych. Apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne i przybliżyli okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Akademię uświetnił również występ chóru szkolnego. Podkreślono, że konstytucja była drugim tego typu dokumentem na świecie (po konstytucji amerykańskiej) i pierwszym w Europie. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych - godła i flagi.

Galeria zdjęć >>>   


Sukces Mai Lei w III etapie
Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego

Uczennica klasy 8a Maja Leja została finalistką Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Dzień Ziemi - Sprzątanie Terenu Wokół Szkoły

W sobotę 22 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego właśnie dnia startuje 30. Akcja Sprzątanie świata, która potrwa tradycyjnie do Wielkiego Finału w trzeci weekend września.

Z tej okazji wiele instytucji organizuje różne przedsięwzięcia, których celem jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego.

Nasza szkoła włączyła się do akcji 24 kwietnia. Po zakończonych lekcjach wolontariuszki z klasy 7a i 8b wzięły udział w sprzątaniu najbliższego otoczenia szkoły, placu zabaw i terenu wokół niego.

To działanie może spowoduje, że wielu z nas, nie będzie już obojętnie przechodzić obok porzuconych papierków, śmieci w najbliższym sąsiedztwie szkoły, która przecież jest naszym "drugim domem". Nie dopuszczajmy do takich sytuacji i razem zadbajmy o kawałek ziemi.

Opiekun SKW   


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Od 1995 roku dzień 23 kwietnia to data symboliczna i wyjątkowa dla wszystkich związanych ze światem książki, od pisarzy, przez wydawców, księgarzy po czytelników. W naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodziliśmy już 21 kwietnia.

W tym dniu zainteresowani uczniowie, wszystkich klas, w ramach akcji „Przedstaw strój wybranego bohatera z książki” przebrali się za dowolną, wybraną przez siebie postać literacką. Bohaterowie różnych bajek i nie tylko pojawili się już od samego rana – spotkać je można było na zajęciach lekcyjnych, korytarzach, w bibliotece, w stołówce oraz świetlicy. Wśród nich można było podziwiać pszczółkę Maję, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Anię z Zielonego Wzgórza czy Alinę oraz Balladynę, Harrego Pottera i innych. Chcąc propagować czytanie książek, została przygotowana także prezentacja opisująca historię powstania książki i ciekawostki na jej temat. Wśród tematów przedstawionych zaprezentowano również czym są prawa autorskie i dlaczego są one tak ważne. Na korytarzu szkolnym udostępniono „Uwolnione książki z biblioteki szkolnej”, które każdy uczeń może czytać w trakcie przerw.

Galeria zdjęć >>>   


WYCIECZKA DO TEATRU

W dniu 20 kwietnia uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 5a i 5b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl pt. "Przygody Koziołka Matołka".

Więcej >>>   

                  


MAMY MISTRZÓW PODKARPACIA !!!

Po eliminacjach powiatowych i rejonowych w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych, w których zawodnicy klasy IV w składzie: Piotr Szczygieł, Mateusz Gut, Fabian Perlak, Jakub Kosior, Patryk Pindara i Marcel Nowak nie mieli sobie równych, przyszedł czas na Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci na trasach biegowych Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej.

W finałach wojewódzkich udział wzięło 12 najlepszych drużyn wyłonionych we wcześniejszych etapach, a SP nr 1 w Żołyni okazała się ponownie najlepsza, uzyskując awans do FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI, które odbędą się dnia 27.04.2023 w Bydgoszczy! CHŁOPCY! JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI!

Opiekunem drużyny jest nauczyciel wych. fizycznego p. Damian Lic

               


WYWIADÓWKA
20.04.2023 r. (czwartek) godz. 17:00


"ZAELEKTRYZOWANI"
DOŚWIADCZENIA FIZYCZNO-CHEMICZNE

19 kwietnia 2023r uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestnictwa w bardzo ciekawej lekcji prowadzonej przez animatora z grupy "Zaelektryzowani". W programie pokazu pojawiły się doświadczenia z zakresu chemii oraz fizyki dotyczące głównie powietrza oraz wody. Zobaczyliśmy oraz usłyszeliśmy jak bardzo wybuchowy jest azot oraz sprawdziliśmy na własnych strunach głosowych jak wpływa na nie hel. Nie zabrakło także zabawy z ogniem. Doświadczyliśmy na własnym przykładzie, że nauka może być bardzo interesująca, ciekawa oraz widowiskowa.

Galeria zdjęć >>>   


MAMY FINAŁ WOJEWÓDZKI!

Świetne informacje napłynęły do nas z Kolbuszowej, gdzie uczniowie klasy IV dnia 17.04.2023 wzięli udział w rejonowych indywidualno-drużynowych biegach przełajowych.

Reprezentacja klasy IV w składzie: Piotr Szczygieł, Marcel Nowak, Mateusz Gut, Patryk Pindara, Jakub Kosior oraz Fabian Perlak uzyskała AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO wyraźnie wygrywając konkurencję drużynową w swojej kategorii wiekowej.

Dodatkowo Piotr Szczygieł zajął 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Wyśmienicie spisała się również Julia Bechta, która jako jedyna przedstawicielka naszej szkoły w rywalizacji indywidualnej, zajęła miejsce w połowie mocnej ponad 30-osobowej stawki dziewcząt.

Warto zaznaczyć, że w zawodach rejonowych udział wzięło 2 szkoły z powiatów: Rzeszów gr., rzeszowskiego, leżajskiego i łańcuckiego!

Finał Wojewódzki przewidziany jest na 20.04.2023 ponownie w Kolbuszowej, miejmy nadzieję również bardzo szczęśliwej dla naszej drużyny!

Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego Pan Damian Lic.
Żonkilowe Pola Nadziei

Wolontariusze naszej szkoły kolejny raz pokazali, że mają niezwykłą empatię. Wzięli udział w akcji na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Więcej >>>   

Galeria zdjęć >>>   


Kropelka Krwi - Kropelka życia

W Szkole Podstawowej nr1 w Żołyni w dniu 28.03.2023 r. odbyło się podsumowanie konkursu pt. "Kropelka Krwi - Kropelka życia", który miał na celu rozwijanie zdolności artystycznych oraz zachęcić potencjalnych dawców krwi (być może w przyszłości uczniów naszej szkoły) do oddawania krwi potrzebującym. Organizatorem był Gminny Klub HDK PCK im. S. Miller w Żołyni. Powstało 59 wspaniałych prac, które jury w składzie: p. Joanna Pac - nauczyciel plastyki, p. Beata Decowska -Gąsior - pedagog szkolny, p. Barbara Krzanik - członek klubu oraz p. Stanisław Rogowski - wiceprezes klubu, oceniło i wyłoniło laureatów. A oto oni:

I kategoria wiekowa: klasy I-III

I miejsce- Ewa Świątoniowska kl. 3b
II miejsce- Aleksandra Noga kl. 2a
III miejsce- Katarzyna Lepianka kl. 3b

Wyróżnienia:

Zofia Solon kl. 2a,
Radosław Walania kl.1a,
Adrian Cynar kl. la
                                   II kategoria wiekowa: klasy IV-VIII

I miejsce- Maja Fleszar kl. 5b
II miejsce- Zofia Pelc kl. 5b
III miejsce-Zuzanna Młynek kl. 5b

Wyróżnienia:

Oliwia Świątek kl. 5a
Monika Lubera kl.4a

Wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy za udział, nagrody oraz słodkie upominki. Chętnych zachęcamy do obejrzenia wystawy naszych pięknych prac w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni !!!!

Maja Lorenc ucz.kl.7   

Galeria zdjęć >>>   5 kwietnia 2023 roku odbył się uroczysty apel związany ze Świętami Wielkiej Nocy przygotowany przez klasy drugie. Wiersze, piosenki i taniec przybliżyły wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami. Urozmaiceniem programu artystycznego były piękne wiosenne i wielkanocne stroje. Barwne dekoracje i stół wielkanocny przystrojony pisankami, kurczaczkami oraz wielkanocną babą wprowadziły nas w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć >>>   


ŚWIETNE WIEŚCI Z ŁAŃCUTA!

Wyśmienicie spisali się zawodnicy SP nr 1 w Żołyni, którzy wzięli udział w powiatowych indywidualno-drużynowych biegach przełajowych Igrzysk Dzieci na stadionie miejskim w Łańcucie.

