ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

WYJAZD NA WYDZIAŁ CHEMICZNY POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ

13 lutego 2020 uczniowie liceum uczący się chemii w zakresie rozszerzonym wzięli udział w XXVII Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej.  O godzinie 900 około 500 uczniów za szkół średnich województwa podkarpackiego zgromadziło się w nowoczesnej auli Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego.  Po oficjalnym otwarciu uczestnicy wysłuchali dwóch interesujących wykładów „Jak pokolorować Świat” oraz „Nowoczesne materiały ceramiczne jako materiały  XXI wieku”.

Po zakończeniu części wykładowej  maturzyści  wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych, a pozostali obejrzeli pokazy chemiczne, które przeprowadzili członkowie Koła Naukowego  Studentów Chemii „ESPRIT”  i Koła Naukowego Biotechnologów  „INSERT”. Zachwyceni wybuchami, ogniem i barwnymi roztworami uczniowie mieli też możliwość obejrzenia dobrze wyposażonych w nowoczesne sprzęty pracowni Wydziału Chemicznego.  Wyjazd był ciekawym i niezapomnianym doświadczeniem. Dostarczył wielu wrażeń, pokazał młodzieży  jak wyglądają studenckie zajęcia laboratoryjne, a przede wszystkim była to świetna przygoda z doskonałą powtórką do matury.