ORGANY STATUTOWE
Dyrektor
Rada Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski

NASZA SZKOŁA
E-dziennik
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Stypendia i nagrody
Absolwenci
Świetlica
Stołówka
Biblioteka
Galeria zdjęć
Uroczystość 200-lecia szkoły
Projekt UE
Liceum Ogólnokształcące

INFORMACJE
Aktualności
Plan lekcji
Kryteria oceniania
Dokumentacja szkoły
Podręczniki
Rekrutacja
Egzamin ósmoklasisty
Warunki ubezpieczenia
Materiały dydaktyczne
Informacje o przetwarzaniu danych osobowowych

ODDZIAŁY
Klasy I - III
Klasy IV - VIII

ARCHIWUM
Podsumowanie sportowe
Rok 2013/2014
Rok 2014/2015
Rok 2015/2016
Rok 2016/2017
Rok 2017/2018
Rok 2018/2019
Rok 2019/2020
Rok 2020/2021
Rok 2021/2022
Rok 2022/2023

KONTAKT
Adres:
37 - 110 Żołynia
ul. Mickiewicza 59
Tel.:
017 22 43 008
e-mail: sekretariat@zszolynia.pl
zs.zol@pro.onet.plOśrodek Środowiskowej opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej
dla dzieci i młodzieży


   Na stronach gazety Nowiny24 ukazał się artykuł na temat osiągnięć maturalnych uczniów z Podkarpacia w sesji wiosennej 2022r. Jest on dostępny pod linkiem:

W tych gminach w województwie podkarpackim uczniowie najlepiej zdali maturę - ranking

W prezentowanym zestawieniu znaleźliśmy się na 10 miejscu wśród 40 gmin, w których uczniowie najlepiej zdali tegoroczny egzamin maturalny. Nasz średni wynik to 53,79%.Pozycję szkoły w podanym rankingu określono na podstawie średniej ze wszystkich przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Drodzy maturzyści Żołyńskiego Liceum - GRATULUJEMY!!!


Odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty

Informujemy, że dnia 8 lipca (piątek) w godzinach 9:00 - 10:00 rozdane zostaną zaświadczenia z wynikami egzaminu.


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 rozpocznie się Mszą Św. 24 czerwca (piątek) o godz. 8:00.
Bezpośredno po Mszy Św. na sali gimnastycznej w SP1 rozdane zostaną świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a nastęnie odbędzie się spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.

Uroczystość pożegnania Uczniów klas ósmych, odbędzie się dnia 23 czerwca (czwartek) o godz. 11:40.


Nasi Najlepsi

                                    

Gratulujemy i życzymy słonecznych wakacji!


Wyniki Konkursu Międzyklasowego "As Matematyki"

  AS MATEMATYCZNY KLAS SZÓSTYCH
 1. Jakub Mach
 2. Karol Sierżęga
  AS MATEMATYCZNY KLAS PIĄTYCH
 1. Oliwia Szkodzińska kl. Va
 2. Szymon Sobuś kl. Vb
 3. Kacper Zielonka kl. Vb oraz Szymon Kulka kl. Va
  AS MATEMATYCZNY KLAS CZWARTYCH
 1. Gabriela Tokarz kl. IVb
 2. Aleksander Geresdorf kl. IVa
 3. Michalina Kielar kl. IVb

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!


Najsympatyczniejsi roku 2021/2022

Spośród całej społeczności szkolnej po głosowaniu uczniów i nauczycieli wyłoniono ósemkę najsympatyczniejszych uczniów roku 2021/2022. Są nimi:

Magdalena Lubera - klasa 1a

Mateusz Karwicki - klasa 2b

Michał Hader - klasa 3b

Aleksander Geresdorf - klasa 4a

Zuzanna Szczygieł - klasa 5b

Dawid Hader - klasa 6

Hanna Pokora - klasa 7c

Magdalena Cisek - klasa 8a
            

Lekcja fizyki i historii na żywo

Dzień 13 czerwca, klasa 4b i 5a przywitała wycieczką do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Przeżyli tam wspaniałą lekcję fizyki na żywo. Uczniowie odwiedzili planetarium, w którym obejrzeli film 3D o powstaniu samolotów. Wzięli także udział w lekcji "mroźne eksperymenty", gdzie zobaczyli jak wygląda suchy lód oraz jak zachowują się przedmioty w kontakcie z ciekłym azotem.

Uczniowie wreszcie mogli na własne oczy zobaczyć jak powstają wiry wodne, jak działa peryskop, odnaleźć drogę w labiryncie, pojeździć na rowerze na linie i zmierzyć się z prawami grawitacji w żyroskopie. Pogoda była wspaniała i… aż chciałoby się zostać dłużej i poeksperymentować, ale czekał na nas kolejny punkt naszej wycieczki.

Była nim, niecodzienna przygoda z bocheńską kopalnią. Emocje zaczęły się już podczas zjazdu windą na głębokość 212 m szybem Campi. Następnie uczniowie rozpoczęli zwiedzanie podziemnych korytarzy poznając historię kopalni od średniowiecza po czasy współczesne.

Ciekawe opowieści pani przewodnik były wzbogacane prezentacjami multimedialnymi i grami integracyjnymi. Trzygodzinna wędrówka zakończyła się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie był czas na odpoczynek i chwilę zabawy. Przed wyjazdem z kopalni na pamiątkę od naszych przewodników wszyscy dostali woreczki z solą.

Dzień pełen licznych przygód minął niestety szybko. Z całą pewnością jednak rozbudził w uczniach pasję do nauk ścisłych, poznawania świata i bogatej historii naszego kraju.

Galeria zdjęć >>>   


Wycieczka klasy III c do Załuża

Dnia 13 czerwca klasa III c pod opieką wychowawczyni pani Grażyny Fleszar, pani Aleksndry Panek oraz kilku rodziców wybrała się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego państwa Załuskich w Załużu. Wycieczka miała na celu poznanie walorów najbliższej okolicy oraz zintegrowanie trzecioklasistów, ich rodziców i nauczycieli poprzez wspólnie spędzony czas. Pogoda dopisała doskonale. Po przybyciu na miejsce, dzieci w świetnych humorach, rozpoczęły wspólną zabawę od jazdy na gokartach, skoków na trampolinach oraz gry w piłkę. Po chwilach szaleństwa przyszedł czas na odpoczynek i lody.

Następnie gospodarz, pan Załuski oprowadził dzieci po mini zoo opowiadając o zwierzątkach, które mieli okazję pooglądać, a niektóre nawet pogłaskać. Kolejnym punktem zwiedzania było" Muzeum Przyrodnicze i Wsi Kresowej", w którym uczniowie mogli zobaczyć wiele eksponatów przyrodniczych i bardzo starych przedmiotów, które kiedyś używano w domach na wsi. Ostatnim punktem programu były zabawy na zjeżdżalni, karuzeli, domku na drzewie oraz wspinaczka na murowany zameczek. Dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka oponą na linie, do której ustawiała się duża kolejka chętnych.

Wspólnie spędzony czas zakończyliśmy pamiątkowymi zdjęciami i zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Galeria zdjęć >>>   Chrońmy do Zapomnienia ...

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami przepięknych żołyńskich miejsc uwiecznionych przez naszych uczniów.

Galeria zdjęć >>>   

         


          

Roztrzygnięcie konkursu
MOJA SUPER MAMA

I miejsce
Michał Pliś - kl. 2b

II miejsce
Katarzyna Lepianka - kl. 2b

III miejsce
Adam Gil - kl. 2b

          

Wszystko jest wtedy, kiedy nic dla siebie.      
ks. Jan Twardowski     

Konkurs recytatorski

Jan Twardowski urodził się 1 czerwca 1915 roku w Warszawie i tam, w wieku 90 lat, zmarł 18 stycznia 2006 roku. Ksiądz i duszpasterz, poeta, prozaik. Został księdzem w najgorszym okresie stalinowskim (1948 r.). Kiedy objął pierwszą parafię, na wsi, przyjechał do niego były profesor z gimnazjum. Ksiądz wspomina jego zdumione słowa: "Chyba zwariowałeś?! Zostać księdzem w takich czasach?! Poza tym piszesz wiersze, których nikt nie będzie czytał!".

Na szczęście znalazł się krąg życzliwych czytelników - aż po dziś dzień. Dowodem tego były wystąpienia 30 uczniów, przedstawicieli wszystkich okolicznych szkół podstawowych podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego Wierszy ks. Jana Twardowskiego. Miał on miejsce dnia 8 czerwca w Szkole Podstawowej w Brzózie Stadnickiej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Amelia Ozóg z kl. 5a, Zuzanna Szczygieł z kl. 5b oraz Aleksandra Fus z kl. 7b i Wiktoria Nowak z kl. 7c.