Drużyna chłopców w składzie - Piotr Szczygieł, Marcel Nowak, Mateusz Gut, Fabian Perlak, Patryk Pindara, Jakub Kosior zajęła I miejsce uzyskując awans do zawodów rejonowych.

Natomiast Julia Bechta, jedyna nasza przedstawicielka w gronie dziewcząt, w świetnym stylu rozegrała swój bieg zajmując w nim II miejsce, premiowane awansem do zawodów rejonowych. OGROMNE GRATULACJE!

Warto wspomnieć, że praktycznie wszyscy uczestnicy to uczniowie klasy sportowej IV c, którym przyszło na zawodach rywalizować ze starszymi kolegami i koleżankami.

Duże słowa podziękowania dla rodziców - Pana Radosława Szczygła i Roberta Bechty za pomoc w opiece nad dziećmi.
Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Damian Lic.Wyniki szkolnego konkursu języka polskiego
"POPRAWNA POLSZCZYZNA NA CO DZIEŃ"Konkurs "Wielkanocne tradycje" rozstrzygnięty

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Samorząd Uczniowski przedstawił propozycję konkursu, którego tematem były tradycje zwiazane z okresem wielkanocnym.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas 1-3

1 m. - Krzysztof Perec, kl. 1b
2 m. - Nataniel Miś, kl. 3a
3 m. - Adrian Cynar, kl. 1a
                                   w kategorii klas 4 -8

1 m. - Małgorzata Mach, kl. 6b
2 m. - Martyna Dudek, kl. 5b
3 m. - Przemysław Turosz, kl. 4a

Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom.


Balladyna w roli głównej

W poniedziałek 27 marca uczniowie klas 7 i 8 z nauczycielami z nauczycielami wybrali się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, gdzie mieli możliwość obejrzeć odegrany przez niesamowitych aktorów Teatru Cracovia dramat Juliusza Słowackiego "Balladyna". Spektakl trwał 150 minut i przyniósł widzom wiele wrażeń.

Nasza uwagę najbardziej przykuły wielobarwne, bogato zdobione i doskonale oddające charaktery postaci stroje. Nie mogliśmy wyjść z podziwu dla gry aktorskiej, która wymagała doskonałej pamięci i zrozumienia przesłania dzieła wybitnego poety. W trakcie przedstawienia uczniowie pamiętali o dobrych manierach, jakie powinny zostać zachowane w teatrze.

Ze spektaklu wszyscy wyszli z uśmiechami na twarzach, pod wrażeniem tego, jak wspaniale można odegrać znaną nam dobrze lekturę.

Dziękujemy paniom polonistkom, z których inicjatywy mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym barwnym wydarzeniu.

Katarzyna Szewczyk, Milena Kuras, kl. 8a   


Informujemy, że w dniach 3.04. - 5.04.2023r. (poniedziałek - środa) stołówka szkolna będzie nieczynna.


SEKRETY WODY

Korzystając z zaproszenia Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Polskiej Akademii Nauk w Krakowie uczniowie klas VIII wzięli udział w seminarium "Sekrety wody".

Seminarium zorganizowane w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki" odbyło się 28.03.2023, a prowadziła je absolwentka Liceum w Żołyni pani mgr inż. Paulina Marcinek.

Seminarium miało na celu przybliżenie uczniom pojęcia śladu wodnego i jego elementów, sposobów retencjonowania i ponownego wykorzystania wody. Uatrakcyjniła je krótka prelekcja o korelacji między wodą opadową i ściekami, a śladem wodnym, interaktywna mapa myśli GOZ oraz quiz.

          

Dziękujemy pracownikom PAN za możliwość udziału w tak interesującym projekcie oraz p. Paulinie Marcinek za przeprowadzenie spotkania.


Smok wawelski w przedszkolach

Uczniowie klas VIII należący do Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali niespodziankę dla najmłodszych dzieci. W dniach 16 i 17 marca br. odwiedzili swoich młodszych kolegów w pięciu przedszkolach na terenie naszej gminy. Podczas swojej wizyty zaprezentowali dzieciom przedstawienie "O smoku wawelskim".

Więcej >>>   

Galeria zdjęć >>>   


III Miejsce Martyny Wierzbińskiej
w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojezycznej
"You Can Sing"

23 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Mierzwy w Rakszawie odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "You can sing". Do finału, po przejściu eliminacji on-linezakwalifikowały się 2 uczennice klasy 6B - Zuzanna Szczygieł oraz Martyna Wierzbińska. Podczas oceny brano pod uwagę czystość intonacyjną, poprawność językową, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Martryna Wierzbińska zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VIII.
Serdeczne gratulacje oraz życzenia dlaszych sukcesów!

                  


21 marca na powitanie wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował DZIEŃ BEZGUŚCIA. Była to okazja, aby nie zastanawiać się nad tym co założymy na siebie, lecz wybrać z szafy ubrania zupełnie inne i dziwne. Wszystkie kolory, wzory, połączenia, nawet te najbardziej dziwaczne, były w tym dniu jak najbardziej pożądane. Jak się okazało nasi uczniowie podeszli do tego dnia z dużym humorem i mogliśmy zobaczyć prawdziwą rewię mody.

Dodatkowo tego dnia pamiętaliśmy o dzieciach z zespołem Downa i założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary. Wszystkim dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

Galeria zdjęć >>>   


"POLA NADZIEI" - Wiosna 2023

Dołącz do akcji organizowanej na rzecz Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

1 kwietnia 2023r. - Rynek w Żołyni

3 - 5 kwietnia Zespół Szkół w Żołyni

Więcej >>>   


21 marca - "DZIEŃ BEZGUŚCIA"

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do wspólnej zabawy
w związku z pierwszym dniem wiosny.
Dopuszczalny jest strój dowolny oraz makijaż twarzy. Im śmieszniejszy tym lepszy!

Łączymy te ubrania, które do siebie nie pasują. Stroje powinny być szalone i pomysłowe (pamiętajcie jednak o granicach dobrego smaku). Za duże? Za małe? Tyłem do przodu? Na dziewczynę? Na śpiocha? Za duży kapelusz? Śmiejemy się z samych siebie!


Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie

POPRAWNA POLSZCZYZNA NA CO DZIEŃ.

Konkurs odbędzie się

30 marca 2023 r. na lekcji 5. - klasy IV - VI s. nr 13 LO,

28 marca 2023 r. na lekcji 7. - klasy VII-VIII s. nr 13 LO.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

>>>REGULAMIN<<<

Zapisy u nauczycieli języka polskiego do dnia 24 marca br.

Zapraszamy!


Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs plastyczny
dla klas I-VIII pod hasłem:

"TRADYCJE WIELKANOCNE"

Prace plastyczne wykonane dowolną techniką
na formacie nie większym niż A3
należy dostarczyć do opiekunów SU

W TERMINIE DO DNIA 28 MARCA 2023r


Siatkarki SP1 W Półfinale Wojewódzkim
Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Jesteśmy dumni z naszych siatkarek z 8c, które awansowały do Półfinału Wojewódzkiego IMS!
W zawodach rejonowych rozegranych 7.03.2023 w Giedlarowej dziewczyny pokonały
mistrza powiatu leżajskiego - SP Giedlarowa 2-0,
mistrza powiatu rzeszowskiego - SP Zaczernie 2-0
i uległy mistrzowi miasta Rzeszów - SP 33 Rzeszów 0-2.
Cieszymy się z sukcesu naszej szkoły, która drugi raz z rzędu uzyskała awans do półfinału wojewódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt.

SP1 reprezentowały: Weronika Urban, Magdalena Czech, Anna Młynek, Karolina Podolec, Wiktoria Nowak, Dominika Czech, Patrycja Mach, Magdalena Pokora, Hanna Pokora i Martyna Nowak oraz trenerka p. Marta Hryniewska.
Serdecznie gratulujemy :)


W dniu 6 marca uczniowie Emilia Wróbel, Jakub Kołodziejski i Szymon Sobuś reprezentowali naszą szkołę w dekanalnym etapie Olimpiady Biblijnej ,,Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa ", który odbył się w Budach Łańcuckich. Wszyscy nasi uczniowie zostali wyróżnieni. Szymon Sobuś zdobył wysokie szóste miejsce, Jakub Kołodziejski trzecie i Emilia Wróbel drugie. Jakub i Emilia będą reprezentować naszą szkołę i dekanat Żołynia w finale diecezjalnym, który odbędzie się 15 maja w Przemyślu. Gratulujemy!


