ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

TURNIEJ W STRZELECTWIE SPORTOWYM Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W  dniu  9   listopada 2022 r., na  gminnej strzelnicy sportowej w Żołyni odbył się turniej strzelecki z okazji Święta Niepodległości. W zawodach wystartowało 25 licealistów – członków Szkolnego Koła Strzeleckiego. Rywalizowali oni w strzelaniu z karabinka sportowego na dystansie 50 m, w pozycji leżącej. Najcelniejszym okiem wykazała się Milena Rewer z klasy 3 LO zdobywając pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji uplasował się Antoni Łojas z klasy 1 LO, zaś na najniższym miejscu na podium znalazł się Bartosz Urban z klasy 1 LO.

Ponadto udział w zawodach wzięli uczniowie klasy 1 LO – Wiktoria Kochman, Amelia Krowicka, Martyna Kusiak, Julia Magiel, Natasza Natońska, Katarzyna Tabin, Julia Tomaszek, Kamil Babiarz, Euzebiusz Natoński, Hubert Świątek, Dominik Wikiera, Ksawery Zając; uczniowie klasy 2 LO – Zuzanna Fergisz, Emilia Szewczyk, Patrycja Wróbel, Jakub Grzywna, Miłosz Kulk; uczniowie klasy 3 LO – Wioleta Czech, Dominika Leja, Patryk Cyburt oraz  uczniowie klasy 4 LO – Wiktor Natoński i Piotr Szpila.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Zawody przebiegły w bardzo miłej, sportowej atmosferze, a dopełnieniem świetniej zabawy było ognisko połączone z pieczeniem kiełbaski.

Zawody przygotował oraz przeprowadził opiekun Szkolnego Koła Strzeleckiego pan Grzegorz Hryniewski.

Dziękujemy panu Tadeuszowi Śliżowi – prezesowi Gminnego Zarządu LOK w Żołyni za finansowe wsparcie organizacji turnieju :)

Grzegorz Hryniewski