Wymowna deklamacja utworu "Obiecanki cacanki" w wykonaniu Zuzi Szczygieł
zapewniła jej III miejsce w kategorii klas IV - VI.

Gratulujemy Zuzi i wszystkim życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

                  


W słoneczne, wtorkowe popołudnie chłopcy z klas sportowych udali się na wycieczkę rowerową, a ich punktem docelowym był niedaleki Julin. Na miejsce, pomimo wysokich temperatur i wzniesień udało się dotrzeć bez najmniejszego problemu. Nagrodą za osiągnięty cel, oprócz oczywiście przepięknych widoków, z których słynie Julin było ognisko, przy którym wspólnie spędziliśmy bardzo miłe chwile. Był czas na małe refleksje, podsumowanie mijającego roku szkolnego oraz na luźne rozmowy, które jeszcze bardziej scaliły naszą zgraną grupę.

Z tego miejsca serdeczne podziękowania dla Państwa Anny i Andrzeja Sroczyk, za bezinteresowną pomoc w organizacji wycieczki oraz transport najpotrzebniejszych rzeczy na miejsce podróży. Opiekunami grupy była Pani Paulina Sienkiewicz oraz Pan Damian Lic.


„Najlepszy wśród najlepszych”

Z radością i dumą informujemy, że uczeń Radosław Kuras z kl. 8C został laureatem Konkursu Przedmiotowego z Fizyki oraz finalistą Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Rzeszowskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Wśród osiągnięć Radka znajduje się także wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Kangur matematyczny" dla klas 7- 8.

Więcej >>>   


Wycieczka trzecioklasistów
do Bałtowa

Ostatniego dnia maja klasy 3a i 3b wraz z nauczycielkami wyruszyły w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych, do "Parku Jurajskiego" w Bałtowie. Pogoda dopisywała, więc od razu rozpoczęliśmy zwiedzanie.

Więcej >>>   


Nowe wyzwanie - w trosce o nasze zdrowie i relacje koleżeńskie Samorząd Uczniowski organizuje konkurs

"Tydzień bez telefonu w szkole".

Warunkiem uczestnictwa w konkursie: jest własna decyzja ucznia

Uczeń zgłasza chęć udziału w konkursie do nauczyciela matematyki: p. Joanny Sobuś, p. Teresy Łuksik lub opiekuna SU p. Anny Sadeckiej.

  Warunki konkursu:
 1. Uczeń zobowiązuje się do nie przynoszenia telefonu ze sobą do szkoły w dniach od 6.06 do 10.06. 2022.
 2. W czasie trwania wyzwania uczeń zgadza się na wyrywkową (sporadyczną) kontrolę np. plecaka, kurtki, która ma na celu sprawdzenie wywiązywania się z zadania.
 3. W ostatnim dniu wyzwania to jest 10.06.2022 rodzic potwierdza mailem wysłanym do opiekuna SU Anny Sadeckiej w e-dzienniku wykonanie wyzwania przez swoje dziecko.
  Treść maila:
  Potwierdzam wykonanie zadania przez swoje dziecko. Imię , Nazwisko ,klasa
 4. Uczeń, który wykonał zadanie otrzymuje 25 pkt
 5. Uczeń, który nie dotrzymał zobowiązania (posiada telefon)- zostaje wyrzucony z listy uczestników.


Chcąc wzmocnić pozytywne postawy i zachowania w naszej szkole, takie jak życzliwość, uczciwość i tolerancję, Samorząd Uczniowski organizuje konkurs na

"Najsympatyczniejszego ucznia lub uczennicę".

Warunek uczestnictwa w konkursie: brak punktów ujemnych.

Konkurs będzie się składał z dwóch etapów. Najpierw każda klasa w trakcie głosowania wybierze spośród siebie najbardziej serdeczną, uczynną i pomocną osobę. Następnie SU przeprowadzi głosowanie wśród nauczycieli. Każdy odda głos na uczennicę, lub ucznia, wzbudzającego najwięcej sympatii.

  Propozycja głosowania:
 1. W każdej klasie uczniowie na kartkach wpisują jedną propozycję ucznia lub uczennicy . ( termin 1-3 czerwca)
 2. Zebranie i przeliczenie głosów; wybranie jednego ucznia z największą ilością głosów;( jeśli będzie kilku o równorzędnej ilości głosów to zgłaszają wszystkich);
 3. Przedstawienie wyników wyborów opiekunom SU;(przewodniczący klasy)
 4. Sprawdzenie czy dany uczeń nie posiada punktów ujemnych;(opiekunowie SU)
 5. Przygotowanie dla każdego nauczyciela listy uczniów wytypowanych w każdym oddziale;
 6. Głosowanie przez nauczycieli na wybrane osoby ( nauczyciele wybierają jedną uczennicę lub ucznia w danym oddziale: tj. jeden uczeń z klas pierwszych, jeden z drugich itd.) Nauczyciele mają prawo zagłosować na ucznia w każdym oddziale, w którym uczą.( termin 6-10 czerwca)
 7. Przedstawienie wyników na tablicy SU


Siatkarki SP1 Żołynia VI w Województwie !!!

Po eliminacjach powiatowych, rejonowych, półfinale wojewódzkim oraz turnieju barażowym, po wielu zaciętych meczach i setach, eliminując ponad 1000 szkół podstawowych zajmujemy VI miejsce w województwie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej!!!

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas sportowych 7c i 8c. Pierwsza szóstka: Anna Jarosz - kapitan zespołu, środkowa, Julia Kilian - wyróżnienie w turnieju barażowym, środkowa, Oliwia Linek, Karolina Baran - przyjmujące, Julia Mączka, Weronika Sierzęga - rozgrywające, Martyna Czech - libero, oraz Julia Wróbel - środkowa, Weronika Urban, Magdalena Czech - rozgrywające, Karolina Filip, Wiktoria Gut - przyjmujące, Marta Hryniewska - trener.

Dziękujemy wszystkim kibicom za wiele ciepłych i przychylnych słów :)"LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI" w Zespole Szkół w Żołyni

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów do współpracy oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest budowanie kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Więcej >>>   Zajęcia z wykorzystaniem okularów VR.
      

Kl. 2b - Edukacja techniczna z klockami SKRIKIT.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie w akcję zbierania nakrętek i akcję słodkiego czwartku.

Informujemy również, że wszystkie zebrane nakrętki oraz pieniążki uzyskane ze słodkich wypieków zostały przekazane Podkarpackiemu Hospicium dla Dzieci.


Dyskoteka - nareszcie !!!

Po długiej przerwie nareszcie w naszej szkole, odbyła się dyskoteka. Organizatorem imprezy, której głównym celem była integracja uczniów poprzez wspólną zabawę był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Prowadzenia imprezy i doboru muzyki podjeli się nasi wspaniali absolwenci: Patryk Cyburt, Zuzanna Foryt, Dominika Leja i Wioleta Czech.

Na dyskotekę organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie brali w nich udział. Były same hity muzyczne, każdy bawił się fantastycznie! Do domu wracaliśmy zadowoleni z uśmiechem na twarzy.

Galeria zdjęć >>>   


Wizyty stomatologiczne - czerwiec 2022 r.

Informacja dla rodziców

Harmonogram wizyt


   

Bochnia wita drugoklasistów

We wtorkowy poranek 10 maja uczniowie klasy 2a i 2b udali się na wycieczkę szkolną do Bochni. Pogoda dopisała, humory również. Bochnia powitała nas piękną pogodą.
Pierwszym celem wycieczki było Muzeum Motyli Arthroporda. To największa stała ekspozycja motyli w Polsce licząca ponad 5 tysięcy okazów pochodzących z całego świata. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali zbiory oraz słuchali niesamowitych opowieści prowadzącego muzeum pana Filipa. Poznaliśmy największego motyla na świecie oraz takiego który żyje zaledwie jeden dzień.

Po fantastycznej lekcji przyrodniczej udaliśmy się na pyszny obiadek. Kolejnym celem wycieczki była Kopalnia Soli w Bochni. Pod czujnym okiem pań przewodniczek udaliśmy się do wind, którymi zjechaliśmy do wnętrza kopalni. Tam rozpoczęła się pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami, której celem było spotkanie z tajemniczą postacią Bocheńskiego Skarbnika - dobrym duchem kopalni.
Pełni wrażeń w późnych godzinach popołudniowych wróciliśmy do Żołyni.

Galeria zdjęć >>>   


"Chrońmy od zapomnienia"

"Moja mała ojczyzna"

konkurs fotograficzny


- konkurs adresowany jest do uczniów klas IV - VIII,
- motywem przewodnim prac konkursowych jest krajobraz Żołyni,
- przedmiotem konkursu jest wykonanie przez ucznia zdjęcia w formacie minimum 15cm x 21cm, jeden uczestnik może dostarczyć do konkursu trzy zdjęcia
- zdjęcia ( wydrukowane, w formie papierowej) z formularzem zgłoszenia i krótkim opisem należy dostarczyć do opiekunów SU do 30 maja 2022r.