DZIEŃ KOBIET

SAMORZĄD UCZNIOWSKI Z OKAZJI DNIA KOBIET OGŁASZA

DZIEŃ 8 MARCA DNIEM WOLNYM OD PYTANIA WSZYSTKICH DZIEWCZYN

Wszystkim kobietkom tego dnia
życzymy spełnienia marzeń,
a oprócz tego w prezencie mamy dla nich
dzień wolny od odpowiedzi ustnych.


Uczniowie Zespołu Szkół w Żołyni na meczu siatkówki Ligi Mistrzyń
K S DevelopRes Rzeszów - Volero Le CannetSzkolne Koło Strzeleckie LO Żołynia oraz uczennice klasy sportowej SP 1 Żołynia
z siatkarkami KS DevelopRes Rzeszów

W czwartek, 2.03.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół w Żołyni - licealiści, członkowie Szkolnego Koła Strzeleckiego oraz uczennice z klasy sportowej VIII c SP 1 wraz z opiekunami p. Martą Hryniewską, p. Grzegorzem Hryniewskim, p. Pawłem Leją byli świadkami wspaniałego meczu siatkówki w hali sportowo - widowiskowej Podpromie w Rzeszowie. W ramach rozgrywek Ligi Mistrzyń siatkarki K S DevelopResu Rzeszów rozegrały rewanżowe spotkanie barażowe z rywalkami z Francji, drużyną Volero Le Cannet odnosząc zwycięstwo 3:0. Pierwszy mecz u siebiewygrały Francuzki 3:0. W tej sytuacji zwycięzcę rywalizacji wyłonił tzw. "złoty set". Po zaciętej i emocjonującej walce z końcowego sukcesu cieszyły się rzeszowianki wygrywając 15:13. Tym samym uzyskując awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

Więcej >>>   

Galeria zdjęć >>>   


Weronika Urban z VIII c jest laureatką XIX Ogólnopolskiego Konkursu "Pomóż ocalić życie bezbronnemu" w kategorii plastycznej, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Ogłoszenie zajętych miejsc wraz z prezentacją prac i uroczyste rozdanie nagród nastąpi podczas Gali Finałowej Konkursu, która odbędzie się 18 marca 2023 r. na Jasnej Górze.
Tytuł pracy: "Wojna - też niszczy bezbronnemu życie"
Organizator Konkursu na szczeblu szkolnym : ks. Daniel Odor.
W konkursie wzięło udział 9 uczniów z Zespołu Szkół w Żołyni.


Anna Cisek z VIII b zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. GRATULUJEMY i towarzyszymy w przygotowaniach do owego finału. Więcej informacji: https://przemyska.pl/olimpiada-wiedzy-o-wielkich-polakach/


Konkurs plastyczny

"Kropelka Krwi - Kropelka Życia."

Gminny Klub HDK PCK im.S.Miller w Żołyni zaprasza uczniów z klas I -VIII do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.,,Kropelka Krwi - Kropelka Życia."
Samodzielne prace wykonane w formie plakatu na kartce A3 (kl.I-III ewentualnie A4) należy dostarczyć nauczycielce plastyki p.Joannie Pac w terminie do dnia 24 marca 2023r.
Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników dyplomy.


Siatkarki sp1 żołynia po raz drugi z rzędu mistrzyniami powiatu !!!

Miło nam zakomunikować, że siatkarki z naszej szkoły po raz drugi z rzędu zdobyły I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej rozegranych 28.02.2022 w Łańcucie.

Nasza drużyna wygrała cały turniej bez straty seta!!
SP 1 Żołynia z SP 2 Łańcut 2-0 (25:18, 25:8),
SP 1 Żołynia z SP Markowa 2-0 (25:9, 25:9),
SP 1 Żołynia z SP 1 Rakszawa 2-0 (25-15, 25:5)
SP 1 Żołynia z SP Albigowa (25:16, 25:9).
Zespół będzie reprezentować powiat łańcucki w IMS na szczeblu rejonu.

Reprezentację szkoły tworzą uczennice klasy sportowej 8c: Weronika Urban, Anna Młynek, Magdalena Czech, Patrycja Mach, Dominika Czech, Wiktoria Nowak, Magdalena Pokora, Karolina Podolec, Hanna Pokora i Martyna Nowak. Trenerem zespołu jest p. Marta Hryniewska.

GRATULUJEMY!!!   

Galeria zdjęć >>>   


Dzień Piżamy

23 lutego odbyła się w naszej szkole akcja Dzień w Piżamach, której inicjatorem jest Fundacja Gdy Liczy się Czas. Był to dzień zupełnie inny od powszedniego, wprawił nas w dobry nastrój i stworzył domową atmosferę. W tym dniu uczniowie mogli założyć swoje piżamy, szlafroczki i inne stroje do spania. Był to sposób na okazanie solidarności z ONKODZIEĆMI.
Dlaczego piżama? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.
"...Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi, ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie!"
Dzień Piżamy w szkole, to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię!

Galeria zdjęć >>>   


Wyniki konkursu "Pani Zima"

w klasach 1-3:

1. Zofia Solon kl.2a
2. Adrian Cynar kl.1a
3. Oliwia Stróż kl.2a

               

w klasach 4-8:

1. Monika Lubera kl.5a
2. Nadia Bawor kl.6a
3. Zuzanna Szczygieł kl.6b

         7 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce, jest od 2005 r., Polskie Centrum Programu Safer Internet, tworzone przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

W drugim tygodniu lutego w naszej szkole podejmowaliśmy szereg działań związanych z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni oraz promowaliśmy akcję przeciw hejtowi w sieci, której symbolem jest pomarańczowa sznurówka. Przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas wykonali prace plastyczne w formie plakatów, które zawierały hasła lub wiersze związane z tematyką akcji. Wychowawcy oraz nauczyciele informatycy przeprowadzili pogadanki na temat netykiety. Poprzez pomarańczowy kolor naszych sznurówek wsparliśmy osoby, które stykają się z niewłaściwymi zachowaniami w Sieci, brakiem tolerancji i hejtem.

Galeria zdjęć >>>   NASI NAJLEPSI

8A
Średnia klasy - 3,18

Najlepsi uczniowie:

Maja Leja: 5,07
Nikolas Kochman: 4,86
Milena Kuras: 4,57
8B
Średnia klasy - 3,54

Najlepsi uczniowie:

Aleksandra Fus: 5,00
Maria Balińska: 4,86
8C
Średnia klasy - 3,62

Najlepsi uczniowie:

Wiktoria Nowak: 5,07
Hanna Pokora: 4,48
Dominik Wawrejko: 4,35
7A
Średnia klasy - 3,59

Najlepsi uczniowie:

Maja Pelc: 4,50
Michał Pruś: 4,43
Milena Pieniążek: 4,21
Maja Lorenc: 4,14
6A
Średnia klasy - 4,01

Najlepsi uczniowie:

Kacper Cieśla: 5,00
Mikołaj Kochman: 5,00
Kacper Noga: 4,75
Maja Buszta: 4,75
6B
Średnia klasy - 4,04

Najlepsi uczniowie:

Zuzanna Szczygieł - 5,17
Jakub Kołodziejski - 5,09
Szymon Sobuś - 5,08
Kinga Burda - 4,83
Julia Opałka - 4,83
5A
Średnia klasy - 4,13

Najlepsi uczniowie:

Anna Sierżęga: 5,17
Aleksander Gerersdorf: 5,08
Gabriela Mączka: 4,92
Oliwia Mączka: 4,92
Julia Heleniak: 4,83
5B
Średnia klasy - 4,23

Najlepsi uczniowie:

Maja Fleszar: 5,25
Zuzanna Sobuś: 5,17
Gabriela Tokarz: 5,17
Michalina Kielar: 5,00
Aleksandra Kielar: 4,92
4A
Średnia klasy - 4,16

Najlepsi uczniowie:

Monika Lubera: 5,18
Szymon Wróbel: 5,00
Antonina Nicpoń: 5,00
Emilia Mach: 4,91
Przemysław Turosz: 4,82
4B
Średnia klasy - 4,22

Najlepsi uczniowie:

Antonina Lisowska: 5,27
Emilia Wróbel: 5,27
Maciej Kołodziejski: 4,82
Bartosz Leja: 4,82
Mateusz Nowak: 4,82
4C
Średnia klasy - 4,44

Najlepsi uczniowie:

Antoni Dziurzyński: 5,00
Piotr Szczygieł: 5,00
Wojciech Manikowski: 4,91
Zuzanna Tkacz: 4,91
Filip Buszta: 4,82
Maja Sałustowicz: 4,82
Julia Szczepańska: 4,82

14 Lutego Walentynki

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania sobie zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni Stałym elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynek.

