ORGANY STATUTOWE
Dyrektor
Rada Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski

NASZA SZKOŁA
E-dziennik
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Stypendia i nagrody
Absolwenci
Świetlica
Stołówka
Biblioteka
Galeria zdjęć
Uroczystość 200-lecia szkoły
Projekt UE
Liceum Ogólnokształcące

INFORMACJE
Aktualności
Plan lekcji
Kryteria oceniania
Dokumentacja szkoły
Podręczniki
Rekrutacja
Egzamin ósmoklasisty
Warunki ubezpieczenia
Materiały dydaktyczne
Informacje o przetwarzaniu danych osobowowych

ODDZIAŁY
Klasy I - III
Klasy IV - VIII

ARCHIWUM
Podsumowanie sportowe
Rok 2013/2014
Rok 2014/2015
Rok 2015/2016
Rok 2016/2017
Rok 2017/2018
Rok 2018/2019
Rok 2019/2020
Rok 2020/2021
Rok 2021/2022

KONTAKT
Adres:
37 - 110 Żołynia
ul. Mickiewicza 59
Tel.:
017 22 43 008
e-mail: sekretariat@zszolynia.pl
zs.zol@pro.onet.pl


Wszelkie propozycje i uwagi dotyczące pracy naszej szkoły prosimy przesyłać na adres e-mail szkoły.
e-mail: sekretariat@sp1zolynia.pl

>>>Informacja o przetwarzaniu danych osobowych<<<

Z życia szkołyLista Uczniów Zakwalifikowanych Do Klas Sportowych

>>>DZIEWCZĘTA<<<                    >>>CHŁOPCY<<<


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie się Mszą Św. 19 czerwca (środę) o godz. 8:00.
Bezpośredno po Mszy Św. na sali gimnastycznej w SP1 rozdane zostaną świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a nastęnie odbędzie się spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.

Uroczystość pożegnania Uczniów klas ósmych, odbędzie się dnia 18 czerwca (wtorek) o godz. 12:00.


Wyniki I Gminnego Konkursu Matematycznego:

1. Piotr Szpila - SP nr 1 w Żołyni

2. Mateusz Weremiński - SP w Brzózie Stadnickiej

3. Tomasz PuziO - SP nr 1 w Żołyni

Zwycięzcom gratulujemy,a wszystkim uczestnikom, reprezentującym swoje szkoły dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku.

Joanna Sobuś     


POKAZ CHEMICZNY

20 maja 2019 w klasopracowni chemii w budynku LO odbył się pokaz chemiczny dla uczniów klas 8a i 8b SP1 w Żołyni. Pokaz przygotowali i poprowadzili: Aleksandra Baran, Zuzanna Burda, Kacper Kochman i Aniela Niemiec - uczniowie z klasy 8a uczestniczący w zajęciach dodatkowych z chemii realizowanych w ramach projektu "Odkrywcy Nowych Możliwości w Gminie Żołynia". ". Pokaz był zwieńczeniem całorocznej pracy pod kierunkiem nauczyciela chemii - pani Danuty Frańczak-Sztur. W pokazie uczestniczyli również zaproszeni goście: pan dyrektor Janusz Dziurzyński i pani Joanna Pac - wychowawczyni klasy 8a.

Więcej >>>     


''Kompozycja z Kolorowych Kredek ''

Dzieci zapisane na zajęcia świetlicowe wykonały ciekawy obraz. Materiałem do jego wykonania były nikomu już niepotrzebne kolorowe kredki. Przynieśli je uczniowie z różnych klas a nawet gimnazjaliści. Kiedy już mieliśmy kredki przystąpiliśmy do ich naklejania na zwykłą drewnianą tablicę. Obraz układał się jakby sam ponieważ nie mieliśmy żadnego planu co do kolorów czy kszałtu.

Myślę, że osiagnęliśmy ciekawy a na pewno kolorowy efekt. Dzieci poczuły się jak prawdziwi artyści którzy tworzą dzieła sztuki .

A więc do następnego dzieła !


Wyniki XI Gminnego Konkursu Historycznego
ŻOŁYNIA DAWNIEJ I WSPÓŁCZEŚNIE

1. Magdalena Fus

2. Magdalena Lic

3. Dawid Bzdek

Wszyscy uczniowie reprezentują Szkołę Podstawową nr 1 w Żołyni. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Paweł Leja     


Zaproszenie

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Kantego w Żołyni

zaprasza uczniów szkół podstawowych gminy Żołynia do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie matematycznym

"Mistrza matematyki Gminy Żołynia"

który odbędzie się 10 czerwca 2019 r. o godz. 11:50 w Szkole Podstawowej nr 1 w Żołyni

Serdecznie zapraszamy!!!

Organizator: Joanna Sobuś    

Regulamin konkursu >>>   


Wyniki Konkursu Międzyklasowego "As Matematyki"

  AS MATEMATYCZNY KLAS ÓSMYCH
 1. Anna Filip kl. VIII b
 2. Piotr Szpila kl.VIII b
 3. Filip Węgrzyn kl. VIIIa
  AS MATEMATYCZNY KLAS SIÓDMYCH
 1. Karolina Dudek kl. VII b
 2. Adrian Rokosz kl. VII b
 3. Urszula Cisek kl. VII b
  AS MATEMATYCZNY KLAS SZÓSTYCH
 1. Dawid Dziurzyński kl. VIb
 2. Kacper Golenia kl. VIb
 3. Izabela Tokarz kl. VIb
  AS MATEMATYCZNY KLAS PIĄTYCH
 1. Adam Niemiec kl. Vc
 2. Radosław Kuras kl. Vb
 3. Magdalena Cisek kl. Vc
  AS MATEMATYCZNY KLAS CZWARTYCH
 1. Nikolas Kochman kl. IVa
 2. Wiktoria Nowak kl. IVb
 3. Weronika Urban kl. IVa

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!
Test Sprawności Fizycznej

Dnia 27.05.2019 (poniedziałek) o godz. 15:00 na boisku piłkarskim znajdującym się w kompleksie sportowym Orlik w Żołyni, odbędzie się Test Sprawności Fizycznej dla kandydatów do klasy sportowej o profilu piłka nożna chłopców. Kandydata obowiązuje strój oraz obuwie sportowe. W przypadku obfitych opadów deszczu, Test Sprawności Fizycznej przeniesiony zostanie na inny termin.


