ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

XI PODKARPACKI KALEJDOSKOP PODRÓŻNICZY

29. 11.2019r. rozpoczął się trzydniowy XI Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy. Pierwszą atrakcją przygotowaną dla 900 uczniów z podkarpackich szkół była Akademia Młodych Odkrywców. Wśród szczęśliwców uczestniczących w tej znanej podróżniczej imprezie byli także uczniowie naszej szkoły z klas I a LO, VIII a i VIII b wraz z opiekunami p. Martą Hryniewską, p. Joanną Sobuś oraz p. Anetą Makiel – Dudek.

W tym roku swoje podróżnicze prelekcje dla młodzieży przygotowali - Piotr Śliwinski „12 x dookoła świata z Podkarpacia”, Roman Stanek „Zachodnie wybrzeże Spitsbergenu i polskie stacje badawcze” oraz Magdalena Gorzkowska „Z Igrzysk Olimpijskich w Himalaje”. Każdej prezentacji towarzyszyły pokazy filmów oraz zdjęć ilustrujących opowiadane historie. Dodatkową atrakcją były konkursy wiedzowe i możliwość wygrania atrakcyjnych nagród. Kalejdoskop zwany też Festiwalem Kultur Świata był dla uczestników wyśmienitą okazją do zetknięcia się ze środowiskiem podróżników i globtroterów oraz zachętą do poszukiwania nowych pasji.

Marta Hryniewska