W naszej szkole także pamiętaliśmy o dniu zakochanych. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Już szóstego lutego przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała przy pokoju nauczycielskim na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły przez cały tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

We wtorek 14 lutego korespondencja została doręczona do adresatów. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Oprócz uczniów walentynkami zostali obdarowani także nasi nauczyciele.

        


Wolontariuszki w GBP

Maria Balińska, Karolina Panek i Agata Kulpa - uczennice klas 8. w pierwszym dniu ferii uczestniczyły w spotkaniu podsumowującym projekt:

Wydarzenie nosiło tytuł: "Mała Książka - Wielki Człowiek" - spotkanie z Kurą Adelą i stanowiło podsumowanie tegorocznej edycji akcji, w której uczestniczyła Gminna Biblioteka Publiczna. Karolina wcieliła się w tytułową Adelę, dziewczyny czytały najmłodszym czytelnikom wybrane utwory i uczestniczyły we wspólnych zabawach.

Przy okazji przypominamy o nieocenionej roli czytania oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Opiekun SKW   

            


WYWIADÓWKA
16.02.2023 r. (czwartek) godz. 17:00


Dzień bezpiecznego Internetu
7 luty 2023

Z okazji zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu prosimy, aby każda klasa przygotowała plakat związany z podaną tematyką. Plakaty należy dostarczyć do opiekunów SU do dnia 7 lutego.

Tego dnia także będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Pomarańczowej Sznurówki na znak sprzeciwu wobec hejtu w sieci. W tym dniu założymy pomarańczową sznurówkę do butów.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji!!!


SAMORZĄD UCZNIOWSKI SP
organizuje

POCZTĘ WALENTYNKOWĄ

Zaadresowane kartki (imię, nazwisko i klasa)
należy wrzucać do skrzynki pocztowej,
która znajduje się naprzeciwko pokoju nauczycielskiego SP.
Kartki zostaną rozdane dnia 14 lutego.


Samorząd Uczniowski SP zaprasza na kiermasz ciast

"SŁODKI CZWARTEK"

Odbędzie się on 16 lutego na dwóch długich przerwach
na dolnym korytarzu w Szkole Podstawowej.
Zapisy do 13 lutego u p. Natalii Fleszar.

Serdecznie zapraszamy!!!Blisko 40 osób z Zespołu Szkół w Żołyni wzięło udział we wtorkowym meczu Ligi Mistrzyń na Podpromiu, w którym to drużyna Developres BELLA DOLINA Rzeszów zmierzyła się z włoską drużyną Carraro Imoco CONEGLIANO, czyli najlepszą drużyną klubowych mistrzostw świata 2022.

Jesteśmy pewni, że to właśnie nasz doping wraz z 3 tysiącami pozostałych widzów pomógł naszej drużynie walczyć jak równy z równym z mocnym przeciwnikiem. Wygrał jednak zespół lepszy i to drużyna z Włoch mogła cieszyć się z końcowego tryumfu, której serdecznie gratulujemy!

Więcej >>>   


Grudniowe konkursy
w świetlicy szkolnej

Czas Bożego Narodzenia jest lubiany przez wszystkie dzieci . Mikołaj , choinka i prezenty to częste tematy w rozmowach dzieci w grudniu. Zajęcia w świetlicy szkolnej też wpisują się zawsze w klimat świąt. Wykonujemy różne prace plastyczne o tematyce świątecznej, dekorujemy salę w której odbywają się zajęcia świetlicowe. Organizujemy też konkursy świąteczne.

Więcej >>>   


ZABAWA CHOINKOWA

Odbędzie się 14.01.2023

klasy I - IV od godz. 15:00 do 19:00

klasy V - VIII od godz. 17:00 do 21:00


Boże Narodzenie to czas szczególny, magiczny, czas radości, refleksji i serdecznych spotkań. Z tej okazji uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawczyń: p. Aliny Dziurzyńskiej i p. Beaty Walawender, przy wsparciu chóru szkolnego pod czujnym okiem p. Marka Millera wystawili jasełka. Tym razem wydarzenie to miało miejsce 5 stycznia.

Z wielkim zaangażowaniem młodzi aktorzy przedstawili scenę Bożego narodzenia. Wokół szopki przy Jezusku, Maryi i Józefie zgromadziły się postacie z bajek: wróżki, dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, sierotka Marysia, Kopciuszek, Calineczka, Jaś i Małgosia, Królowa śniegu, Pinokio. Z pokłonem podążyli także pasterze i trzej królowie. Wszyscy zebrani z zainteresowaniem obejrzeli występ.

Galeria zdjęć >>>   Podsumowanie projektu
"Młodzieżowy organizator sportu" w ZS w Żołyni

Zakończyliśmy realizację projektu "Młodzieżowy Organizator Sportu". W zajęciach koordynowanych przez p. Martę Hryniewską uczestniczyło 20 uczniów LO oraz uczennice z klasy 8c. Wszyscy uczestnicy uzyskali pozytywne wyniki egzaminu, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe koszulki oraz legitymacje.


Konkurs plastyczno-językowy
"Schönste Weihnachts- und Neujahrskarte mit Wünschen in deutscher Sprache"

W grudniu b.r. został przeprowadzony w naszej szkole konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniowo-noworoczną z życzeniami w języku niemieckim.

W konkursie wzięło udział łącznie 26 uczniów z klas 7- 8 SP nr 1 w Żołyni:
kl. 7a (4 uczniów): Babiarz Klaudia, Lorenc Maja, Pruś Michał, Słupek Aleksandra
kl. 8a (8 uczennic): Bejster Anna, Filip Aleksandra, Golenia Karolina, Jagusztyn Lena, Kamień Gabriela, Kulpa Anna, Leja Maja, Lizak Patrycja
kl. 8b (11 uczniów): Balińska Maria, Baran Karol, Basak Kacper, Burda Nikola, Cisek Anna, Danak Maja, Dudek Miłosz, Fus Aleksandra, Kiełbasa Malwina, Kuczek Julia, Nowak Amelia
kl. 8c (3 uczennice): Młynek Anna, Nowak Wiktoria, Urban Weronika

Więcej >>>   


Wśród Greckich Bogów

Klasy 5A i 5B przygotowały ciekawą lekcję z elementami teatru. Praca uczniów polegała na tym, aby przebrać się za dowolną postać z dziejów starożytnej Grecji. Mogła być to postać mityczna lub prawdziwa. Należało też w kilku zdaniach opowiedzieć o swojej postaci. Uczniowie obydwu klas bardzo solidnie przygotowali się do tej nietypowej lekcji. Przynieśli odpowiednie stroje i przedmioty. Najczęściej byli greckimi bogami . Dużo więc było Zeusów, Afrodyt, Aten, Posejdonów itp. Niektórzy uczniowie tak doskonale prezentowali swoje postacie że otrzymali stopnie celujące.

Była to inna lekcja niż zazwyczaj. Uczyła i bawiła zarazem.

Poniżej uczniowie 5A i 5B w greckiej odsłonie.

                  

Naucz .historii A.Bem - Wróbel.   


Dzień pluszowego misia w świetlicy szkolnej

Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada. Z tej okazji w świetlicy szkolnej dzieci podjęły pracę polegającą na wykonaniu własnoręcznie misia z filcu. Dzieci miały do dyspozycji różne kolory filcu, kolorowe nici i igły do zszycia misiów .