>>> REGULAMIN <<<


Sukces siatkarek sp 1 żołynia

Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna siatkarek naszej szkoły w Półfinale Wojewódzkim
Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegranym 31.05.2022r. w Przemyślu.
Po zwycięstwie 2-0 z SP Wólka Grodziska i 2-1 z SP Piwoda oraz porażce 0-2 z SP 15 Przemyśl
dziewczyny zajęły II miejsce i znalazły się wśród 6 najlepszych szkół Podkarpacia
(na ponad 1200 szkół podstawowych w naszym województwie)!!!
Jednocześnie awansowały do turnieju barażowego o ścisłą czwórkę województwa,
który zostanie rozegrany w Nowym Żmigrodzie.
Umiejętności i gra naszych zawodniczek spotkały się z uznaniem trenerów i sędziów zawodów.

W zawodach naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klas sportowych 7c i 8c Julia Kilian, Anna Jarosz, Karolina Baran, Weronika Sierzęga, Julia Mączka, Oliwia Linek, Julia Wróbel, Karolina Filip, Wiktoria Gut, Magdalena Czech, Martyna Czech i Weronika Urban oraz trener Marta Hryniewska.

gratulujemy !!! !!!

Galeria zdjęć >>>   


"Moja Super Mama"

konkurs plastyczny dla uczniów kl. I - III

Chcesz wziąć udział w konkursie? Zapraszamy!

Wykonaj pracę plastyczną na temat - "moja super mama". Praca powinna zmieścić się na kartce formatu A4. Technika wykonania pracy - dowolna. Prace konkursowe podpisane imieniem, nazwiskiem i numerem klasy, należy dostarczyć do opiekunów SU do 20 maja 2022 r.


DYSKOTEKA

pod hasłem "NIE DO PARY"
ŚRODA - 11 maja

            

postarajcie się założyć na siebie dwie rzeczy, które do siebie nie pasują, nie są od jednego kompletu,
np. dwa różne buty, dwie inne skarpetki …

godz. 16:00 - 18:00 - klasy I - III

godz. 18:00 - 21:00 - klasy IV - VIII

wstęp - 2 zł


Kolejna akcja "słodki czwartek" znów zakończyła się sukcesem. Wszystkie pyszności, przygotowane przez naszych uczniów roszeszły się w ciągu jednej przerwy. Kwota zebrana wyniosła:

1085,41 zł

Już wkrótce zostanie przekazana na cele charytatywne, o których was poinformujemy.


Mini projekty klas siódmych

Sztuka okresu międzywojennego - kl. 7b

Więcej >>>

      

Bajki okresu międzywojennego - kl. 7c

Więcej >>>


NAKRĘĆ SIĘ
             NA POMAGANIE

Zbieramy wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki.

W dniach od 04.05.2022r. (czwartek) do 13.05.2022r. (piątek) w szkole odbędzie się zbiórka nakrętek.

Nakrętki przynosimy w związanym lub zaklejonym opakowaniu, na którym należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko ucznia, klasa. Jeśli nie będzie powyższych informacji, fakt przyniesienia nie zostanie odnotowany.

Wszystkie osoby, które przyłączą się do naszej akcji otrzymają: 15 pkt dodatnich.

Osobami odbierającymi są: p. Anna Sadecka, p. Beata Walawender, p. Joanna Sobuś.

Wszystkie fundusze zdobyte ze sprzedaży nakrętek, zostaną przekazane na cele charytatywne.


W zdrowym ciele zdrowy duch!

Kolejny już miesiąc, chłopcy z klas sportowych w ramach wychowania fizycznego uczęszczają na zajęcia nauki pływania. Uczniowie podzieleni są na trzy grupy ćwiczebne w zależności od posiadanych umiejętności. Nauka i doskonalenie pływania odbywa się pod okiem wykwalifikowanej kadry, a efekty widoczne są gołym okiem. Chłopcy nie tylko podnieśli swoje umiejętności i nauczyli się pływać różnymi stylami, ale też czerpią same korzyści wynikające z przebywania w wodzie. Są nimi m.in. poprawa krążenia, kształtowanie sylwetki, budowanie poczucia własnej wartości, a także wzrost pewności siebie. Wyjazdy odbywają się w każdy wtorek i cieszą się one dużym zainteresowaniem, co przekłada się praktycznie na 100% frekwencję. Organizatorem oraz opiekunem grupy jest nauczyciel wychowania fizycznego Pan Damian Lic.

                  


Samorząd Uczniowski SP zaprasza na kiermasz ciast

który odbędzie się 5 maja na dwóch długich przerwach na dolnym korytarzu w Szkole Podstawowej.

Wszystkie fundusze zdobyte ze sprzedaży, zostaną przekazane na cele charytatywne.


Maj jest dla nas szczególnym miesiącem. Jest wiosna, rozkwitają kwiaty, a w pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe.

Więcej >>>   

Święta Majowe to czas, gdy Polacy jednoczą się, przybierając narodowe barwy. My również, chcąc się dołączyć do tych obchodów przyozdobiliśmy budynek naszej szkoły w barwy narodowe.

                     


Rozstrzygnięcie
konkursu polonistycznego

W dniach 11 i 12 kwietnia 2022 r. odbył się szkolny konkurs języka polskiego POPRAWNA POLSZCZYZNA NA CO DZIEŃ. Wzięło w nim udział 42 uczniów. Po poprawie prac przez komisję oceniającą wyłonieni zostali zwycięzcy - uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z zawiłościami polskiej gramatyki.

Więcej >>>   


Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
emerytowanej nauczycielki języka polskiego Pani

MARII SZCZYRBY
(1940-2022)

Pani Maria Szczyrba urodziła się w 1940r., ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Żołyni, po czym kontynuowała edukację w Studium Nauczycielskim w Rzeszowie. Jej wyuczona specjalność to język polski, natomiast biegle posługiwała się także językiem rosyjskim i niemieckim. Po zdobyciu wykształcenia Pani Maria podjęła pracę w zawodzie: nauczyciel języka polskiego. Najpierw trud pedagoga realizowała w Szkole Podstawowej w Żołyni Dolnej (1961-1966). Następnie droga zawodowa powiodła ją do Szkoły Podstawowej w Rakszawie (1966-1972), by w końcu znaleźć się tu, gdzie pracować będzie najdłużej - w Szkole Podstawowej nr 1 w Żołyni.

Więcej >>>   


Siatkarki SP 1 Żołynia w półfinale wojewódzkim IMS

26 kwietnia 2022 r. w hali LO w Żołyni rozegrano finał rejonu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt, do którego awansowali zwycięzcy powiatów łańcuckiego, leżajskiego, rzeszowskiego oraz miasta Rzeszów.

Nasze zawodniczki wygrywając wszystkie mecze bez straty seta awansowały do półfinału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w Przemyślu.

Reprezentację SP 1 tworzą uczennice klas sportowych 7c i 8c - Julia Kilian, Anna Jarosz, Weronika Sierzęga, Oliwia Linek, Karolina Baran, Julia Mączka, Julia Wróbel, Wiktoria Gut, Magdalena Czech, Karolinia Filip, Weronika Urban i Martyna Czech. Trenerem jest Marta Hryniewska.

Galeria zdjęć >>>   


Złoto dla Jakuba!!!

Wśród naszej społeczności uczniowskiej mamy wiele talentów, w różnych dziedzinach. Jednym z nich jest judoka Jakub Kołodziejski, uczeń klasy 5b. Po raz kolejny udowodnił on poziom swoich umiejętności. W dniu 23.04. został złotym medalistą w swojej kategorii wiekowej i wagowej zawodów V Hato Judo Cup, International Judo League. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa.


WYWIADÓWKA

odbędzie się dn. 26 kwietnia (wtorek) o godz. 17:00


Zielony Dzień Ziemi

W ramach akcji "Zgrana klasa" zapraszamy wszystkich uczniów,
aby z okazji przypadającego na 22 kwietnia Dnia Ziemi (piątek)
cała szkoła przywdziała radosny, wiosenny kolor zielony.


„Magiczna kartka… życzeń wielkanocnych”

Okres Świąt Wielkanocnych jest wyjątkowy pod wieloma względami. Nawiązując do tradycji składania życzeń w tym okresie, uczniowie klas piątych, w ramach projektu „Magiczna kartka… życzeń wielkanocnych”, przygotowali własnoręcznie kartki z życzeniami dla Nauczycieli. Ten piękny, choć skromny upominek sprawił radość zarówno darczyńcom, jak i odbiorcom.