Wyniki XI Gminnego Konkursu Ortograficznego:

1. Jagoda Kuras - SP nr 1 w Żołyni

2. Magdalena Nicpoń - SP nr 1 w Żołyni

3. Magdalena Cisek - SP nr 1 w Żołyni oraz Nikolas Kochman - SP nr 1 w Żołyni

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom, reprezentującym Szkołę Podstawową nr 1 i Szkołę Podstawową nr 2, dziękujemy za udział w konkursie.

Paweł Leja     


ŚWIETLICOWY PROJEKT ,, DLA MAMY ''

Przez cały maj grupa dzieci zapisanych na świetlicę szkolną wykonywała skromny prezencik na Dzień Mamy. Był to obrazek wykonany z pociętych korków z naklejoną karteczką na której dzieci wypisywały swoje życzenia dla mamy. Aby ładnie zapakować prezent dzieci wykonały torebki z szarego papieru na których nakleiły ciekawe aplikacje z odbitych żywych liści.

Więcej >>>     


Konkurs pięknego mówienia

Dnia 20 maja br. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym odbył się XI Powiatowy Konkurs Krasomówczy "Nasza mała Ojczyzna" (Miejsca -Ludzie -Wydarzenia).

Naszą szkołę w najstarszej kategorii wiekowej reprezentowały uczennice klasy 7b: Karolina Dudek, której wypowiedź zatytułowana była: Bohaterka Żołyni - siostra Damazja Napiraj, oraz Zuzanna Foryt z wystąpieniem: Zofia Turosz - urodziła się po to, aby biegać.

Za swoją orację Karolina Dudek nagrodzona została wyróżnieniem. Dziewczyny otrzymały dyplomy i upominki, a przede wszystkim wzbogaciły swoją wiedzę na temat historii, legend, zwyczajów naszego regionu i poznały sylwetki ciekawych ludzi, którzy zapisali się w pamięci mieszkańców.

Katarzyna Wikiera     


WYWIADÓWKA
odbędzie się dnia 23 maja o godz. 17:00


Siatkarskie "mixty" 2019

Od wieli lat w Szkole Podstawowej nr 1 w Żołyni rozgrywany jest turniej piłki siatkowej par mieszanych tzw. Siatkarskie "Mixty". W aktualnym roku szkolnym turniej ten odbył się 10 maja w hali Zespołu Szkół. Do rozgrywek przystąpiło 27 par.

Więcej >>>     


NIVEA już po raz 5. buduje wyjątkowe Podwórka w całej Polsce.

Walczymy o plac zabaw dla dzieci z Gminy Żołynia.

Wystarczy raz się zarejestrować i głosować codziennie do dnia 20 czerwca 2019 roku.

Szczegóły na plakatach i na stronie www.podworko.nivea.pl

Wspieraj talenty dzieci z Gminy Żołynia!!!


I Bieg Dzieci z Zośką Turosz

>>>Regulamin Biegu Dzieci<<<

>>>Karta Zgłoszenia<<<Nasza szkoła w rajdzie ordona

Dnia 5 maja 2019 roku na żołyńskim rynku miała miejsce impreza historyczna pt. V RAJD ORDONA . Była to inscenizacja historyczna związana z wydarzeniami które miały miejsce w Żołyni podczas jej okupacji w czasie II wojny światowej. Uczniowie naszej szkoły z klasy 7b wzięli udział w inscenizacji przedstawiającej żołyński targ, który odbywał się prawie w środku żołyńskiego rynku .Byli oni po prostu osobami kupującymi różne produkty u miejscowych handlarzy. Mimo mało sprzyjającej pogody przysłowiowi klienci dali z siebie wszystko i dobrze odegrali swoje role chodząc z koszykami między kramami.

W inscenizacji udział wzięli: Zuzanna Foryt, Tomasz Puzio, Szylar Jakub, Cyburt Patryk, Rewer Milena, Dudek Karolina, Pasternak Małgorzata, Cisek Urszula, Kochman Agnieszka i Nowakowska Otylia .

Naucz.historii A.Bem-Wróbel     

Galeria zdjęć >>>     


Świąteczny teatrzyk

Przed świętami klasa 1b zorganizowała teatrzyk o tematyce Świąt Wielkanocnych. Na swój spektakl zaprosili klasę 1a, wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało!

Galeria zdjęć >>>     "Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas". Te słowa nieodzownie kojarzą się nam ze Świętami Wielkanocnymi. Z tej też okazji uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami przygotowały uroczysty apel.

Drugoklasiści z wielkim zaangażowaniem prezentowali zgromadzonym tradycje wielkanocne. Kolorowe palmy, świąteczne dekoracje, tradycyjne stroje, stanowiły piękną scenografię, wprowadzającą wszystkich w atmosferę, pełnych radości i nadziei chrześcijańskiej świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na zakończenie apelu życzenia radosnych i błogosławionych świąt Wielkiej Nocy, złożył przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Całość wypełniła oprawa muzyczna szkolnego chóru.