Więcej >>>   


Akcja
"Złotówka dla Poli"

W dniu 23 listopada odbyła się w naszej szkole "Słodka środa andrzejkowa". Zgodnie z propozycją uczniów, zysk ze sprzedaży słodkości został przekazany na zbiórkę charytatywną dla Poli, dziewczynki chorej na SMA. Kwota 800 zł, została przelana na konto zbiórki środków dla dziewczynki.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i wielkie serce!


Podziękowanie

W naszej szkole odbywała się mikołajkowa zbiórka zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu na rzecz Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i ofiarności uczniów oraz ich rodziców udało się zebrać mnóstwo potrzebnych rzeczy, które zostały przekazane Fundacji.

W imieniu swoim oraz podopiecznych hospicjum składam Wszystkim Darczyńcom serdeczne podziękowania za okazane serce. Kolejny raz zdaliśmy bardzo ważny egzamin - z miłości do bliźniego!

Katarzyna Wikiera - Opiekun SKW   


UBIERANIE CHOINKI

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania choinki. W naszej szkole nie mogło zabraknąć tego rytuału. Nasi uczniowie z wielkim zapałem własnoręcznie przygotowali wszystkie ozdoby choinkowe. Świąteczne drzewko wygląda prześlicznie i wprowadziło magiczny nastrój.


Mikołajkowe Turnieje Siatkówki Dwójek W SP1

         

Więcej >>>   


Zbiórka pierników !!!

Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę pierników, które zostaną przekazane jako upominek świąteczny pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Żołyni.

Zbiórka będzie trwać od 12.12 do 16.12.2022r.

Pierniki należy dostarczyć do Wiktorii Nowak lub Konrada Chmury.

Wszystkie osoby, które przyłączą się do naszej akcji otrzymają punkty dodatnie.


Konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy.

Stroiki biorące udział w konkursie powinny być wykonane z naturalnych materiałów takich jak: choina, orzechy, suszone owoce, szyszki, kora, igliwie, ozdoby zrobione z bibuły, papieru, waty, drewna, zasuszonych roślin oraz elementów wykonanych samodzielnie.

Każda praca musi zawierać dane autora: imię, nazwisko oraz klasę.

Prace należy dostarczyć do opiekunów SU do 14 grudnia 2022r.Wizyta świętego mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaj to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia uczniowie od samego rana wypatrywali niezwykłego gościa. Ubrani w piękne, czerwone mikołajkowe czapki i brody wyglądali, jak jego mali pomocnicy. Święty Mikołaj zawitał do naszej szkoły już od samego rana i zaczął odwiedzać dzieci w klasach. Na twarzach wszystkich było widać radość i wzruszenie. Mikołaj chętnie rozmawiał z uczniami, wysłuchał piosenek przez nich przygotowanych, a następnie wręczył im słodkie upominki. Na koniec obiecał, że za rok też pojawi się w naszej szkole.

Galeria zdjęć >>>   


6 GRUDNIA
każdy, kto założy czapkę i brodę mikołajkową będzie zwolniony z odpowiedzi ustnych.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.


"Andrzeju, Andrzeju, prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć, co pisane w niebie."

"Andrzejki" to niezwykły dzień, pełen wróżb i dobrej zabawy obchodzony w noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylając rąbek tajemnicy nieznanej przyszłości. I mimo, że jest to tylko zabawa, to święto to na stałe zakorzeniło się w naszej kulturze.

23. listopada w godzinach popołudniowych, na szkolnych korytarzach i w sali gimnastycznej zrobiło się bardzo gwarno i muzycznie. To właśnie tego dnia w naszej szkole miały miejsce dyskotekowe - andrzejki.

Składamy podziękowania opiekunom i uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Żołyni, którzy to z dużym zaangażowaniem przyczynili się do tak udanej zabawy.


ANDRZEJKOWE GRANIE

Ponad 20 uczniów z klas V-VII wzięło udział w "ANDRZEJKOWYM TURNIEJU TRÓJEK W PIŁCE SIATKOWEJ" rozegranym 16.11.2022r. Najlepszą okazała się mieszana trójka z klas VI i VII - Kamil Kątnik, Jakub Mach i Franciszek Selwa. Drugie miejsce wywalczyły najmłodsze zawodniczki turnieju - Maja Fleszar, Zuzanna Sobuś, Maja Bechta i Gabriela Tokarz.

Na trzecim miejscu uplasowali się Kacper Cieśla, Patryk Mach i Mateusz Filip. Ponadto w turnieju wzięli udział Oliwia Mucha, Kinga Burda, Kacper Zielonka, Milena Rogowska, Magdalena Podolec, Jakub Jagusztyn, Szymon Piersiak, Małgorzata Mach, Zuzanna Ryng, Milena Pieniążek, Emilia Wawro i Maja Buszta.

Sędziowaniem zajęły się uczestniczki realizowanego w naszej szkole projektu "Młodzieżowy Organizator Sportu" - uczennice klasy 8c i LO oraz p. Marta Hryniewska.

                  


Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

Każdego roku do schroniska "Kundelek" w Rzeszowie trafia mnóstwo porzuconych, bezdomnych zwierząt. Część podopiecznych szybko znajduje opiekunów, którzy chcą je pokochać, lecz do wykarmienia wciąż pozostaje spora liczba zwierzaków. Z tego powodu Samorząd Uczniowski SP 1 przeprowadził zbiórkę karmy dla czworonożnych przyjaciół czekających na nowy dom. Zbiórka trwała od 25 października do 10 listopada. Jej efektem była naprawdę efektowna ilość podarunków.

DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE!!!

                  


Lekcja w muzeum klas 3a i 3b

" Cudze chwalicie, swego nie znacie…." - fragment frazy zaczerpniętej z utworu Stanisława Jachowicza to było motto dla uczniów klas trzecich , aby pozostawić szkolne ławki i wyruszyć do znajdującego się niespełna 15 km od Żołyni Muzeum Zamku w Łańcucie. Mimo kapryśnej pogody 23 listopada zameldowaliśmy się na zamku, aby uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych. Pierwsza grupa poznawała historię czasu i zegarów. Uczniowie przekonali się, że Zamek jest pełen niezwykłych wynalazków. Dzięki pani przewodnik odkryli je i sporo się o nich dowiedzieli.

Druga grupa ruszyła w poszukiwaniu niezwykłych zwierząt, które rozsiadły się wygodnie na meblach, tkaninach i obrazach. Dowiedzieli się o nich więcej i wytropili je wspólnie z panią, która była naszym przewodnikiem. Jako podsumowanie zajęć każda grupa wykonała pracę plastyczną nawiązującą do tematu warsztatów edukacyjnych.

Galeria zdjęć >>>   


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - "Nasze symbole narodowe"

Zwycięzcami zostali:

    w klasach 1-3:
  1. Krzysztof Perec - kl.1b
  2. Kinga Tokarz - kl. 3b
  3. Magdalena Lubera - kl. 2a
    w klasach 4-8:
  1. Konrad Chmura - kl.8c
  2. Martyna Wierzbińska - kl.6b
  3. Martyna Dudek oraz Maja Fleszar - kl. 5b


Światowy dzień pluszowego misia

Dnia 25 listopada uczniowie klasy 1b obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione maskotki. Można było zobaczyć misie małe i duże, brązowe i kolorowe. Każde z nich opowiedziało o swojej maskotce. Następnie dzieci poznały historię pluszowego misia oraz rozwiązywały zagadki o znanych misiach. Na koniec obejrzały fragment bajki o najbardziej znanym misiu Kubusiu Puchatku. Ten dzień dla uczniów był naprawdę ciekawy i przyniósł im wiele radości.

Galeria zdjęć >>>   


WYNIKI KONKURSU-"PATRON MOJEJ SZKOŁY"

W konkursie na prezentację multimedialną "Patron mojej szkoły" wzięło udział czworo uczniów:

- Emilia Wróbel - kl. IVb
- Antonina Lisowska - kl. IVb
- Gabriel Niemiec - kl.IVb
- Maja Fleszar - kl. Vb

Prace konkursowe były na równym poziomie, więc wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Gratulujemy!!!


To TY bądź Świętym Mikołajem!

Informuję, że trwająca w szkole akcja pomocy dzieciom z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie została przedłużona do dnia 2 grudnia br.

