ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

„POLA NADZIEI” – Wiosna 2023

W tym roku także Zespół Szkół przystąpił do programu. Celem tej akcji jest pozyskanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie.
Młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Żołyni w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu kwestować będzie: 

1 kwietnia 2023r.

Rynek w Żołyni

Czytaj więcej...

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

22 marca, w naszym liceum, zrobiło się bajkowo i magicznie. A wszystko to dzięki naszemu Samorządowi, który zorganizował Dzień Postaci z bajek, filmów i seriali. Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zainteresowaniem. Na korytarzach można było ujrzeć m.in.: Księżniczki Disney'a, Shreka, Myszki Mini i Miki, Minionka i wiele innych bajkowych postaci. Cieszymy się z naszej młodzieży, że tak chętnie wzięli udział w naszej akcji. Zachęcamy do zaangażowania się w kolejne akcje.

Czytaj więcej...

ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Końcem lutego nasza licealna społeczność włączyła się w akcję "Zbiórki książek dla Frania Karaś walczącego z SMA" organizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Brzózie Królewskiej. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać blisko 100 książek, które przekazaliśmy do siedziby Biblioteki. Dziękujemy Paniom z Biblioteki w Brzózie Królewskiej za to, że mogliśmy się włączyć w tą szlachetną akcję.

Czytaj więcej...

SŁODKI CZWARTEK

16 marca, na wzmocnienie straconych sił podczas konkursu KANGUR MATEMATYCZNY nasi uczniowie zadbali o słodkie przekąski🧁dla całej społeczności LO i SP organizując Słodki Czwartek😋

Czytaj więcej...

SEKRETY WODY

Korzystając z zaproszenia Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Polskiej Akademii Nauk w Krakowie uczniowie LO wzięli udział w seminarium „Sekrety wody”. 

Seminarium zorganizowane w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” odbyło się 20.03.2023, a prowadziła je absolwentka Liceum w Żołyni pani mgr inż. Paulina Marcinek. 

Czytaj więcej...

KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY W NASZEJ SZKOLE

Jak każdego roku w trzeci czwartek marca, tak również 16 marca 2023 roku, odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2023.

Konkurs jest jednoetapowy i całkowicie zewnętrzny. Zestawy zadań układają i poprawy prac dokonują ogólnopolscy organizatorzy konkursu w Toruniu.

W tym roku naszą szkołę już po raz kolejny reprezentowały połączone siły szkoły podstawowej i liceum, łącznie dwadzieścia dziewięć osób; w tym dziesięciu licealistów: Bartosz Słupek, Piotr Szpila (klasa 4 LO), Dominika Leja, Wioletta Czech, Zuzanna Foryt, Patryk Cyburt (klasa 3 LO), Magdalena Nicpoń, Klaudia Tkacz, Jakub Grzywna, Szymon Szylar (klasa 2 LO).

Czytaj więcej...

DZIEŃ MĘŻCZYZNY

"Dlaczego Bóg stworzył najpierw mężczyznę, a później kobietę? Bo stworzenie doskonałości wymaga surowego szkicu..."

W dniu 10 marca, z okazji Dnia Mężczyzny, nasze Panie (te małe i duże) spisały się na medal🏅i zapewniły naszym Mężczyznom dzień pełen wrażeń. Zaczynając od słodkich upominków🍭, idąc przez piękne życzenia i zaśpiewaną piosenkę🎼, aż po quiz, który wyłonił "Prawdziwego Samca Alfa", którym został Michał Jucha z klasy czwartej🏆

Czytaj więcej...

"8 MARCA - DZIEŃ RADOSNY, DUŻO KWIATÓW, DUŻO WIOSNY..."

W Dzień Kobiet uczniowie naszego Liceum złożyli wszystkim Uczennicom, Nauczycielkom  i Paniom pracującym w naszej szkole najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta oraz wręczyli symboliczne prezenciki🎁: coś słodkiego "na ząb"🍬oraz piękne różyczki🌹. Jeszcze raz wszystkim Kobietom życzymy wszystkiego naj, naj, naj❤️

Czytaj więcej...

GÓRA GROSZA

Niedawno zakończyła się XXIII edycja "Góry Grosza". Za zebrane pieniądze zostanie zorganizowana pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna opieka dla rodzin potrzebujących na terenie całej Polski🤗 Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji.

Czytaj więcej...