          


Konkurs plastyczno-językowy
"Schönste Osterkarte mit Wünschen in deutscher Sprache"

W marcu b.r. został przeprowadzony w naszej szkole konkurs na najładniejszą kartkę wielkanocną z życzeniami w języku niemieckim. Wysyłanie kartek to jedna z tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Kartka świąteczna może mieć różne formy. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które wykonywane są własnoręcznie i ozdabiane różnymi technikami z pięknymi życzeniami i właśnie takie kartki wykonali nasi uczniowie.

Więcej >>>   


Wyniki konkursu - Patroni Roku 2022

         Julia Opałka 5b - miejsce I

Szymon Sobuś 5b - miejsce II

Weronika Urban 7c - miejsce III

Konrad Chmura 7c - wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i przygotowanie przepięknych plakatów i kolaży.

Galeria zdjęć >>>   


Zwycięzcy konkursu
"Największa i najpiękniesza pisanka"Miejsce I: Maja Fleszar 4b oraz Konrad Chmura 7c

Miejsce II: Julia Opałka 5b oraz Malwina Kiełbasa 7b

Miejsce III: Katarzyna Lepianka 2b oraz Bartłomiej Kiełbasa 4b

Wyróżnienie: Zuzanna Sobuś 4b oraz Julia Heleniak 4a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!

Galeria zdjęć >>>   


Siatkówka

Kolejny udany sparing klas sportowych 7c i 8c. Tym razem nasze zawodniczki pojechały 30.03.2020 do Tyczyna na towarzyski mecz z MUKS SPARTA Rzeszów. Cieszymy się z wygranej zarówno z młodziczkami, jak i młodzikami klubu z Rzeszowa. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Kilian, Anna Jarosz, Julia Mączka, Oliwia Linek, Roksana Piela, Karolina Baran, Julia Wróbel, Wiktoria Gut, Martyna Czech, Weronika Urban, Wiktoria Nowak, Dominika Czech, Patrycja Mach, Magdalena Czech, Aleksandra Siuśta oraz trener Marta Hryniewska. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Galeria zdjęć >>>   


Zespół Szkół W Żołyni Pomaga Ofiarom Wojny….

Dziękujemy całej społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół w Żołyni oraz mieszkańcom gminy Żołynia za wspieranie naszej działalności charytatywnej. Zbiórkę darów i akcje towarzyszące rozpoczęliśmy 28 lutego. W ciągu ponad 4 tygodni udało nam się nawiązać współpracę z osobami zajmującymi się pomocą ukraińskim uchodźcom w Medyce i Przemyślu.

Więcej >>>   


>>> REGULAMIN <<<


Ogłaszamy konkurs "Patroni roku 2022" mający na celu wykonanie projektu,
którego inspiracją będą patroni bieżącego roku wybrani przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
Projekt może nawiązywać do jednego lub wszystkich patronów.
Do konkursu zapraszamy uczniów klas 5-8 ( pracę można wykonać indywidualnie lub w grupach - max.4 osoby).


Sposób wykonania pracy: kolaż, rysunek, plakat … (format A4 lub A3)
Termin złożenia prac - do 6 kwietnia ( u opiekunów SU)
Najciekawsze prace ( zawierające wyczerpujące informacje o patronie) zostaną nagrodzone, wszyscy uczestnicy otrzymają punkty dodatnie.

Wszystkich serdeczne zachęcamy do udziału w konkursie.


Przed nami najbardziej radosne i wiosenne święta - Święta Wielkanocne.
Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję.
Tradycją stało się zdobienie jajek.
W związku z tym Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów do udziału w konkursie

"NA NAJŁADNIEJSZĄ I NAJWIĘKSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ".

Pisanki można wykonać w różnych technikach tradycyjnych jak również i tych nowoczesnych.
Zachęcamy do szukania nowych oryginalnych sposobów tworzenia pisanek.
Termin złożenia prac - do 6 kwietnia ( u opiekunów SU).
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone, wszyscy uczestnicy otrzymają punkty dodatnie.


Składamy serdeczne podziękowania WSZYSTKIM darczyńcom, którzy przychylnie odnieśli się do naszej akcji "Pomoc dla zwierząt z Ukrainy". Dzięki WAM udało się zebrać kojec, kilka transporterów, kilkadziesiąt smyczy, obroży, kagańców, miseczek i podkładów higienicznych oraz ponad 400 kg karmy dla psów i kotów !!!!! Cześć rzeczy przekazaliśmy bezpośrednio potrzebującym uchodźcom na dworcu w Rzeszowie, kojec wysłaliśmy do Warszawy. Zdecydowaną większość darów przewieźlismy do fundacji ADA w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, skąd zostaną przetransportowane do Ukrainy. DZIĘKUJEMY!!!

Organizatorzy z LO w Żołyni   


Młodzież w teatrze

Uczniowie klas siódmych mieli okazję obejrzeć Zemstę w wykonaniu aktorów Teatru Cracovia. Była to klasyczna inscenizacja komedii A. Fredry, z piękną scenografią, kostiumami z epoki, rekwizytami, niejednokrotnie będącymi autentykami.

Więcej >>>   


Lekcja języka niemieckiego

W poniedziałek 21 marca przywitaliśmy wiosnę. Był to zarazem tradycyjnie zwany w szkole dzień wagarowicza. W związku z tym samorząd uczniowski zorganizował dwie akcje: "Zgrana klasa" i "Dzień bez plecaka". Zamiast plecaków uczniowie "przytransportowali" książki i przybory w innych "nosidłach": kubeł na śmieci, fotel, hamak a nawet odkurzacz!

W tym dniu klasa 7b miała nietypową lekcję języka niemieckiego. Lekcja była pełna śmiechu i radości. Uczniowie śpiewali, bawili się, odtwarzali wybrane przez siebie piosenki. Zmienił się również nauczyciel, bowiem zajęcia prowadziły dwie uczennice. Ta lekcja była świetnym przykładem integracji klasy!

Aleksandra Fus, kl. 7b    


NAJLEPSZE W POWIECIE ŁAŃCUCKIM

Uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żołyni zajęły I miejsce w finale powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach rozegranych 22.03.2022 w hali LO w Żołyni nasze siatkarki pokonały bez straty seta kolejno drużyny SP 1 z Rakszawy, SP 2 z Łańcuta, SP z Albigowej oraz SP z Dąbrówek i awansowały do zawodów rejonowych. Skład zwycięskiej drużyny tworzą uczennice klas sportowych 7c i 8c - Julia Mączka, Anna Jarosz, Oliwia Linek, Karolina Baran, Julia Kilian, Weronika Sierżęga, Julia Wróbel, Karolina Filip, Martyna Czech, Roksana Piela, Magdalena Czech, Wiktoria Gut i Aleksandra Siuśta. Trenerem zespołu jest p. Marta Hryniewska.

GRATULUJEMY !!!

Galeria zdjęć >>>   


Pierwszy dzień wiosny za nami.

W tym roku zaplanowany został pod hasłem "Zgrana klasa". Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy stawiając przed uczniami do wykonania dwa zadania. Pierwszym zadaniem było, aby uczniowie każdej klasy przyszli ubrani na kolorowo. Przynajmniej jeden element garderoby miał być w wylosowanym kolorze. I w szkole zrobiło się kolorowo.

Drugie zadanie to hasło: Dzień bez plecaka! Wiedzieliśmy, że na co jak na co, ale na pomysłowość naszych Uczniów możemy liczyć. I oczywiście mieliśmy rację. Kubeł na śmieci, wózek na zakupy, wózek dla lalek, poszewka, walizka, lodówka turystyczna, pudełko po proszku do prania, podbierak do ryb, koszyk, a nawet odkurzacz piorący - to tylko niektóre z wielu pomysłów na alternatywny plecak. Szaleństwu i uśmiechom nie było końca. Dziękujemy za odzew, zaangażowanie i wspólną zabawę. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć >>>   


"AKCJA PLECACZEK"

Przyłączamy się do akcji "plecaczek"
zorganizowanej przez LO w Żołyni.

Będzie ona trwała do kolejnej środy.

Miejsce zbiórki bez zmian - na holu Liceum obok palmy.

Zachęcamy do wsparcia naszych akcji.

Z góry dziękujemy!

Bądźmy wszyscy razem #Solidarni_z_UkrainąSOLIDARNI Z UKRAINĄ

11 marca wyjechał kolejny transport darów dla uchodźców z Ukrainy. Trafił on do rodzin, które znalazły schronienie w Medyce i Przemyślu. Otrzymaliśmy piękne podziękowanie. W związku z tym, że uchodźcy otrzymują schronienie w naszej gminie nadal prosimy o wsparcie zbiórki. Zgromadzone środki będziemy przekazywać do mieszkańców naszej miejscowości, którzy przyjęli uchodźców. Dziękujemy wszystkim, którzy już pomogli i prosimy o więcej.