Poniższy link przekieruje Cię do pełnej listy potrzebnych rzeczy dla Podopiecznych. (trzeba go skopiować i wkleić w adres przeglądarki). Może znajdziesz na niej to, czym mógłbyś się podzielić z innymi?

https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/formy-pomocy/darowizna-rzeczowa/

Dołącz do organizowanej zbiórki i zostań Świętym Mikołajem.

Opiekun SKW   


Wycieczka klasy 7a do Rzeszowa

W czwartek 24 listopada o godz. 8:00 - w pierwszy w tym roku na Podkarpaciu piękny ,zimowy" poranek - udaliśmy się wraz z opiekunami: p. Barbarą Gołofit i p. Janem Kosiorem na wycieczkę klasową do Rzeszowa.

W Rzeszowie przed południem spędziliśmy 2 godziny w odlotowym Parku Trampolin Grawitacja, w którym to zabawy na trampolinach, skoczniach, huśtawkach itp. rozgrzały nas do czerwoności:-)

Więcej >>>   


LEKCJA W KINIE

Realizacja podstawy programowej to nie tylko zajęcia w szkolnych salach. W dniu 15 listopada w MDK w Łańcucie uczniowie klas 5a i 5b wzięli udział w interaktywnej lekcji, której temat brzmiał "Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych". Zaproponowane przez Centrum Edukacji Filmowej spotkanie miało na celu przygotowanie dzieci do świadomego odbioru tekstu kultury, jakim jest dzieło filmowe. Uczniowie poznawali tajniki sztuki filmowej, a wszystkie omawiane zagadnienia były bogato ilustrowane przykładami na ekranie. W ramach tej nietypowej lekcji uczniowie dowiedzieli się, na czym polega magia kina, np. skąd wzięły się dinozaury w filmie "Jurassic World"; czy hobbici naprawdę byli tacy niscy; zobaczyli, jak sprawić, by w lecie padał śnieg.

Więcej >>>   


Zapraszamy na pokaz niesamowitych umiejętności

Paweł DAZZLE Kidoń - Mistrz Świata Basketball Freestyle

MR.ROBOT - Grzegorz Pittner - Wicemistrz Europy w Poppingu

Krystian Herba - rowerowy akrobata - sześciokrotny rekordzista Guinnessa

Termin: 25 listopada 2022 r. - koszt: 12 zł od osoby

Więcej >>>   Dyskoteka Andrzejkowa
środa - 23 listopada

godz. 16:00 - 18:00 - klasy I - III

godz. 18:00 - 21:00 - klasy IV - VIII

wstęp - 2 zł

            

Mile widziane różne przebrania. Serdecznie zapraszamy!


"WSZYSCY pamiętamy o 104. rocznicy odzyskania niepodległości"

Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Polacy przez 123 lata nieustannie podejmowali próby odzyskania upragnionej wolności. Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada. Ten wyjątkowy dzień przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żołyni aktywnie włączyła się w obchody 104. rocznicy tego święta. Poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego oraz dyrekcją uczestniczyli w uroczystej mszy świętej oraz upamiętnili poległych rodaków na lokalnym cmentarzu. Warto jednak wspomnieć, że cała szkolna społeczność aktywnie włączyła się w upamiętnienie tej wyjątkowej rocznicy. Wszyscy pamiętamy i czujemy ogromną wdzięczność za trud i poświęcenie w drodze o niepodległość. W tych dniach w naszej szkole królują barwy ojczyste.

Galeria zdjęć >>>   


WYWIADÓWKA
15.11.2022 r. (wtorek)
kl. I-IV godz. 17:00 oraz kl. V-VIII godz. 17:30


W związku z ograniczony terminem odbioru plastikowych nakrętek od butelek, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 wstrzymuje akcję "Zbieramy nakrętki". O ewentualnym wznowieniu akcji uczniowie zostaną poinformowani.


Zachęcamy do brania udziału w kolejnych akcjach SU

         


"Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięciach naszych.."

9 listopada, tuż przed Świętem Odzyskania Niepodległości przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na cmentarz parafialny by zapalić znicze na grobach tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki zniczy zorganizowanej prze SU.

                  


Integracyjny wyjazd do kina i parku trampolin
klas 4a i 5a w środę 26 października

"Co to jest papirus?" "Jak powstały mumie?" "Po co zbudowano piramidy?" "Jakie są narzędzia pracy archeologa?" - na te i inne pytania odpowiadaliśmy podczas prezentacji na temat fascynującej pracy archeologów w kinie Helios. Z wypiekami na twarzy oglądaliśmy film animowany o przygodach sympatycznego archeologa Tediego i jego przyjaciół, którzy próbowali rozwiązać zagadkę szmaragdowej tablicy i nie dopuścić do tego, by złoczyńcy opanowali świat. Po filmie, przyszedł czas na zabawy integracyjne w parku trampolin, gdzie bawiliśmy się naprawdę świetnie. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu!

      


Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Dzieci z niecierpliwością czekają na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czekają na dzień, w którym staną się prawdziwymi uczniami i poprzez pasowanie zostaną włączone do społeczności szkolnej.

Więcej >>>   

Galeria zdjęć >>>   


WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 17 - 18 października uczniowie klas 6b i 8b mieli okazję zwiedzać Warszawę. Podsumowując wyjazd, uczniowie przygotowali relacje z wycieczki. W trakcie zwiedzania naszej pięknej stolicy, pamiętając, że pamięć jest niekiedy ulotną, upamiętniono to na fotografiach. Zdjęcia zostały wykonane sprzętem zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Poniżej jeden z wielu tekstów opisujący wyjazd.

Więcej >>>   

Galeria zdjęć >>>   


Wolontariuszki porządkują groby

Tradycją przygotowań do zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych jest sprzątanie grobów. W tym roku również wolontariuszki z klasy 7a - Julia Kołodziej, Maja Lorenc, Maja Pelc i Weronika Wierzbińska - wybrały się po piątkowych lekcjach na pobliski cmentarz w Żołyni.

Dziewczyny zaopatrzone w niezbędny sprzęt z ochotą przystąpiły do pracy i zaczęły porządki. Sprzątały, czyściły i dekorowały zapomniane mogiły, grabiły liście między nagrobkami.

Więcej >>>   


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

2 listopada 2022r wszystkie klasy I spotkały się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie p. Adrianem Pankiem. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi ludźmi oraz zwierzętami. Ponadto sprawdził czy dzieci znają numery alarmowe, oraz czy wiedzą kiedy i w jakich sytuacjach możemy z nich skorzystać.

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Galeria zdjęć >>>   


Konkursy świetlicowe

We wrześniu i październiku bieżącego roku szkolnego w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone następujące konkursy : Konkurs na najdłuższą girlandę deszczową, Konkurs na najładniejsze jabłko i Konkurs na łazika kosmicznego. Pierwsze dwa konkursy miały charakter pracy plastycznej, natomiast ten ostatni był konkursem konstrukcyjnym.

Więcej >>>   


Dzień Dyni w „Jedynce”

27 października, w naszej szkole, został ogłoszony Dniem Dyni. W ramach wspólnej zabawy używaliśmy koloru pomarańczowego, jako barwy przewodniej w naszych ubraniach. Jeśli w czyjejś szafie on nie króluje, mogliśmy przygotować dekoracje „dyniowe” lub wykorzystać w naszych strojach elementy z motywem dyni. Gratulujemy pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie!

Galeria zdjęć >>>   


"Nauczyciel Roku"

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza nauczycielka, p. Agnieszka Wilczek została nominowana do plebiscytu "Nauczyciel Roku" organizowanego przez serwis Nowiny24. Zachęcamy do oddania głosu

Oto link do plebiscytu: https://nowiny24.pl/p/kandydat/agnieszka-wilczek%2C3062683/

Pani Agnieszce z całego serca gratulujemy i życzymy oczywiście pierwszego miejsca, bo naprawdę na nie zasługuje.27 października - Dzień Dyni

Samorząd Uczniowski ogłasza dzień 27 października Dniem Dyni. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby tego dnia założyli ubrania w kolorze pomarańczowym lub przynieśli gadżety związane z dynią.
Zapraszamy do zabawy.Apel z okazji Dnia Patrona i Dnia Edukacji Narodowej

19 października w naszej szkole odbył się apel łączący dwie, ważne dla naszej społeczności, uroczystości – Dzień Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej.