Galeria zdjęć >>>     


Projekt Pisanka Na Świetlicy W Sp Nr1

Święta wielkanocne tuż, tuż. Postanowiliśmy się do nich przygotować realizując ,,PROJEKT PISANKA ''. Naszym celem było wykonanie jak największej ilości pisanek i zawieszenie ich na jednym z drzew żołyńskiego rynku w pobliżu fontanny. Ponieważ chcieliśmy aby pisanek było dużo podjęliśmy współpracę z domem kultury w Żołyni. Poprosiliśmy p.Monikę Kuras aby dzieci które chodzą na zajęcia plastyczne do domu kultury wykonały swoje pisanki.

W szkole z dziećmi pracowała p. Joanna Pac. Pisanki ze styropianowych jajek wykonywały głównie dzieci zapisane do świetlicy ale też inni uczniowie którzy chcieli włączyć się w projekt .

W dniu 13 kwietnia kiedy na rynku odbywał się kiermasz wielkanocny zaprezentowaliśmy nasze małe dzieła. Rano dwie uczennice z klasy 7b: Zuzanna Foryt i Agnieszka Kochman przyozdobiły wybrane drzewo pisankami.

Pomimo tego że nie udało się nam ozdobić całego drzewa to uważamy że nasz pomysł był ciekawy. Chcielibyśmy aby strojenie w pisanki ,, rynkowego drzewa'' stało się taką małą tradycją. Zachęcamy także inne szkoły i przedszkola aby dołączyły do naszej akcji. A więc do następnych świąt!

Naucz.świetlicy .A.Bem-Wróbel     


Wychodząc naprzeciw tradycjom wielkanocnym Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs pod hasłem "Koszyczek wielkanocny". Do rywalizacji konkursowej zgłoszono 16 koszyczków. Nagrodzono wszystkie prace. Wyniki konkursu:

 1. miejsce: Zuzanna Młynek kl.1b, Wiktoria Dec kl.6a oraz Magdalena Cisek kl.5c;
 2. miejsce: Julia Opałka kl.2b, Maria Balińska kl.4b, Weronika Sierzęga kl.5a, Marta Marek kl.4a;
 3. miejsce: Wiktoria Nowak kl.4b, Bartosz Urban kl.5a, Adam Niemiec kl.5c, Julia Mączka kl.5a, Karolina Filip kl.5a;
 4. miejsce: Konrad Chmura kl.4c, Szymon Chmura kl.1b, Jakub Buszta kl.1b, Gabriela Tokarz kl.1b.
Wyniki szkolnego konkursu języka polskiego

"POPRAWNA POLSZCZYZNA NA CO DZIEŃ"

W grupie młodszej:
I miejsce - Marcin Bejster - kl. 5b,
II miejsce - Martyna Fus - kl. 6a,
III miejsce - Dominik Wikiera - kl. 5b;
              W grupie starszej:
I miejsce - Filip Węgrzyn - kl. 8a,
II miejsce - Patryk Cyburt - kl. 7b,
III miejsce - Dominik Pawul - kl. 7a.

Więcej >>>     


PIKNIK RYCERSKI W KLASIE 5B

Więcej >>>     

Galeria zdjęć >>>     


WYWIADÓWKA
odbędzie się dnia 10 kwietnia o godz. 17:00

 • spotkanie ogólne na sali gimnastycznej;
 • spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych;
 • spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców godz. 18:00 w sali 23;
Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy!konkurs!!!

samorząd uczniowski ogłasza konkurs na pracę pod hasłem

"KOSZYK WIELKANOCNY"

FORMA PRACY DOWOLNA (NIE MULTIMEDIALNA!!!).

Wykonane prace należy dostarczyć do opiekunów samorządu uczniowskiego.

TERMIN KONKURSU DO DNIA 8 KWIETNIA 2019


Dzień Wiosny na zielono!

Masz "zielone" - załóż "zielone". Zbliża się 21 marca. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby w tym dniu założyli coś zielonego.

Z okazji pierwszego Dnia Wiosny wyjście do GOK na projekcje filmowe.

Klasy 1-3 wraz z wychowawczyniami wychodzą o godz. 8.00.

Klasy 4-8 wraz z wychowawcami wychodzą o godz. 11.00.


Regulamin konkursu >>>     Naszym Paniom
wszystkiego co naj... naj... naj...

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkie dziewczyny naszej szkoły do przyjścia w spódnicy udekorowanej kwiatami. Prezentacja własnoręcznie wykonanych "dekoracji" odbyła się podczas akademii z okazji tego wyjątkowego święta. Uczestniczki zabawy otrzymały słodycze.

Galeria zdjęć >>>     Wyniki konkursu fotograficznego

"Zimowy krajobraz w fotografii"

I MIEJSCEJakub Lorenc klasa VI b

II MIEJSCEDominik Wikiera klasa V b


Dominik Wikiera klasa V b


Rafał Sierzęga klasa VIII b

III MIEJSCEWeronika Sierzęga klasa V a

Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymują:
Łukasz Filip klasa 6a,
Małgorzata Mach klasa 2b,
Magdalena Lic klasa 6b.

Galeria zdjęć >>>     Maliny i zbrodnia - atrybuty Balladyny

W dniu 1 marca uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu na sztukę pt. "Balladyna" wystawioną przez Teatr Cracovia. Instytucja ta działa od roku 1998 i ma na swym koncie produkcję wielu spektakli dla dzieci i młodzieży, głównie lekturowych. Wśród nich jest tragedia Juliusza Słowackiego, która, mimo iż powstała w XIX w., nie straciła na swej aktualności, bowiem dążenie do władzy za wszelką cenę obserwujemy także w dzisiejszych czasach.

Więcej >>>     "Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął
i uporczywie go nie ma ..."

