ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

To TY bądź Świętym Mikołajem! 

Informuję, że trwająca w szkole akcja pomocy dzieciom z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie została przedłużona do dnia 2 grudnia br.

Poniższy link przekieruje Cię do pełnej listy potrzebnych rzeczy dla Podopiecznych. (trzeba go skopiować i wkleić w adres przeglądarki). Może znajdziesz na niej to, czym mógłbyś się podzielić z innymi?

https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/formy-pomocy/darowizna-rzeczowa/

Dołącz do organizowanej zbiórki i zostań Świętym Mikołajem.

Opiekun SKW

I Ty bądź Świętym Mikołajem...

WOLONTARIUSZKI PORZĄDKUJĄ GROBY

Tradycją przygotowań do zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych jest sprzątanie grobów. W tym roku również  wolontariuszki z klasy 7a – Julia Kołodziej, Maja Lorenc, Maja Pelc i Weronika Wierzbińska - wybrały się po piątkowych lekcjach na  pobliski cmentarz w Żołyni.

Dziewczyny zaopatrzone w niezbędny sprzęt z ochotą przystąpiły do pracy i zaczęły porządki. Sprzątały, czyściły i dekorowały zapomniane mogiły, grabiły liście między nagrobkami.  

Czytaj więcej...

 

"Gdziekolwiek jesteś, możesz wspólnie z nami ukorzenić ideę pomocy chorym dzieciom”. 

 

 „POLA NADZIEI” – Jesień 2022

 

Po raz pierwszy dołączamy do akcji „Pola nadziei” organizowanej  na rzecz Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. 

 

 

W dniu 10 października wolontariusze z klasy 8b SP zasadzili cebulki żonkili przed budynkiem szkoły. Wiosną będzie prowadzona edukacja hospicyjna, a w kwietniu wolontariusze będą kwestować, zbierając datki do puszek, w zamian wręczając darczyńcom kwiat żonkila - żywy lub wykonany przez uczniów wolontariuszy.

Czytaj więcej...

„OCHRONKA”

Akcją „Razem dla przyszłości” rozpoczęliśmy działalność Szkolnego Koła Wolontariatu w bieżącym roku szkolnym, włączając się w ogłoszoną na terenie naszej miejscowości zbiórkę pieniężną. Dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej ZS udało nam się zebrać kwotę 1018, 91 zł, a tym samym wspomóc remont „Ochronki” w Żołyni. Rewitalizacja budynku przyczyni się do powstania mieszkań treningowych i chronionych dla osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za szczodry gest, okazane serce i wrażliwość na potrzeby innych.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku.  Przygotowują się do niego  starannie.

Dnia 6 grudnia Mikołaj (Piotr Nowak) w asyście aniołka (Gabriela Szpilka) i diabła (Aleksandra Przybyło)  z workiem pełnym prezentów zawitał w przedszkolu i Szkole Podstawowej w Smolarzynach. Dzieciaki były bardzo szczęśliwe i rozpromienione. Gość przywiózł ze sobą także dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań.

Czytaj więcej...

"OŁTARZE PRZESZŁOŚCI"

Projekt „Ołtarze przeszłości” jest realizowany od 2012 r. Jest to program renowacji zabytków małej architektury na terenie gminy Żołynia. Jego inicjatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Żołyni. Od tego czasu, dzięki pieniądzom zebranym w czasie corocznych kwest odrestaurowano 25 zabytków małej architektury cmentarnej.

Czytaj więcej...

DZIEŃ UŚMIECHU smile

„Ten dzień odzwierciedla to, co jest w każdym z nas – patrząc na inną osobę chcemy ujrzeć uśmiech. Czasem o tym zapominamy (…), świat wydaje się wielki i pełen problemów, a my (…) zbyt mali, aby je rozwiązać. Ale to nieprawda (…)” – w tak ciepłych słowach promuje uśmiech Harvey Ball, twórca słynnej na całym świecie buźki na żółtym tle i jednocześnie inicjator Światowego Dnia Uśmiechu. To sympatyczne święto ma miejsce w każdy pierwszy piątek października i jest wspaniałą okazją do wyrażania radości.

Czytaj więcej...

„Dwa są szczęścia na świecie:

 jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie – uszczęśliwiać innych”.

Julian Tuwim

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją, działającą na terenie województwa podkarpackiego. Została powołana w 2006 r., aby objąć opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Fundacja stale poprawia zakres opieki nad chorymi dziećmi i obecnie prowadzi działalność w kilku obszarach: Hospicjum Stacjonarne, Domowa Opieka Hospicyjna, Hospicjum Perinatalne oraz Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna "Tęczowy Domek".

Czytaj więcej...

WOLONTARIUSZE  ZNÓW W AKCJI!

Nareszcie możemy pomagać czynnie, robiąc to, co lubimy, a co sprawia radość innym.

Kilka osób w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu pomagało w opiece nad dziećmi podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową i Oddział Przedszkolny w Smolarzynach. Ola, Marta, Weronika i Piotrek z uśmiechem na twarzy doglądali milusińskich na placu zabaw, na dmuchanej zjeżdżalni oraz boisku sportowym, wcielając się np. w rolę bramkarza.

Za poświęcony czas i życzliwość mimo upału i zmęczenia oraz za troskę o bezpieczeństwo dzieci składam serdeczne podziękowanie.

Czytaj więcej...