          


Kolejna akcja "słodki wtorek" za nami i kolejny sukces. Uczniowie spisali się na medal. Udało się zebrać bardzo pokaźną sumę, bo aż 1860 zł. Cały dochód zostaje przeznaczony na zakup potrzebnych artykułów dla uchodźców z Ukrainy. Wszystkim organizatorom, jak również tym, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.


SŁODKI CZWARTEK DLA UKRAINY

3 marca w LO odbył się "Słodki Czwartek dla Ukrainy". Do tej akcji dołączyli również uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali przeróżne słodkości. Udało się zebrać bardzo pokaźną sumę, bo aż 1401,67zł. Cały ten dochód zostaje przeznaczony na zakup wszystkich potrzebnych artykułów dla uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy nie tylko tym, którzy wsparli naszą akcję zakupem słodkości, ale w szczególności tym, którzy przygotowali wszelkiego rodzaju ciasta, ciastka, mufinki, pączki, a nawet galaretki.

Zapraszamy do wsparcia kolejnej akcji. Tym razem będzie to "SŁODKI WTOREK" - 8 marca w SP .


TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ

W najbliższy weekend (5-6 marca) w "gimnazjalnej" hali sportowej Zespołu Szkół odbędzie się "Turniej halowej piłki nożnej dzieci i młodzieży" organizowany przez KS "Błękit Żołynia. W trakcie zawodów organizowana będzie zbiórka żywności i środków higienicznych głównie dla dzieci i matek.

Dary można przynosić w godzinach:
SOBOTA: 9.00-19.00
NIEDZIELA: 10.00-16.00

Druga część turnieju i zbiórki zaplanowana jest na kolejny weekend (12-13 marca) w takich samych godzinach. Zachęcamy do wsparcia tej akcji!

Bądźmy razem "Solidarni z Ukrainą".


Pomoc Ukrainie

W dniu 2 marca pierwsza tura darów dla Ukrainy już wyjechała! Połączone działania SP i LO oraz mieszkańców Żołyni i Smolarzyn spowodowały, że cały bus wyjechał w kierunku Przemyśla. Serdecznie wszystkim dziękujemy.

Ale my nie zwalniamy tempa. Nadal kontynuujemy naszą zbiórkę. Nadal zbieramy wszystkie artykuły, z wyjątkiem ODZIEŻY oraz ZABAWEK.

Prosimy przynosić:

- koce zwykłe i termiczne
- dezodoranty
- pasta do zębów
- szczoteczki do zębów
- grzebienie
- pampersy
- papier toaletowy i ręczniki papierowe
- ręczniki (w tym z mikrofibry)
- worki na śmieci
- środki dezynfekujące oraz maski filtrujące lub jednorazowe
- woda
- podpaski/tampony
- baterie, powerbanki
- żywność do szybkiego przygotowania (instant)
- batony (w tym energetyczne)
- bakalie, orzechy
- konserwy
- makarony, ryż, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania
- zapałki
- narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)
- śpiwory
- materace
- płaszcze przeciwdeszczowe
- płyny do kąpieli / pod prysznic / mydło
- oświetlenie, w tym latarki
- świece
- zestawy pierwszej pomocy
- leki (Paracetamol, Ibuprofen, Ibum syrop, tabletki na gardło, syropy, witamina D3, witamina C)

Miejsce i czas zbiórki nie ulegają zmianie: W naszej szkole sala nr 13,, w LO hol liceum w godzinach od 7.30 - 20.30, ( w tę sobotę 9.00-19.00, oraz w niedzielę 10.00-16.00)


W tych trudnych dla naszych przyjaciół z Ukrainy czasach pamiętamy o wszystkich - także naszych czworonożnych przyjaciołach.
Ogromnie Was zapraszamy do pomocy i wsparcia. Zbieramy m.in. karmę dla kotów i psów, żwirek, akcesoria np. miseczki, smycze, środki higieniczne).

Artykuły te można składać:
UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE, PRACOWNICY: do pudełka przy wejściu na salę gimnastyczną naszego Liceum
OSOBY Z ZEWNĄTRZ: na holu naszego Liceum w specjalnie przygotowanym na tę zbiórkę stoliku
Już teraz dziękujemy za pomoc wszystkim zwierzątkom!


Biblioteka poleca: Ferie z książką.


Wizyty stomatologiczne - marzec 2022 r.

Informacja dla rodziców

Harmonogram wizyt


Poczta walentynkowa ruszyła 11 lutego 2022 r.. Ze względu na zdalne nauczanie korespondencja została rozdana jedynie w klasach 1-4. Funkcję listonoszy pełnili najstarsi uczniowie obecni w szkole – uczniowie klasy czwartej.

            

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Wspólnie uczyniliśmy ten dzień wyjątkowym.


Drodzy uczniowie!

Jeśli chcecie wysłać komuś kartkę z walentynkowymi życzeniami,
wrzucajcie kartki do naszej walentynkowej skrzynki,
która znajduje się na korytarzu naprzeciw pokoju nauczycielskiego.
Kartki będą dostarczane przez naszą "Pocztę Walentynkową" w piątek 11 lutego.

Samorząd Uczniowski    


Dowozy szkolne obowiązujące do 11.02.2022r.:

      Smolarzyny - 7:10
      ul. Białobrzeska - 7:20
      Kopanie - 7:25
      Zmysłówka SP - 7:30
      Zakącie - 7:35
      Bikówka - 7:38
      ul. Górska - 7:40

Odwozy szkolne o godzinie 13:35.


W dniach 26-28 sytcznia przedstawiciele SU

przeprowadzą w klasach zbiórkę funduszy na rzecz WOŚP.

Zgromadzone środki zostaną przekazane do sztabu WOŚP przy LO w Żołyni.

W tych trudnych warunkach związanych z nauką zdalną udało nam się zebrać:

605,61 zł


Terminy zajęć kółka szachowego

Piątek w godz. 14:30-15:30 w sali nr 4 - I grupa (dla początkujących, kl. 1-8)

Piątek w godz. 15:30-16:45 w sali nr 4 - II grupa (dla znających zasady gry w szachy, kl. 1-8)


Nowy Plan lekcji aktualny
od 17.01.2022 r.


Miniprojekt uczniowski w klasie 7b

W listopadzie br. roku szkolnego klasa 7b realizowała miniprojekt na temat środków komunikacji wynalezionych w XIX wieku. Klasa została podzielona na grupy, które miały do wykonania określony środek komunikacji w formie przestrzennej pracy plastycznej(tylko z ekologicznych materiałów)oraz dodatkowo musiały się wykazać wiedzą na temat samego wynalazku i wpływu wynalazku na rozwój komunikacji. Na wykonanie zadań grupy miały prawie dwa tygodnie czasu. Uczniowie poważnie i solidnie podeszli do miniprojektu. Wykonali świetne prace i bardzo ciekawie o nich opowiadali. Do najciekawszych prac należały: rower, samolot, samochód i tramwaj. Za swoje działania twórcze uczniowie otrzymali wysokie stopnie. Myślę, że z naszej lekcji wszyscy byli zadowoleni. Poniżej znajdują się zdjęcia, które prezentują prace uczniów.

Naucz. historii - Aurelia Wróbel    
Ozdoba świąteczna - wyniki konkursu

Klasy I-III

 1. Monika Lubera kl. 3a

 2. Patrycja Buszta kl. 3a
  Piotr Chmura kl. 1a

 3. Daria Burda kl. 2a
  Emilia Żaba kl. 1b

Klasy IV-VIII

 1. Dominika Witek kl. 7a

 2. Błażej Witek kl. 4b
  Zuzanna i Szymon Sobuś kl. 4b i 5b

 3. Maja Fleszar kl. 4b
  Bartłomiej Kiełbasa kl. 4b

   Wyróżnienie:
  • Norbert Bawor kl. 6a
  • Martyna Stopyra kl. 5a
  • Michał Pruś kl. 6a

>> Galeria Zdjęć <<


Siatkarskie Mikołajki w Klasach Sportowych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Mikołajkowego Turnieju Mikstów, w którym wzięły udział uczennice klas sportowych VIIc i VIIIc oraz młodzicy LTS Feniks Leżajsk. Turniej rozegrany w Żołyni 7.12.2021 był kolejną formą doskonalenia umiejętności siatkarskich przez nasze koleżanki, którym udało się rozegrać w tym roku szkolnym kilka sparingów i meczów kontrolnych.

Czas pandemii niestety znacznie ograniczył udział w turniejach i innych formach rywalizacji. Mimo to dziewczyny trenują z dużym zapałem i czerpią ogrom przyjemności z grania w siatkówkę.


Ubieranie choinki

Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez niej. Dlatego w naszej szkole również nie mogło zabraknąć tego obyczaju. Tuż przed wizytą św. Mikołaja długo oczekiwanego gościa uczniowie z wielkim zapałem przygotowywali własnoręcznie ozdoby do przybrania wspólnej szkolnej choinki. Drzewko wygląda prześlicznie i jest ozdobą całej placówki.