Śp. Tadeusz Dec - wspomnienie

Tadeuszu, nosiłeś jedno z najpiękniejszych polskich imion. Spocząłeś na żołyńskim cmentarzu, tak blisko swojego rodzinnego domu. W ostatniej drodze towarzyszyły Ci setki najbliższych kolegów, znajomych oraz zwykłych mieszkańców Żołyni i okolic, a nawet przyjaciół z dalekiego Śląska. Dlaczego tak wielu? Bo byłeś, Tadeuszu, osobą niezwykle koleżeńską, zawsze uśmiechniętą, zawsze uczynną, zawsze życzliwą. Czuliśmy się, Tadku, zawsze dobrze w Twojej obecności. Zawsze sypałeś dowcipami, zawsze towarzyszyła Ci nieodłączna gitara. Byłeś po prostu osobą PRZYJAZNĄ DLA ŚWIATA.

Więcej >>>     

"Po ten księżyc muszę iść…" >>>     

"Razem już nie ma nas" >>>     

"Tadziu z gitarą był mi często parą…" >>>     FERIE W SZKOLE!!!


PLAN ZAJĘĆ NA 11-15.02.2019

Zajęcia dla klas
I - IV
Zajęcia dla klas
V - VIII
Poniedziałek - 11.02.
9.00-10.30
 • Zabawy integracyjne. Zabawy z chustą animacyjną.
 • Koszykówka: gry 5x5 - zasady współpracy w drużynie
10.30-11:00
 • Przerwa na herbatę.
 • Przerwa.
11.00-13.00
 • Zajęcia plastyczne - wykonanie czworonożnego przyjaciela z masy solnej.
 • Tenis stołowy - turniej singlowy
Wtorek - 12.02.
9.00-10.30
 • Mali cukrownicy- pieczenie kolorowych muffinek.
 • Piłka nożna halowa - rozgrywki międzyklasowe
10.30-11:00
 • Przerwa na herbatę.
 • Przerwa.
11.00-13.00
 • W zdrowym ciele, zdrowy duch - zajęcia sportowe.
 • Elementy sędziowania w piłce nożnej, konkurs rzutów wolnych oraz karnych
Środa - 13.02.
9.00-10.30
 • Kącik literacki - czytanie baśni Andersena, tworzenie ilustracji do treści przy muzyce.
 • Zasady gry koszykówki ulicznej, rozgrywki 3x3
10.30-11:00
 • Przerwa na herbatę.
 • Przerwa.
11.00-13.00
 • Mały człowiek, wielki badacz - kolorowe eksperymenty.
 • Tenis stołowy - turniej deblowy
Czwartek - 14.02.
9.00-10.30
 • Walentynkowy upominek - szycie poduszek w kształcie serca.
 • Piłka nożna halowa - rozgrywki między klasami
10.30-11:00
 • Przerwa na herbatę.
 • Przerwa.
11.00-13.00
 • Gry i zabawy walentynkowe.
 • Piłka nożna halowa - rozgrywki między klasami
Piątek - 15.02.
9.00-10.30
 • Warsztaty kulinarne - mini kanapeczki.
 • Mini - koszykówka 1x1: turniej, wybór MVP
10.30-11:00
 • Przerwa na herbatę.
 • Przerwa.
11.00-13.00
 • Zabawy ruchowe na sali gimnastycznej i sali zabaw.
 • Mecz PRZYJAŹNI, podsumowanie: zasady fair play w sportach zespołowych i nie tylko....!
Prowadząca:
p. EWELINA NATOŃSKA
Prowadząca:
p. GRZEGORZ PODOLEC


PLAN ZAJĘĆ NA 18-22.02.2019

Zajęcia dla klas
I - IV
Zajęcia dla klas
V - VIII
Poniedziałek - 18.02.
9.00-10.30
 • Zajęcia kulinarne - ciasteczka orzechowe.
 • Gry zespołowe koszykówka piłka halowa
10.30-11:00
 • Przerwa na herbatę.
 • Przerwa
11.00-13.00
 • Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej i sali zabaw
 • MINI - koszykówka: gra 2x2
Wtorek - 19.02.
9.00-10.30
 • Tańcowała igła z nitką - szycie wybranej maskotki.
 • Gry zespołowe koszykówka piłka halowa
10.30-11:00
 • Przerwa na herbatę.
 • Przerwa
11.00-13.00
 • Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej i sali zabaw.
 • Elementy sędziowania w koszykówce, konkurs rzutów
Środa - 20.02.
9.00-10.30
 • Zajęcia kulinarne - kolorowe kanapki.
 • Piłka siatkowa - zasady współpracy w drużynie
10.30-11:00
 • Przerwa na herbatę.
 • Przerwa
11.00-13.00
 • Gry planszowe.
 • Małe gry 2x2 3x3
Czwartek - 21.02.
9.00-10.30
 • Zajęcia kulinarne - zdrowe sałatki.
 • Piłka siatkowa małe gry 3x3
10.30-11:00
 • Przerwa na herbatę.
 • Przerwa
11.00-13.00
 • Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej i sali zabaw.
 • Piłka siatkowa małe gry 2x2 3x3
Piątek - 22.02.
9.00-10.30
 • Zajęcia kulinarne - zapiekanki.
 • Koszykówka piłka halowa
10.30-11:00
 • Przerwa na herbatę.
 • Przerwa
11.00-13.00
 • Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej i sali zabaw.
 • PODSUMOWANIE: fair play w koszykówce i nie tylko....!
Prowadząca:
p. MAŁGORZATA CIEŚLA
Prowadząca:
p. GRZEGORZ FUS


ZABAWA CHOINKOWA

Odbędzie się 09.02.2019

>>> klasy I-IV od godz. 15:00 do 19:00

>>> klasy V-VIII od godz. 17:00 do 21:00konkurs !!!

