ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO OLIMPUS 2020 - SESJA WIOSENNA (ON-LINE)

Dnia 19 maja 2020r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego zorganizowana po raz pierwszy w formie testu on-line przez Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe Olimpus z siedzibą w Warszawie. Wzięło w niej udział 5 uczniów z klas 1-ych naszego Liceum:

- Filip Anna, Stępień Julia, Szpila Piotr – kl. 1LO

Czytaj więcej...

XXIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS „AUSTRIA – KRAJ I MIESZKAŃCY”

Dnia 3 marca 2020r. odbył się w naszej szkole i na terenie całego kraju etap szkolny XXIII ogólnopolskiego konkursu ,,Austria – kraj i mieszkańcy”, którego organizatorem była Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Biblioteka Austriacka w Opolu w ramach 20. Wiosny Austriackiej.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 9 uczniów z naszego Liceum: 

Czytaj więcej...

PODKARPACKI KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 15.02.2020r. dwoje uczniów liceum ogólnokształcącego: Anna Filip i Piotr Szpila reprezentowało naszą szkołę w etapie powiatowym „XX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego” im. Franciszka Lei, który odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Łańcucie. Piotr Szpila uzyskał drugi wynik w powiecie łańcuckim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO – FIZYCZNY

30 stycznia Anna Filip, Piotr Szpila i Bartosz Słupek wzięli udział w „Międzypowiatowym Konkursie Matematyczno – Fizycznym”, organizowanym przez Zespół Szkół w Nowej Sarzynie. Do finału konkursu zakwalifikowali się Anna Filip i Piotr Szpila, uzyskując odpowiednio drugi i trzeci wynik spośród wszystkich uczestników.

Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 5 marca 2020r. w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie!

WYNIKI XVII EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO PROCENT 

W  dniu 21.05.2019r. w Gimnazjum w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Żołyni odbył się XVII Powiatowy Konkurs Matematyczny PROCENT.

W konkursie udział wzięło 29 uczniów ze szkół powiatu łańcuckiego i leżajskiego. Uczestnicy otrzymali do rozwiązania test składający się z 10 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru oraz 4 zadań otwartych. Maksymalna liczba punktów, jaką mogli zdobyć uczestnicy to 41. Zadania opracowała i prace oceniła komisja konkursowa w składzie: Grażyna Dąbek, Ryszard Niemiec, Maciej Benedyk. Szczegółowe wyniki nagrodzonych uczniów przedstawia tabelka.

Czytaj więcej...

SUKCES PAWŁA OŻOGA W KURATORYJNYCH KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

PAWEŁ OŻÓG - uczeń klasy 3b gimnazjum został LAUREATEM kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z geografii i FINALISTĄ kuratoryjnego konkursu  z chemii.

Gratulujemy!!!

„RECYCLING? OCZYWIŚCIE, ŻE TAK!”

Tak brzmi tytuł konkursu organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie, a  skierowanego do młodzieży uczącej się języka niemieckiego. Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska, promowanie postaw ekologicznych ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu, czyli powtórnego przetwarzania i wykorzystania odpadów.

Czytaj więcej...

MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO

O zdobycie takiego tytułu zmagało się 31 uczestników Szkolnego Konkursu Polonistycznego. Organizowany jest on corocznie wśród uczniów Liceum Ogólnokształcącego w ZS im A. Mickiewicza w Żołyni. W tym roku odbył się 6 listopada.

Uczestnikami byli:

Czytaj więcej...

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O SEJMIE

W dniu 13.06.2018 r. w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza  Żołyni odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sejmie przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Inicjatorami konkursu byli: Kazimierz Gołojuch – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i Biuro Komunikacji Społecznej w Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Zmaganie konkursowe zostało poprzedzone przez wykład Ireneusza Nowaka – Głównego Specjalistę w Kancelarii Sejmu.

Czytaj więcej...

„VIELFALT DER BRIEFMARKEN”

Od stycznia do kwietnia 2018 roku, uczniowie klas trzecich gimnazjum (Gabriela Wójcik, Karolina Bzdek, Klaudia Kraska, Daria Brzezicka, Julia Szubart, Małgorzata Karakuła, Emilia Giża, Fabian Dobek, Jakub Grzywna, Konrad Nowak) wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Vielfalt der Briefmarken”, organizowanym przez Litewskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Uczestnicy musieli wykonać znaczek pocztowy przedstawiający elementy wspólne Polski i krajów niemieckojęzycznych takie jak: sport, tradycje, geografia, historia, muzyka, potrawy, kultura.

Czytaj więcej...