Został on przygotowany przez uczniów klas piątych i szóstych wraz z wychowawcami.

Podczas tego spotkania uczniowie klas szóstych przybliżyli postać św. Jana Kantego. Wspominali o najważniejszych wydarzeniach z jego życia i postawach jakie sobą reprezentował, które dla nas są nadal aktualne i niezmiernie ważne. Następnie uczniowie klas piątych, z lekkim przymrużeniem oka, pokazali nasze szkolne życie. Było to miłą odskocznią od trudów codziennego życia szkolnego. Nie obyło się także bez życzeń i odśpiewanego „Sto lat”.

Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie oraz wzorową postawę podczas apelu.

Galeria zdjęć >>>   


        


6a i 5b zdobywa Zamość

We wtorek 11 października wybraliśmy się na wycieczkę do Zamościa zwanego "perłą renesansu". Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Ratusza do którego prowadzą okazałe schody, a szczyt wieńczy wysoka wieża. Zwiedziliśmy Rynek Wielki z jego wspaniałymi, kolorowymi, renesansowymi kamienicami. Zobaczyliśmy również kamienice przy Rynku Solnym oraz Rynku Wodnym, Pomnik Jana Zamoyskiego i Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego. W trakcie spaceru usłyszeliśmy wiele fascynujących opowieści o historii i współczesności Zamościa. Prawdziwa niespodzianka czekała nas jednak na dziedzińcu Nadszańca bastionu VII- byliśmy świadkami wystrzału armatniego, a zaraz potem zakuto nas w dyby! Na szczęście tylko na chwilę - na potrzeby pamiątkowych zdjęć - jednak niewielki strach pozostał… Następnie udaliśmy się na zasłużony posiłek i oczywiście pyszne lody ;-). Po obiedzie, trochę zmęczeni, ale w doskonałych humorach i naładowani pozytywną energią, wyruszyliśmy do Ogrodu Zoologicznego, gdzie widzieliśmy mnóstwo egzotycznych zwierząt: tapiry, żyrafy, surykatki, młodego hipopotama, tygrysy i wiele innych ciekawych gatunków.

Wycieczka była interesującym przeżyciem i ciekawą lekcją przyrody. Wszyscy wróciliśmy do domu zadowoleni.


Oskary dla nauczycieli

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przy wsparciu opiekunów Samorządu Uczniowskiego postanowili w szczególny sposób wyróżnić swoich nauczycieli przyznając im symboliczne statuetki. Nauczyciele byli nominowani w 13 kategoriach. Głosowanie było anonimowe i brali w nim udział wszyscy uczniowie klas IV-VIII.

Więcej >>>   


Światowy Dzień Uśmiechu

12 października, w związku ze Światowym Dniem Uśmiechu, w ramach współpracy SU i świetlicy szkolnej, uczciliśmy to wyjątkowe święto. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. "smiley face", stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi - bezinteresowny uśmiech i radość życia.

Więcej >>>   Światełko Pamięci dla Łyczakowa

Rusza kolejna zbiórka zniczy na cmentarze polskie na Kresach, zarówno te znane jak Łyczaków, ale też małe i zapomniane. Akcja ma na celu godne upamiętnienie naszych Rodaków spoczywających na polskich nekropoliach Kresów Południowo - Wschodnich, a szczególnie tych we Lwowie: na Cmentarzu Łyczakowskim, Cmentarzu Orląt Lwowskich, Cmentarzu Janowskim oraz innych Miejscach Pamięci Narodowej. Nasza szkoła włącza się do akcji. Zbierane będą BIAŁE i CZERWONE ZNICZE, które zostaną zawiezione przez pracowników TVP Rzeszów do Lwowa i zapalone w dniu 1 listopada.

Zbiórka zniczy w Polsce mobilizuje miejscowych Polaków do tego, aby 1 listopada zaangażować się w ich rozstawianie i rozpalanie. Tegoroczny finał zbiórki w TVP Rzeszów zaplanowany jest już na 20 października.

Białe i czerwone znicze przynosimy do WYCHOWAWCÓW - do dnia 19 października

Samorząd Uczniowski   


Samorząd uczniowski ogłasza konkurs dla klas iv-viii
na prezentację multimedialną pod hasłem

"PATRON MOJEJ SZKOŁY"

Z okazji zbliżającego się święta patrona szkoły i parafii. Czekamy na wasze ciekawe pomysły i inspiracje twórcze. Prace w formie prezentacji multimedialnej należy dostarczyć do pana M. Millera. Na pendrivie lub udostępnić za pomocą platformy office 365 (ms teams). Nieprzekraczalny termin do dnia 19 października 2022


Piotr Szczygieł - 1 w powiecie, 8 w województwie!

Dokładnie 27 września w pobliskich Białobrzegach uczniowie szkół podstawowych otworzyli sezon zawodów szkolnych na szczeblu powiatowym. Skromną obsadę naszej szkoły reprezentował uczeń klasy sportowej Piotr Szczygieł, który nie miał sobie równych w biegu na 1000 m, bezkonkurencyjnie wygrywając bieg finałowy, będąc jego najmłodszym uczestnikiem.

Nie mając wiele czasu na regenerację, już kolejnego dnia, Piotr wziął udział w finale wojewódzkim, który odbył się w Kolbuszowej. W finale uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Żołyni zajął wyśmienite 8 miejsce, tracąc do podium niewiele ponad 2 sek. (!). To świetny rezultat zważając na uwagę fakt, iż wszyscy wyżej sklasyfikowani zawodnicy byli o 2 lata starsi od naszego ucznia.

Gratulacje Piotrek! Z niecierpliwością czekamy na kolejne lata, w rywalizacji w swoim roczniku.

Opiekun: Damian Lic oraz rodzic Radosław Szczygieł  

                        


"POLA NADZIEI" - Jesień 2022
Po raz pierwszy dołączamy do akcji "Pola nadziei" organizowanej na rzecz Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Więcej >>>   


Tak bawiła się klasa 7 na wspólnym spotkaniu.

                  

Dzień Chłopaka w klasie 7.


"Ochronka"

Akcją "Razem dla przyszłości" rozpoczęliśmy działalność Szkolnego Koła Wolontariatu w bieżącym roku szkolnym, włączając się w ogłoszoną na terenie naszej miejscowości zbiórkę pieniężną. Dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej ZS udało nam się zebrać kwotę 1018, 91 zł, a tym samym wspomóc remont "Ochronki" w Żołyni. Rewitalizacja budynku przyczyni się do powstania mieszkań treningowych i chronionych dla osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za szczodry gest, okazane serce i wrażliwość na potrzeby innych.

Wolontariusze wraz z opiekunem


29 września w czwartek odbyła się pierwsza, w tym roku szkolnym, DYSKOTEKA zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

                        

Tego dnia przy dźwiękach różnych melodii bawili się uczniowie klas I-VIII. Na imprezie nie zabrakło tradycyjnej zabawy w "chusteczkę", czy "belgijki". Każdy z pewnością świetnie się bawił, co było widać na roześmianych twarzach. Prowadzeniem imprezy zajęli się nasi absolwenci, za co serdecznie im dziękujemy Podczas dyskoteki działał sklepik, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do domu wszyscy wracali uśmiechnięci i zadowoleni.


Bezpieczna droga do szkoły

Jak co roku w pierwszych dniach września przypominamy i zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszych uczniów podczas drogi do szkoły. Większość dzieci jest dowożona do szkoły przez rodziców, ale to nie zwalnia nas dorosłych z obowiązku przekazywania pieszym zasad prawidłowego poruszania się po drogach.

Dlatego też Samorząd Uczniowski zorganizował akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Zadaniem dzieci było przygotowanie plakatu o podanej tematyce. Jak się okazało każda przygotowana praca jest bardzo ciekawa i niesie za sobą ważny przekaz, jednak I miejsce zajął plakat wykonany przez klasę 4a. Gratulujemy!

Galeria zdjęć >>>   


Najważniejsza rzecz w życiu to rodzina.    
Najpierw ta, w której się urodziłeś, później ta, którą sam stworzyłeś.    
(Peter Sellers)    

Nie ma jak rodzina!