"FERIE Z KSIĄŻKĄ"

Uczniowie z klas I i II rysują ilustrację do książki;

Uczniowie klas III - VI piszą krótką recenzję książki zachęcającą do przeczytania jej przez rówieśników (7 do 10 zdań napisanych czytelnym pismem poprawnym pod względem ortograficznym i gramatycznym);

Uczniowie klas VII - VIII przedstawiają w formie pisemnej charakterystykę jednego z bohaterów ( 150 - 200 słów napisanych czytelnym pismem poprawnym pod względem ortograficznym i gramatycznym).

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście wraz z uzupełnioną kartą zgłoszenia do dnia 4 marca 2019 r. w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 1.

Regulamin konkursuWYWIADÓWKA
odbędzie się dnia 24 stycznia o godz. 17:00
Na sali gimnastycznej o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców klas VII i VIII.
Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy!ZABAWA CHOINKOWA

Odbędzie się 09.02.2019

>>> klasy I-IV od godz. 15:00 do 19:00

>>> klasy V-VIII od godz. 17:00 do 21:00ŚWIETLICOWY BAŁWAN

W dniu 14 stycznia uczniowie klasy 5b którzy uczęszczają na zajęcia świetlicowe skorzystali z obfitości śniegu i postanowili zrobić bałwana. Bałwana postawiliśmy przed szkołą w pobliżu orlika .Śnieg był mokry więc lepił się doskonale. Nasz bałwan jest typowy czyli ma marchewkowy nos , oczy i guziki z kasztanów. Na głowie ma kapelusz z doniczki a żeby nie zmarzł daliśmy mu czerwony szalik .Nie nadaliśmy mu tylko imienia . Jeśli macie ciekawe propozycje zgłoście je do opiekunów samorządu szkolnego. Najbardziej przy budowaniu naszego bałwana napracowali się chłopcy: Dominik Wikiera, Łukasz Kulpa i Dawid Kasprzyk.

A oto nasze dzieło!konkurs!!!

samorząd uczniowski ogłasza konkurs pod hasłem

"Zimowy krajobraz w fotografii"

Wytyczne konkursowe znajdują się w regulaminie.
Czekamy na wasze ciekawe pomysły i inspiracje twórcze.

Prace w formie plików cyfrowych należy dostarczyć na pendrivie do Opiekunów Samorządu Uczniowskiego lub można wysłać pocztą
na adres: millermarek82@gmail.com

TERMIN KONKURSU DO DNIA 28 LUTEGO 2019

Regulamin konkursu          

TURNIEJE MIKOŁAJKOWE
EDYCJA 2018

W grudniu 2018 roku odbyło się 6 turniejów piłki siatkowej dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Żołynia. Turnieje "Mikołajkowe", bo tak je nazywamy poprzez fakt, iż podczas gier towarzyszy nam postać Mikołaja, odbywają się od 3 grudnia 2003 roku. W tym roku : 6, w ubiegłym : 5, w pozostałych po 4 - łatwo więc policzyć, że za nami już 67 turniejów. Od początku jest z nami p. Jan Jabłoński, któremu pragnę w tym momencie podziękować, nie tylko za obecność, ale także za pomoc, dobre słowo, uśmiech, dyspozycyjność i "Mikołajową" cierpliwość.

Więcej >>>     

Galeria zdjęć >>>     Józef Bernat we wspomnieniach

"Śmierć zawsze przychodzi nie w porę,
za szybko, za rano, za nagle.
Nie pyta, nie uprzedza, nie dyskutuje.
Pozostawia ogromny ból, który częściowo ukoić mogą jedynie wspomnienia".

Więcej >>>     „VII Międzyszkolny Konkurs Kolęd Niemieckojęzycznych” 

W powietrzu unosi się zapach pierników,
cynamonu i pomarańczy,
 na choince rozbłysły już światełka,
 a życzliwość i serdeczne życzenia płyną z gorących serc.

Więcej >>>     

"Szopka Bożonarodzeniowa"

Budowanie szopki jest jednym z najbardziej popularnych elementów bożonarodzeniowej tradycji. Chyba nie ma kościoła w Polsce, w którym na Boże Narodzenie nie stałby żłobek z Jezusem i figurami Matki Boskiej, św. Józefa, pasterzy, a także zwierząt, które według Biblii asystowały przy narodzeniu.

Idąc w ślady tej tradycji Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie. Do konkursu zgłoszono 22 prace. Oceniając szopki komisja brała pod uwagę tradycyjność pracy i nawiązanie do kanonu szopki, kolorystykę, materiały i technologie wykonania, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne oraz trwałość formy i samodzielność wykonania. Autorów wszystkich szopek nagrodzono upominkami.

Galeria zdjęć >>>     

W grupie wiekowej klas 1-3 przyznano:
  7 równorzędnych miejsc I:
 • Szymon Chmura kl.1b;
 • Zofia Pelc kl.1b;
 • Aleksandra i Michalina Kielar kl.1b;
 • Julia Opałka kl.2b;
 • Szymon Piersiak kl.2b;
 • Martyna Wierzbińska kl.2b;
 • Nadia i Norbert Bawor kl.2a i 3.
  wyróżnienia :
 • Gabriela Tokarz kl.1b;
 • Jakub Buszta kl.1b;
 • Antonina Burda kl.1b;
 • Magdalena Podolec kl.2b;
 • Nikola Fus kl.1b
              W grupie wiekowej klas 4-8 przyznano:
  I miejsce: Kamil Kontek kl.5c
  II miejsce:
 • Konrad Chmura kl.4c
 • Marta Marek kl.4a
 • Aleksandra Fus kl.4b;
  III miejsce:
 • Julia Mączka kl.5a
 • Weronika Sierzęga i Martyna Czech kl.5a
  IV miejsce:
 • Dominika Czech kl.4c;
 • Kornel Niemiec kl.8b
  Wyróżnienia:
 • Natalia Dyrda kl.6a;
 • Magdalena Lic, Izabela Tokarz kl.6b


II Międzyszkolny Przegląd Kolęd Obcojęzycznych

12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Żołyni odbył się II Międzyszkolny Przegląd Kolęd Obcojęzycznych. Kolędy w języku angielskim i niemieckim wykonywały cztery uczennice naszej szkoły. Konkurs wygrała Karolina Dudek (klasa 7b). Drugie miejsce zajęły Aniela Niemiec (klasa 8a) oraz Julia Wróbel (klasa 5c). Wyróżnienie otrzymała Zofia Kasprzyk (klasa 8a). Gratulujemy naszym artystkom i życzymy dalszych sukcesów!