Wizyta w Kamienicy rodziny Dąbrowskich

Żywa lekcja historii, to wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci dzieci. Uczniowie klasy 5b, mieli okazję wzięcia udziału w tego typu zajęciach w Kamienicy rodziny Dąbrowskich. Pod przewodnictwem pani Magdaleny Kątnik-Kowalskiej udało się młodym uczestnikom, oczami wyobraźni, ujrzeć czasy odległe, poznać życiorysy żołyńskich rzemieślników i usłyszeć o wielu ciekawostkach związanych z zakamarkami Kamienicy.

        


Konkursy na Świetlicy Szkolnej

Dzieci lubią rywalizować ze sobą w różnych konkursach .Duch rywalizacji zapanował też na świetlicy szkolnej ponieważ w listopadzie i grudniu odbyły się trzy konkursy dla dzieci świetlicowych .

Więcej >>>   


"Eko Robot Show" - wyniki konkursu

 1. miejsce - Franciszek Błażej - kl. 1b
 2. miejsce - Piotr Szczygieł - kl. 3a
 3. miejsce - Jakub Panek - 3a
 4. wyróżnienia:
  • Gabriel Niemiec - kl. 3b,
  • Maja Fleszar - kl. 4b,
  • Szymon Chmura - kl. 4b,
  • Aleksandra Kielar - kl. 4b,
  • Zofia Pelc - kl. 4b.

"Słowa Lema w obraz ubrane..." - wyniki konkursu

 • 1 miejsce - Michał Pruś - kl. 6
 • 1 miejsce - Zuzanna Szczygieł - kl. 5b

HO HO HO ...

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach, a aniołki ramię w ramię z diabełkami rozdawały dzieciom przepyszne cukierki.

Galeria zdjęć >>>   


Mikołajkowy Kiermasz Słodkości!

Kiermasz Słodkości zorganizowany przez Samorząd Uczniowski okazał się strzałem w dziesiątkę - wypieki rozchodziły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Zaangażowanie i wkład pracy młodzieży były bardzo duże. Na kiermaszu uczniowie sprzedawali ciasta, ciasteczka, babeczki i pierniki, które samodzielnie przygotowali.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w organizację kiermaszu oraz tym, którzy skusili się na kawałek ciasta!

    


MIKOŁAJKI !

"Kto przebrany - nie pytany"

6 grudnia - każdy, kto założy "mikołajkową" czapkę będzie zwolniony z pytania!

Zapraszamy do wspólnej zabawy!


LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - ZAPYTANIE OFERTOWE

W związku z planowanymi zakupami w ramach programu „Laboratoria przyszłości” Dyrektor Zespołu Szkół w Żołyni informuje, że w dniach 02-07.12.2021r. przyjmowane są oferty cenowe na dostarczenie (sprzedaż) Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Kantego następujących urządzeń lub pomocy naukowych:

 1. Pracownia SkriLab zawierająca: 1 drukarkę 3D Skrinter, 10 szt. robotów SkriBot, 10 zestawów klocków konstrukcyjnych SkriKit, maty i karty edukacyjne, dostęp do Skriware Academy, biblioteki modeli 3D Skrimarket oraz aplikacji umożliwiających programowanie robotów w formie tekstowej i bloczkowej.

 2. Laptop odpowiadający swoimi parametrami wymaganiom druku 3D.

 3. Zestaw filamentów do drukarki 3D.

 4. Wirtualne laboratorium wieloprzedmiotowe ClassVR uczniów zawierające: 8 szt. Google VR Premium wraz z walizkami, 8 szt. kostek QR, 8 szt. kontrolerów ręcznych, 1 rok dostępu do portalu wirtualnych lekcji + usługa wdrożenia i szkolenia.

 5. Sprzęt audio:

 • cyfrowy mikser dźwięku Behringer XR18 - 1 sztuka,

 • kolumny głośnikowe Electro-Voice ZLX-12P – 2 sztuki,

 • odsłuchy studyjne Kali Audio LP6 - 2 sztuki,

 • słuchawki Beyerdynamic DT240 PRO - 1 sztuka,

 • mikrofon wielkomembranowy pojemnościowy Audio Technica AT 2020 - 1 sztuka,

 • bezprzewodowy zestaw audio SARAMONIC UwMic9 RX9+TX9+TX9 - 1 komplet,

 1. Dron DJI Mini 2 (Mavic Mini 2) Fly More Combo - 1 sztuka.

Ofertę wraz z informacją o przewidywanym terminie realizacji zamówienia składa się  e-mailem na adres sekretariat@zszolynia.pl

Oferta aby została rozpatrzona musi spełniać następujące warunki:

 • tytuł wiadomości musi brzmieć: „Laboratoria przyszłości – oferta cenowa”;

 • oferta powinna stanowić załącznik do e-maila.

Rozstrzygnięcie ofert nastąpi 08.12.2021r, a wybrany oferent zostanie poinformowany tego samego dnia poprzez wiadomość e-mail. Wyboru oferty dokona się na podstawie kryterium ceny (100%).


Najpiękniejsza ozdoba świąteczną

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najpiękniejszą świąteczną ozdobę.

Dekoracją biorącą udział w konkursie może zostać:

* Ozdoba przestrzenna (np.: choinki, stroiki, szopka - technika dowolna),

* Bombka świąteczna (w dowolnym kształcie i technice).

Każda praca musi zawierać dane autora: imię, nazwisko oraz klasę.

Pracę należy dostarczyć do opiekunów SU do 10 grudnia 2021r.

Każda praca zostanie nagrodzona punktami dodatnimi, a prace, które zwyciężą nagrodami rzeczowymi.

Regulamin >>>    


WYWIADÓWKA

W przyszłym tygodniu odbędą się śródokresowe spotkania z rodzicami. Mają one mieć formę tradycyjna, tzn. stacjonarną.
Poniżej przedstawiamy harmonogram:

środa 17 listopada

- godz. 17.00 klasy: 3a, 5a, 4a (205N), 7a, 4b;

- godz. 18.00 klasy: 3b, 2b, 7c, 7b, 6a

czwartek 18 listopada

- godz. 17.00 klasy: 2a, 1a, 8a, 8b, 8c

- godz. 18.00 klasy 3c, 1b, 5b (205N)

Szczegółowe informacje o organizacji spotkań przekażą wychowawcy klas za pośrednictwem modułu wiadomości e-dziennika.


Rok 2021 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Lema.

Stanisław Lem to jeden z najwybitniejszych twórców literatury polskiej XX wieku, autor fantastyki naukowej, humanista, wizjoner, myśliciel urodził się 100 lat temu - 12/13 września 1921r.

Z tej okazji zapraszamy uczniów kl. 1-8 do udziału w konkursach:

* dla uczniów klas I - IV - "Eko Robot Show"; ( Regulamin >>> )

* dla uczniów V - VIII - "Słowa Lema w obraz ubrane..."; ( Regulamin >>> )
                                                  Cytaty - konkurs "Słowa Lema w obraz ubrane…". ( Cytaty >>> )


Ślubujemy !!!

26 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Janusza Dziurzyńskiego. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków kuchennych.

Galeria zdjęć >>>   


Święto państwowe obchodzone w dniu 11 listopada jest ważnym momentem w życiu każdego Polaka. W tym dniu świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Co roku uroczystość jest celebrowana przez najwyższe władze państwowe ku pamięci tego wydarzenia.

Narodowe Święto Niepodległości to czas, gdy Polacy jednoczą się, przybierając narodowe barwy. My również, chcąc się dołączyć do tych obchodów przyozdobiliśmy budynek naszej szkoły w barwy narodowe i przygotowaliśmy przepiękne kotyliony.


Galeria gazetek ściennych wykonanych przez uczniów z okazji
Narodowego Święta Niepodległości


Wyniki Konkursu
Na Najpięknieszy Kotylion Niepodległościowy 2021

Zwycięzcami zostali:

  w klasach 1 - 3:

 1. Michał Pliś kl. 2b oraz Mateusz Kulka kl. 3c

 2. Kornelia Burda kl. 1a oraz Maja Mazurek kl. 1a

 3. Adam Gil kl. 2b oraz Jakub Panek kl. 3a
  w klasach 4 - 8:

 1. Zuzanna Szczygieł kl. 5b oraz Julia Kuter kl. 5a

 2. Martyna Wierzbińska kl. 5b

 3. Nadia Bawor kl. 5a

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Szczepimy się."

3 listopada 2021r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego "Szczepimy się." Udział wzięło 15 uczniów z klas 4 - 8. Komisja konkursowa w składzie p. Joanna Pac, p. Beata Decowska - Gąsior, p. Dorota Pasierb dokonała wyboru najlepszych prac uwzględniając regulaminowe kryteria. Wszystkie prace prezentują wysoki poziom artystyczny i merytoryczny. Są oryginalne, pomysłowe i estetyczne.