O tym jak ważna jest rodzina w życiu każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego nie dziwi fakt, że jednym z pierwszych tematów omawianych na lekcjach języka polskiego w klasie IV był ,,Mój dom, moi najbliżsi". Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest drzewo genealogiczne i jak się je tworzy. Miały też okazję popróbować swoich sił w tym zakresie. W ramach pracy domowej uczniowie zadawali rodzicom i dziadkom wiele pytań, aby stworzyć drzewa genealogiczne swoich rodzin. Wszyscy włożyli dużo starań i poświęcili wiele czasu na przygotowanie prac. Badając przeszłość swojej rodziny, dowiedzieli się ciekawych rzeczy o najbliższych im osobach, często zobaczyli je w innym świetle. Efekty były niesamowite, powstały piękne i pełne informacji drzewa genealogiczne wielu żołyńskich rodzin.

Galeria zdjęć >>>   


Zbiórka pieniędzy w ZS trwać będzie od wtorku do piątku to jest, od 27 do 30 września.

Uczniowie będą zbierać datki w środę i w piątek wśród młodzieży licealnej na lekcji 3, zaś w szkole podstawowej: wtorek, środa i czwartek na lekcji 3.

Gorąco zachęcamy!

SKW


DYSKOTEKA

pod hasłem "W KRAWACIE"
CZWARTEK - 29 września

            

godz. 16:00 - 18:00 - klasy I - III

godz. 18:00 - 21:00 - klasy IV - VIII

wstęp - 2 złPiotr Szczygieł w Finale Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich!

Miło nam poinformować, że uczeń IV klasy sportowej, weźmie udział w finale Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich, który odbędzie się 1 października w Warszawie.

Piotr kwalifikację do finału uzyskał w Stalowej Woli, gdzie rywalizowało łącznie 352 uczestników! Uczeń naszej szkoły w dwuboju uzyskał świetny wynik w postaci 4 rezultatu w biegu na 300 metrów oraz 6 rezultatu w skoku w dal.

Piotr jako jeden z nielicznych uczestników zawodów jest zawodnikiem "niezrzeszonym", godnie reprezentując Szkołę Podstawową nr 1 im. św. Jana Kantego w Żołyni!

Piotrek - mocno trzymamy kciuki za finał!


UWAGA ZBIÓRKA

Z inicjatywy naszej uczennicy Martyny Pęcak i za zgodą Pana Dyrektora Zespół Szkół w Żołyni włącza się w akcję pomocy dla Pana Tomasza z Giedlarowej. Tomasz to 40-letni mąż i ojciec trójki małych dzieci - Kacpra 11 lat, Amelii 7 lat i Wiktora 2,5 roku. W momencie przejażdżki rowerowej z dziećmi i upadku z roweru doznał urazu rdzenia kręgowego, który sparaliżował zarówno jego życie jak i życie całej jego rodziny. Miesięczny koszt rehabilitacji to około 25 tysięcy złotych. Według lekarzy Tomek będzie potrzebował minimum rocznej rehabilitacji oraz zakupu specjalistycznego wózka. Twoja pomoc to wsparcie nie tylko dla Tomka, ale całej jego rodziny!
Zbiórka dotyczy zarówno Liceum, jak i Szkoły Podstawowej.

!TERMINY ZBIÓRKI: 23 września (PIĄTEK) oraz 27 września (WTOREK)!

Bardzo prosimy o wsparcie naszej zbiórki. Liczy się każda złotówka

LINK DO ZBIÓRKI


Dzień Kropki

15 września Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole "Dzień Kropki". Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. "The Dot", w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. W obchody tego dnia zaangażowała się cała społeczność szkolna. Uczniowie przyszli do szkoły w ubraniach w kropki, a dzięki temu w szkole zrobiło się kolorowo i okrągło.

Galeria zdjęć >>>   


Zielniki szóstoklasistów

W ramach zadania dodatkowego uczniowie klasy 6b mogli wykonać zielniki, w których umieszczą rośliny ze swojego najbliższego otoczenia.

Celem prac było nabycie umiejętności rozpoznawania rodzajów i gatunków roślin, poznanie siedlisk, w których występują. Uczniowie samodzielnie zbierali liście drzew, niewielkie okazy botaniczne i suszyli je wg instrukcji, dokładnie oznaczali nazwę rodzajową i gatunkową rośliny. Metryczka rośliny zawierała także datę i miejsce zbioru.

Powstały piękne i wartościowe kolekcje!

                        


WYWIADÓWKA
14.09.2022 r. (środa) godz. 17:00.


Zebranie Organizacyjne Kółka Szachowego
14.09.2022 r. (środa) godz. 15:00 w sali nr "5".


Wizyty stomatologiczne - wrzesień 2022 r.

Informacja dla rodziców

Harmonogram wizyt


Samorząd Uczniowski ogłasza dzień 15 września Dniem Kropki. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby tego dnia założyli ubrania w kropki (wystarczy jeden element). Zapraszamy do zabawy.

................. 15 września ..................


W ramach akcji "Zgrana klasa" prosimy, aby każda klasa przygotowała plakat pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Plakaty należy dostarczyć do opiekunów Samosządu Uczniowskiego (p. Aneta Makiel-Dudek, p. Natalia Fleszar, p. Marek Miller) do dnia 23 września.

Plakaty będą wyeksponowane na terenie naszej szkoły. Uczniowie klas, którzy wykonają plakaty otrzymają punkty dodatnie, a najciekawszy plakat zostanie nagrodzony dodatkowymi punktami.


ZBIERAMY
             NAKRĘTKI

W naszej szkole odbędzie się zbiórka nakrętek, która będzie trwała do 30 listopada.

Nakrętki przynosimy w związanym lub zaklejonym opakowaniu, na którym należy umieścić następujące informacje:
imię i nazwisko ucznia oraz klasa.

Wszystkie osoby, które przyłączą się do naszej akcji otrzymają: 15 pkt dodatnich.

Osobami odbierającymi są: p. Aneta Makiel-Dudek, p. Natalia Fleszar, p. Marek Miller

Fundusze zdobyte ze sprzedaży nakrętek, zostaną przekazane na cele charytatywne.


Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego, odbędzie się 1 września o godz. 8:00.

Bezpośrednio po Mszy Świętej, rodziców i uczniów zapraszamy do szkoły (na dużą salę gimnastyczną w budynku gimnazjalnym) na spotkanie z dyrektorem i wychowawcami klas.

Przywozy zgodnie z rozkładem jazdy autobusu szkolnego. (prawy pasek pod dniami wolnymi)

Odwozy bezpośrednio po spotkaniu.
CZAS LEKCYJNY
7:15 - 8:00
8:00 - 8:45
8:50 - 9:35
9:40 - 10:25
10:30 - 11:15
11:35 - 12:20
12:40 - 13:25
13:30 - 14:15
14:20 - 15:05

DNI WOLNE
Zimowa przerwa świąteczna
23 - 31.12.2022
Ferie zimowe
16 – 29.01.2023
Wiosenna przerwa świąteczna
6 – 11.04.2023
Egzamin ósmoklasisty
23.05.2023 - J. polski
24.05.2023 - Matematyka
25.05.2023 - J. angielski
Zakończenie roku szkolnego
23.06.2023
Dni wolne od zajęć dydakty.
14.10.2022
20.10.2022
31.10.2022
02.05.2023
09.06.2023

AUTOBUS SZKOLNY
PRZYWOZY
Brzóza Stadnicka - 700
Opaleniska - 705
Zmysłówka SP - 710
Kopanie - 715
Zakącie - 720, 735
Bikówka - 723, 738
Górska - 725, 740
Smolarzyny - 720
Żołynia Dolna - 730

AUTOBUS SZKOLNY
ODWOZY
Pn, Śr, Czw, Pt
Brzóza Stadnicka - 1500
Kopanie - 1335, 1425
Smolarzyny - 1335, 1425
Zakącie - 1335, 1425
Górska - 1335, 1425
Opaleniska - 1425
Zmysłówka SP - 1335, 1425
Żołynia Dolna - 1335, 1425

AUTOBUS SZKOLNY
ODWOZY
Wt
Brzóza Stadnicka - 1550
Kopanie - 1335, 1515
Smolarzyny - 1335, 1515
Zakącie - 1335, 1515
Górska - 1335, 1515
Opaleniska - 1515
Zmysłówka SP - 1335, 1515
Żołynia Dolna - 1335, 1515

Copyright: J. Sobuś