          Pieczenie pierników

W czwartek tj. 13 grudnia, klasa 1b zamieniła swoją klasę w cukiernie. Właśnie tego dnia wszyscy uczniowie ubrani w swoje fartuszki tworzyli piękne, kolorowe i pachnące pierniczki, które swoim zapachem przyciągały wszystkich do naszej klasy...

Galeria zdjęć >>>     "200 lat kolędy "Cicha noc"
historia, przesłanie, współczesność".
warsztaty 

W wieczór wigilijny 1818 roku po raz pierwszy zabrzmiała pieśń „Cicha noc, święta noc”. Autor słów Joseph Mohr i kompozytor Franz Xaver Gruber wykonali ją w kościele św. Mikołaja w Oberndorf koło Salzburga. Już na przełomie wieków kolęda była znana na całym świecie. Została przetłumaczona na ponad 300 języków i dialektów. Dziś jest przede wszystkim pieśnią, która łączy wszystkie narody uniwersalnym przesłaniem pokoju. Tak w wielkim skrócie przedstawia się piękna historia najsłynniejszej kolędy świata, która kończy w tym roku 200 lat.

Więcej >>>     

Galeria zdjęć >>>     Ubieranie choinki
w klasie 1b

Święta coraz bliżej, również w klasie 1b przygotowujemy się do tych magicznych chwil. 10 grudnia uczniowie przynieśli ozdoby choinkowe i wszyscy razem ubraliśmy naszą klasową choinkę, a już niebawem upieczemy pyszne, pachnące pierniczki.„Recycling? Oczywiście, że tak!”

Tak brzmi tytuł konkursu organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie, a skierowanego do młodzieży uczącej się języka niemieckiego. Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska, promowanie postaw ekologicznych ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu, czyli powtórnego przetwarzania i wykorzystania odpadów. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu prezentacji, plakatu lub instalacji na temat „ Recycling? Na klar!”.

W pracę nad projektem zaangażowali się także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. J. Kantego. Piękne prace przygotowali – Martyna Fus, Kornel Niemiec, Rafał Niemiec, Zuzanna Dziurzyńska i Martyna Mach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczestników.

Opiekun projektu Marta Hryniewska.      


  
  
  ;


FINAŁY WOJEWÓDZKIE Z UDZIAŁEM SP 1

27 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Starej Wsi ( powiat brzozowski) odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Żołyni w składzie: 1 szachownica - Tokarz Izabela, 2 - Kuras Radosław, 3 - Bejster Marcin, 4 - Tokarz Gabriela, rez. - Bejster Maciej, opiekun grupy - p. Natońska Ewelina była jednocześnie reprezentacją naszego regionu, gdyż zajęła I miejsce w zawodach rejonowych.

Więcej >>>     Wyniki Gminnego Konkursu Historycznego
DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI
(dla uczniów klas 7-8)

 1. Filip Węgrzyn
 2. Aniela Niemiec
 3. Michał Jucha

Wszyscy uczniowie reprezentują Szkołę Podstawową nr 1 w Żołyni. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Organizator: Paweł Leja     konkurs!!!

samorząd uczniowski ogłasza konkurs na pracę pod hasłem

"SZOPKA BOŻONARODZENOWA"

forma pracy przestrzenna (nie multimedialna!!!).
wykonane prace należy dostarczyć
do opiekunów samorządu uczniowskiego

w terminie do dnia 17 grudnia 2018!!!"Kto przebrany - nie pytany"

Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy
6 grudnia do założenia czerwonej czapki.
( zwolnienie tylko z pytania ustnego na lekcji)ZAPROSZENIE

ZARZĄD GMINNY SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W ŻOŁYNI
ORAZ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1
ZAPRASZAJĄ
WSZYSTKIE SZKOŁY PODSTAWOWE Z TERENU GMINY ŻOŁYNIA
DO UDZIAŁU W MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU
MINI - PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

Więcej >>>     "Dla Wiktorii"

W dniach 20-23 listopada odbyła się zbiórka pieniężna pod hasłem "Dla Wiktorii" Z inicjatywy uczniów, sprzedawano domowe wypieki, a uzyskany dochód dołączono do wspomnianej zbiórki . Wiktoria jest byłą absolwentką naszej szkoły, która cierpi na zapalenie skórno-mięśniowe. Koszty diagnostyki i leczenia są wysokie, stąd też wymienione przedsięwzięcia, w które włączyła się cała społeczność szkolna. Efektem działań jest zebranie i przekazanie kwoty w wysokości 6093 złotych.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się i wsparli naszą akcję.GRECKIE INSPIRACJE

Klasa Va w dniu 20 listopada na lekcji historii zaprezentowała swoją pracę domową . Polegała ona na przygotowaniu krótkiego wystąpienia na temat wybranej postaci z greckiej mitologii lub z historii starożytnej Grecji . Należało też przygotować odpowiedni strój i przedmioty, które były związane z postacią. Wszystkie wystąpienia zostały nagrodzone brawami i ocenami. Wśród najbardziej oklaskiwanych byli: Jarosz Anna , Gut Wiktoria, Nowak Seweryn, Urban Bartosz .