Laureatami zostali:

Kamil Kątnik ucz.kl.5b - I miejsce

Wiktoria Fus ucz.kl.8b - II miejsce

Michał Pruś ucz.kl.6 - III miejsce

Nagrody ufundowane przez Gminę Żołynia, wręczył uczniom wójt p. Piotr Dudek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a finalistom składamy serdeczne gratulacje.


JESTEŚMY CZYTELNIKAMI!

Dnia 04 XI 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Galeria zdjęć >>>   

Więcej >>>   


W obecnym roku szkolnym nasza Szkoła postanowiła kontynuować działania związane z akcją „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”.

Celem akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Jako placówka oświatowo-wychowawcza jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując symboliczne zadania:

1) wykonaliśmy dekorację tematyczną „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”,

2) ubraliśmy się na niebiesko,

3) prezentujemy efekty naszej pracy na stronie szkoły.

Niech ta iskierka nie gaśnie w naszych sercach!


"Pokój Wam wieczny ..."

Przedstawiciele uczniów naszej szkoły w dniu dzisiejszym odwiedzili cmentarz parafialny, by przed dniem Wszystkich Świętych zapalić znicze na mogiłach i pomnikach, upamiętniających wszystkich tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.


Biblioteka poleca: Stanisław Lem - patron literacki 2021r.


11 Listopada 2021 roku świętować będziemy
103. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W związku z tym, serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursach, których celem jest krzewienie postaw patriotycznych i tradycji narodowych.

Konkurs na najpiękniejszy Kotylion Niepodległościowy 2021

 1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8.
 2. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie kotylionu.
 3. Kotyliony muszą być zgodnie z przyjętymi zasadami jak dla kokardy narodowej. Kokarda narodowa to rozeta z kolorem białym w środku, a czerwonym na zewnątrz.
 4. Technika wykonania prac jest dowolna.
 5. Do każdej pracy należy dołączyć: imię i nazwisko, klasę.
 6. Gotowe kotyliony uczniowie dostarczają do opiekunów SU do 4 listopada 2021 roku.
 7. Przygotowane kotyliony będą oceniane przez Komisję Konkursową, która weźmie pod uwagę: zgodność z tematyką konkursu, oryginalność i kreatywność wykonania pracy, estetykę wykonania, wkład pracy artystycznej.
 8. Najładniejsze prace zostaną nagrodzone ( dwie kategorie wiekowe: klasy 1- 3 oraz 4 - 8).

Konkurs klasowy na gazetkę okolicznościową z okazji Święta Niepodległości

 1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4 - 8.
 2. Zadaniem konkursu jest wykonanie klasowej gazetki ściennej o tematyce związanej z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
 3. Gazetkę należy wykonać do 5 listopada 2021 roku.
 4. Komisja konkursowa oceni zgodność z tematyką, estetykę wykonania i wkład pracy artystycznej.
 5. Zwycięska klasa otrzyma punkty dodatnie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach!


Biblioteka poleca: Nowości czytelnicze października


Wycieczka klas III do Sandomierza

Dnia 12 października 2021r klasy 3a, 3b i 3c wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Sandomierza. Cała grupa stawiła się punktualnie o godzinie 7.45 przed budynkiem szkoły i po sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy w drogę. Na miejsce dotarliśmy około godziny dziesiątej. Na rynku spotkaliśmy się z przewodnikami i po rozdzieleniu się na dwie grupy rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta. Pierwszym punktem programu była Zbrojownia Rycerska. Dzieci poznały tutaj legendę o dzielnej Helenie, miały możliwość przymierzenia strojów rycerskich oraz obejrzenia miejsca tortur.

Następnie udaliśmy się do wąwozu Św. Jadwigi. Pogoda była śliczna, a drzewa przyozdobione kolorowymi liśćmi, co jeszcze bardziej dodało uroku temu miejscu. Z wąwozu poszliśmy na punkt widokowy znajdujący się na Bramie Opatowskiej, z którego roztacza się przepiękny widok na cały Sandomierz. Ostatnim punktem naszej wędrówki były podziemia, Po wyjściu na rynek pożegnaliśmy się z przewodnikami i udaliśmy się na obiad. Po posiłku dzieci zakupiły pamiątki i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pełni wrażeń i trochę zmęczeni wróciliśmy do domu.

Galeria zdjęć >>>   


Wspólne sadzenie krzewów w ramach obchodów Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest " Dzień Drzewa ". W tym roku postanowiliśmy uczcić go zasadzeniem krzewów na terenie naszej placówki. Dzięki wspólnej pracy nauczycieli i uczniów w naszej szkole powstał przepiękny rząd z hortensjami. Pogoda nam sprzyjała, a dzieci z dużym poświęceniem włączyły się do akcji. Każda klasa posadziła własny krzew i przypięła pamiątkową tabliczkę.

Wszystkim, którzy nam pomogli w akcji sadzenia i kupna drzewek SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Galeria zdjęć >>>   


Informujemy, że dni 14 i 20 października są dniami wolnymi
od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.


Patron Szkoły - św. Jan Kanty

            "Po polsku o historii"

Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii" to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz pretekst do poznawania języka ojczystego. To także wspólna, aktywna formuła obchodów Święta Niepodległości.

Więcej >>>   


Z okazji zbliżającego się święta patrona szkoły
zapraszamy do wspólnej zabawy.

Uczniów klas od 1 do 3 prosimy o wykonanie pracy plastycznej o św. Janie Kantym ( ilustracje do pokolorowania przekażą wam wychowawcy). Trzy najładniejsze prace z każdej klasy zostaną wyeksponowane na wystawie.

Uczniów klas 4 - 7 prosimy o ułożenie krótkiego wiersza o naszym patronie. Osoby zaangażowane w prace nad wierszem otrzymają punkty dodatnie.

Uczniów klas 8 prosimy o zapoznanie się z życiorysem św. Jana Kantego. Zdobyte informacje, będą potrzebne do rozwiązania testu o naszym patronie. Trzy najlepsze osoby otrzymają punkty dodatnie.


Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia
i dużo uśmiechu na nadchodzące lata w szkole!

Środa 6 października była wyjątkowym dniem dla naszych pierwszoklasistów. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili ich w salach lekcyjnych, aby przywitać ich serdecznie i przyjąć do grona uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia przewodniczące SU wręczyły każdemu pierwszoklasiście, ręcznie wykonaną zakładkę do książki.

1a            1b


Konkurs plastyczny pod hasłem

"Szczepimy się"

Celem konkursu jest popularyzacja Kampanii #Szczepimy Się poprzez wykonanie prac plastycznych przez młodzież z przesłaniem zachęcającym do szczepienia się przeciwko Covid-19.

Technika plastyczna wykonania pracy dowolna, np. malarska, rysunkowa, grafika, collage...

Szczegóły konkursu >>>   


We wtorkowy poranek 28 września uczniowie klas drugich udali się na wycieczkę szkolną do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Sanok powitał nas trochę wietrzną, ale ładną pogodą.

Podzieleni na grupy pod opieką przewodników udaliśmy się na spacer po Skansenie. Zwiedzaliśmy domy w zabudowie rynku oraz chałupy wiejskie. Uczniowie brali również udział w zajęciach z kaligrafii, w czasie których poznali historię pisma oraz przenieśli się w czasie do szkoły sprzed stu lat. Dowiedzieli się jak ona funkcjonowała, oglądali dawne podręczniki, zeszyty, piórnik i tornister, poznali zasady kaligrafii, uczyli się pisać rysikiem na tabliczce, posługiwali się piórem i atramentem. Pełni wrażeń w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Żołyni.

Galeria zdjęć >>>   


Sandomierz wita klasy 4b i 5a.

We wtorek 21 września całą naszą klasą 4b wraz z wychowawczynią panią Anią Sadecka oraz klasą pani Asi Sobuś wybraliśmy się na wycieczkę do Sandomierza.
Gdy zajechaliśmy na miejsce, najpierw poszliśmy na Rynek i tam spotkaliśmy się z przewodnikiem. Przewodnik opowiadał nam o Legendzie Sandomierskiej. Następnie poszliśmy zwiedzać podziemia Sandomierza. Po wyjściu z podziemi udaliśmy się na punkt widokowy znajdujący się na Bramie Opatowskiej. Przed obiadem zobaczyliśmy jeszcze lessowy wąwóz Św. Królowej Jadwigi. Wreszcie przyszła pora na wyczekiwany obiadek, który wszystkim smakował. Po posiłku mieliśmy czas wolny by zakupić pamiątki z Sandomierza.
Rejs statkiem po Wiśle był super atrakcją, podczas którego poznaliśmy historię Samdomierza. W drodze powrotnej zawitaliśmy do McDonald's, gdzie każdy mógł wybrać swój ulubiony zestaw.
Wycieczka była super i bardzo mi się podobała.