Naszą lekcję prezentują poniższe zdjęcia .


                     
;                     


PARTENON W MINIATURZE

Partenon to grecka świątynia poświęcona bogini Atenie.Stała ona na Akropolu w starożytnych Atenach.Wykonanie modelu tej świątyni było tematem pracy dla uczniów chętnych w klasach piątych .M ożna było wykonać ten model z papieru , tektury, styropianu a nawet klocków.Mimo trudnego zadania niektórzy uczniowie podjęli wyzwanie .Powstało kilka świetnych prac , wśród których na wyróżnienie zasługują prace : Julii Mączki ,Jakuba Selwy oraz Wiktorii Gut i Julii Magiel .

Partenon w miniaturze prezentują poniższe zdjęcia .


                           


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
29.11.2018 (Czwartek)

OD 16:00-18:15 KLASY 1-3 - WSTĘP 1 ZŁ

OD 18:15-20:30 KLASY 4-8 - WSTĘP 1 ZŁ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY !!!25 listopada 2018
Światowy Dzień Pluszowego Misia!

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, również w klasie 1 "b" uczniowie obchodzili ten dzień. Dzieci tego dnia przyniosły do szkoły swoje pluszowe maskotki. Każde z nich opowiedziało o swoim pluszowym przyjacielu. Następnie uczniowie zostali zapoznani z historią powstania pluszowego misia, a także zaprezentowano ilustrację misia sprzed około 100 lat, aż do dnia dzisiejszego.

Największą radość sprawiła dzieciom tzw. fotobudka, gdzie dzieci "zamieniły" się w misie. Kolejno każdy uczeń otrzymał misia w formie puzzli, jego zadaniem było ułożenie pluszaka. Po wykonaniu tego zadania dzieci narysowały swoje maskotki. W nagrodę każdy otrzymał order- Przyjaciela Pluszowego Misia.

Ten dzień dla uczniów klasy 1 "b" był bardzo udany i radosny!

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<DLA WIKTORII

W dniach 20-23 listopada 2018r. Samorząd Uczniowski przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz ciężko chorej absolwentki naszej szkoły.

Wszystkich zachęcamy do wsparcia naszej akcji.

      

Rozpoczynamy akcję zbierania plastikowych nakrętek!

Wkręć się i pomagaj!

Zbieramy nakrętki dla Julka.

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów oraz rodziców do wspólnej akcji, dzięki której możemy pomóc małemu chłopcu (szczegóły na plakacie).
Zbieramy plastikowe nakrętki ( ze wszystkiego: od soków, mleka, nutelli, napojów, przez płyny do płukania, po płyny do spryskiwaczy).

Nakrętki prosimy dostarczać do opiekunów SU.

  


WYWIADÓWKA
odbędzie się dnia 15 listopada o godz. 17:00
Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy!Opiekunowie SU podsumowali szkolne konkursy związane z obchodami SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, w których wzięły udział uczniowie z klas I - VIII.

Uczniowie klas I-IV przygotowali na konkurs piękne prace, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Oto one:Uczniowie klas starszych z okazji tego wyjątkowego święta przygotowali prezentacje multimedialne.

     

Prezentacja przygotowana
przez Julię Wróbel z klasy Vc.

     

Prezentacja przygotowana przez
Karolinę Baran i Maję Danielewicz z klasy Vc.


POMPONOWY WIANEK

W październiku grupa młodsza i starsza dzieci ze świetlicy pracowała nad pomponowym wiankiem. Dzieci wykonały dużą ilość pomponów z różnokolorowych włóczek. Pompony zostały następnie przyklejone klejem na gorąco do styropianowej obręczy .Obydwie grupy pracowały bardzo chętnie stosując różne techniki wykonywania pomponów. Efekt pracy dzieci przedstawia poniższe zdjęcie.

Naucz.świetlicy-A.Wróbel.     


PAMIĘTAJMY ...

Ciszą cmentarną ukołysani
Zdala od życia i znoju,
Dobiwszy wreszcie cichej przystani,
Odpoczywają w pokoju.


100 zniczy na 100-lecie Niepodległości

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami zaprasza uczniów wszystkich klas naszej szkoły do włączenia się w akcję "100 zniczy na 100- lecie Niepodległości". Znicze zbierane będą do 30-go października przez Opiekunów SU. Zostaną zapalone w dniach 1 listopada oraz 11 listopada na żołyńskim cmentarzu na grobach tych, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny.


KONKURS

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla klas V-VIII na prezentację multimedialną pod hasłem

"Droga do wolności 1795-1918"

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Czekamy na wasze ciekawe pomysły i inspiracje twórcze.

Prace w formie prezentacji multimedialnej należy dostarczyć na pendrivie do opiekunów samorządu uczniowskiego lub można wysłać pocztą

NA ADRES: millermarek82@gmail.com

W TERMINIE DO DNIA 5 LISTOPADA 2018


KONKURS

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla klas I-IV na pracę plastyczną pod hasłem

"Jaki znak Twój? - Nasze symbole narodowe"

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Czekamy na wasze ciekawe pomysły i inspiracje twórcze.

Prace w formie papierowej należy dostarczyć do opiekunów samorządu uczniowskiego.

W TERMINIE DO DNIA 5 LISTOPADA 2018


Uczestniczymy w ogólnopolskim programie edukacyjnym
"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Celem akcji jest stymulowanie rozwoju dzieci, rozwijanie zdolności koncentracji i chęci poznawania świata, a także dostarczanie przyjemności z czytania i słuchania. W tym roku motywem przewodnim naszej akcji były przygody niesfornych zwierzaków z Gangu Słodziaków, czyli: lisa Lucka, bobra Borysa, sowy Zosi, jeża Jerzyka, zajęczycy Zuzi i rysia Rysia. W realizację przedsięwzięcia zostali włączeni uczniowie klas I - III, a mieli oni okazję poznać bohaterów książki "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków" autorstwa Renaty Piątkowskiej. Działania zostały wsparte pakietem materiałów motywacyjnych otrzymanych od sieci sklepów Biedronka.

Więcej >>>     

Galeria zdjęć >>>     


Dzień Nauczyciela Oraz Patrona Szkoły

12 października 2018 roku na sali gimnastycznej SP 1 w Żołyni odbyła się wyjątkowa akademia z okazji Dnia Nauczyciela oraz Święta Patrona Szkoły. Uroczystość przygotowali uczniowie klas Va, Vb oraz Vc wraz ze swymi wychowawcami. Przedstawiony poniżej scenariusz przybliży nam postać św. Jana z Kęt - patrona naszej szkoły, jak również życzenia jakie uczniowie przekazali swym nauczycielom.

Więcej >>>     


Z WIZYTĄ W MUZEUM ULMÓW

W dniu 10 października 2018 roku dwie klasy ósme udały się do muzeum Ulmów w Markowej .W programie mieliśmy zwiedzanie muzeum oraz udział w warsztatach prowadzonych przez edukatorów pracujących w muzeum .Klasa 8b brała udział w warsztatach pt. Irena Sendlerowa -matka dzieci Holokaustu ,natomiast klasa 8a miała temat : Losy ludności żydowskiej na Podkarpaciu.Nasza wizyta w tym muzeum była tematycznnie związana z tym czego uczymy się na historii w klasie 8 i wzbogaciła naszą wiedzę o wydarzeniach które dotyczyły ludności pochodzenia żydowskiego na Podkarpaciu .

Podczas naszej wycieczki była piękna pogoda i przez całą drogę mogliśmy dodatkowo podziwiać złotą polską jesień.

Opracowała: Aurelia Bem-Wróbel   


KARTKA DLA POWSTAŃCA

      

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żołyni dołączyli do trzeciej edycji projektu BohaterON - włącz historię! Od 1 sierpnia do 2 października każdy, kto chciał mógł napisać kilka słów uczestnikom walk o stolicę. My zrobiliśmy to wysyłając kartkę - pocztówkę tradycyjnie.

Pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego oraz budowanie mostu między pokoleniami - to najważniejsze cele tego projektu. Akcja powstała, by każdy mógł powiedzieć "dziękuję" ludziom walczącym o wolną Polskę, a także poznać historię naszego kraju.

Łącznie wysłaliśmy 9 kartek. Treść napisana była przez uczniów różnych klas: 4a, 4b, 5c, 6b, 8a oraz 8b.

DZIĘKUJEMY!!!      


Dzień Chłopaka w naszej szkole!

Z tej okazji 27 września odbyła się dyskoteka, natomiast 28 września Samorząd Uczniowski zaprosił chłopców naszej szkoły do przyjścia w białej koszuli i własnoręcznie zrobionej muszce. Wszyscy chłopcy, którzy "odpowiedzieli" na zaproszenie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.


JESTEŚMY W STAROŻYTNOŚCI

CIEKAWA PRACA DOMOWA

Na lekcjach historii w klasie V w pierwszym półroczu uczymy się o wybranych państwach starożytnych. Poznajemy położenie tych państw oraz ich osiągnięcia. I właśnie z tymi osiągnięciami związany był temat pracy domowej dla uczniów chętnych.

               

Więcej >>>     


>>> Dożywianie dzieci w szkole w roku szkolnym 2018/2019<<<


WYWIADÓWKA
odbędzie się dnia 13 września o godz. 17:00
Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy!


Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą rozpoczynającą rok szkolny 2018/2019, która odbędzie się 3 września o godz. 8:00. Bezpośrednio po Mszy Świętej w szkole odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

CZAS LEKCYJNY
7:15 - 8:00
8:00 - 8:45
8:50 - 9:35
9:40 - 10:25
10:30 - 11:15
11:35 - 12:20
12:40 - 13:25
13:30 - 14:15
14:20 - 15:05

DNI WOLNE
Zimowa przerwa świąteczna
23 - 31.12.2022
Ferie zimowe
16 – 29.01.2023
Wiosenna przerwa świąteczna
6 – 11.04.2023
Egzamin ósmoklasisty
23.05.2023 - J. polski
24.05.2023 - Matematyka
25.05.2023 - J. angielski
Zakończenie roku szkolnego
23.06.2023
Dni wolne od zajęć dydakty.
14.10.2022
20.10.2022
31.10.2022
02.05.2023
09.06.2023

AUTOBUS SZKOLNY
PRZYWOZY
Brzóza Stadnicka - 700
Opaleniska - 705
Zmysłówka SP - 710
Kopanie - 715
Zakącie - 720, 735
Bikówka - 723, 738
Górska - 725, 740
Smolarzyny - 720
Żołynia Dolna - 730

AUTOBUS SZKOLNY
ODWOZY
Pn, Śr, Czw, Pt
Brzóza Stadnicka - 1500
Kopanie - 1335, 1425
Smolarzyny - 1335, 1425
Zakącie - 1335, 1425
Górska - 1335, 1425
Opaleniska - 1425
Zmysłówka SP - 1335, 1425
Żołynia Dolna - 1335, 1425

AUTOBUS SZKOLNY
ODWOZY
Wt
Brzóza Stadnicka - 1550
Kopanie - 1335, 1515
Smolarzyny - 1335, 1515
Zakącie - 1335, 1515
Górska - 1335, 1515
Opaleniska - 1515
Zmysłówka SP - 1335, 1515
Żołynia Dolna - 1335, 1515

Copyright: J. Sobuś