Ola kl. 4b   

Galeria zdjęć >>>   

Wrażenia z wycieczki >>>   


30 Września - Dzień Chłopaka

„Chłopaku kochany, dziś Twe święto mamy
i z tej okazji właśnie, niech uśmiech Twój nie gaśnie.
Od wszystkich dziewczyn wokół, co są na widoku.
Przyjmij te życzenia: w życiu powodzenia!”

Ważną nowinę ogłaszamy i chłopaków do zabawy zapraszamy!

Drodzy Panowie przygotujcie na ten dzień eleganckie przebranie, a ominie Was pytanie!


Klasy sportowe 7c i 8c w Energylandii

Czy może być coś lepszego niż szybkie rollercoastery, bajkowe karuzele oraz piękne, tematyczne dekoracje w największym parku rozrywki w Polsce?

Moc atrakcji czekało na nas w Energylandii przystrojonej dyniami oraz barwnymi dekoracjami przywołującymi niepowtarzalny klimat złotej polskiej jesieni. W kilku strefach zabawy: Bajkolandii, Familijnej, Ekstremalnej, Water Parku, Smoczym Grodzie i Aqualantis, wśród rollercoasterów, karuzeli, wodnych atrakcji, pokazów kaskaderskich, teatralnych i filmów 7D aktywnie spędziliśmy dzień ciesząc się pięknym wrześniowym słońcem, towarzystwem kolegów i koleżanek oraz przede wszystkich niesamowitymi atrakcjami parku i wspaniałą atmosferą. Podczas wycieczki zintegrowaliśmy się i wymienialiśmy się wrażeniami i wspomnieniami.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wycieczki!

Klasy sportowe 7c i 8c wraz z wychowawczyniami   


Spotkanie autorskie

Jedną z ciekawszych form popularyzacji literatury wśród dzieci i młodzieży są spotkania autorskie. Służą one promocji książek i ich twórców. Dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęcają do czytelnictwa, czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich.

jedno z takich spotkań, w dniu 20 września, udały się klasy trzecie ze swoimi wychowawczyniami. Honorowym gościem spotkania był pan Wiesław Drabik - popularny autor ponad 250 książek dla dzieci.

Więcej >>>   

Galeria zdjęć >>>   


Wywiadówka

Aktualny harmonogram spotkań z rodzicami wygląda następująco:

14 września, godz. 17.00 - klasy 2a, 2b, 3a, 3b, 3c, 4a, 4b.

15 września, godz. 17.00 - klasy 5a, 6a, 7a, 7b, 8a, 8b

16 września, godz. 17.00 - klasy 1LO, 2LO, 3LO, 3LG, 5b, 7c, 8c.


Zadbajmy wspólnie o naszą szkołę i środowisko.

Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę funduszy na zakup krzewów, które zostaną posadzone w obrębie naszej szkoły.

Każda klasa zasadzi swój krzew.

Szczegóły akcji przekażą uczniom przewodniczący klas i wychowawcy.

Zostawmy pamiątkę po naszych super klasach.


Z pewnością każdy z Was słyszał o akcji zbierania plastikowych nakrętek. Nie wszyscy jednak wiedzą dlaczego akurat zbieramy nakrętki. Otóż nakrętki przekazywane są do recyklingu. Następnie są przerabiane na surowiec wtórny i produkowane są z nich materiały plastikowe tj. nowe nakrętki, wiadra, opakowania. Dzięki całej akcji zapobiegamy gromadzeniu się odpadów plastikowych w środowisku naturalnym.

My również dołączamy do akcji ekologicznej
i ogłaszamy zbiórkę nakrętek.

Wszystkie osoby zainteresowane
prosimy o przynoszenie nakrętek do opiekunów samorządu.

Za przyniesienie co najmniej reklamówki nakrętek,
uczeń otrzymuje 15 punktów dodatnich.

Akcja trwa do końca października.

Zachęcamy do udziału !!!


Ubezpieczenie

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi ubezpieczenia.
"Szczegóły ubezpieczenia"

Wariant ubezpieczenia "bardzo dobry", kwota 59 zł. Termin składania wniosku i wpłaty do 30 września.


Stypendia szkolne dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Żołynia

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Żołyni przypomina o możliwości składania wniosków o udzielanie stypendium szkolnego dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Żołynia. Miesięczna wysokość dochodu uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 528 zł netto na osobę w rodzinie ucznia. Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego należy składać w terminie od 1 do 15 września w Gminnym Zespole Ekonomiczno–Administracyjnym Szkół w Żołyni, mającym swoją siedzibę w budynku Zespołu Szkół w Żołyni. Druki wniosków dostępne są w naszej siedzibie oraz na stronie internetowej gminy (http://www.zolynia.pl).

Szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. 172243904.


Punkt szczepień dla uczniów

Informujmy, że istnieje możliwość zorganizowania w szkole punktu szczepień dla uczniów w wieku 12 - 18 lat. Osoby zainteresowane zaszczepieniem swoich dzieci w szkole proszone są o zgłoszenie tego faktu wychowawcom klas w terminie do 10 września bieżącego roku.

Szczegółowe informacje na temat szczepienia uczniów w szkołach są dostępne na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.


"Dobry Start - wniosek 300+"

Informujemy, że w dniu 13.09.2021 r., w godzinach 9:00 - 13:00, w pokoju nauczycielskim liceum ogólnokształcącego będzie można skorzystać z pomocy pracownika ZUS w przygotowaniu i przesłaniu wniosku z programu Dobry Start 300+ na wyprawkę szkolną.

Świadczenie 300+ przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Na dziecko niepełnosprawne uczące się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24 roku życia.


Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego, odbędzie się 1 września o godz. 8:00.

Bezpośrednio po Mszy Świętej, rodziców i uczniów klas pierwszych zapraszamy do szkoły (na salę gimnastyczną) na spotkanie z dyrektorem i wychowawcami klas.

Pozostali uczniowie do szkoły przychodzą 2 września zgodnie z rozkładem zajęć zamieszczonym na stronie internetowej szkoły. (Plan Lekcji)

Rozkład jazdy autobusu szkolnego znajduje się na stronie internetowej szkoły. (prawy pasek pod dniami wolnymi)


STOŁÓWKA SZKOLNA

Dyrekcja Zespołu Szkół w Żołyni informuje, że stołówka szkolna wznawia działalność od 06.09.2021 r. Prosimy rodziców o zapisywanie chętnych dzieci od 30.08.2021 r. do 03.09.2021 r. Odpłatność za jeden obiad wynosi 5,50 zł.
Druki zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły.

Zapisu chętnych uczniów można dokonać wysyłając kartę zgłoszenia na adres mailowy szkoły: sekretariat@zszolynia.pl

KARTA ZGŁOSZENIA

CZAS LEKCYJNY
7:15 - 8:00
8:00 - 8:45
8:50 - 9:35
9:40 - 10:25
10:30 - 11:15
11:35 - 12:20
12:40 - 13:25
13:30 - 14:15
14:20 - 15:05

DNI WOLNE
Zimowa przerwa świąteczna
23 - 31.12.2023
Ferie zimowe
29.01 – 11.02.2024
Wiosenna przerwa świąteczna
28.03 – 02.04.2024
Egzamin ósmoklasisty
14.05.2024 - J. polski
15.05.2024 - Matematyka
16.05.2024 - J. angielski
Zakończenie roku szkolnego
21.06.2024
Dni wolne od zajęć dydakty.
20.10.2023
29.04.2024
30.04.2024
02.05.2024
31.05.2024

AUTOBUS SZKOLNY
PRZYWOZY
Brzóza Stadnicka - 700
Opaleniska - 705
Zmysłówka SP - 710
Kopanie - 715
Zakącie - 720, 735
Bikówka - 723, 738
Górska - 725, 740
Smolarzyny - 720
Żołynia Dolna - 730

AUTOBUS SZKOLNY
ODWOZY
Pn, Śr, Czw, Pt
Brzóza Stadnicka - 1500
Kopanie - 1335, 1425
Smolarzyny - 1335, 1425
Zakącie - 1335, 1425
Górska - 1335, 1425
Opaleniska - 1425
Zmysłówka SP - 1335, 1425
Żołynia Dolna - 1335, 1425

AUTOBUS SZKOLNY
ODWOZY
Wt
Brzóza Stadnicka - 1550
Kopanie - 1335, 1515
Smolarzyny - 1335, 1515
Zakącie - 1335, 1515
Górska - 1335, 1515
Opaleniska - 1515
Zmysłówka SP - 1335, 1515
Żołynia Dolna - 1335, 1515

Copyright: J. Sobuś