ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

„Rozłąka jest naszym losem, spotkanie naszą nadzieją.”

Autor nieznany

 Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
emerytowanej nauczycielki geografii Pani

JANINY KAZAK - WAWRZASZEK
(1931-2023)

Pani Janina Kazak urodziła się w 1931r. w Starym Mieście nieopodal Leżajska. Ukończyła liceum w Leżajsku, po czym kontynuowała edukację w PWSP w Krakowie na wydziale geograficzno-biologicznym. Jej wyuczona specjalność to geografia, natomiast biegle posługiwała się także językami: rosyjskim, łacińskim i francuskim. Po zdobyciu wykształcenia Pani Janina podjęła pracę w zawodzie: nauczyciel geografii w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym w Żołyni.

Pani Janina, oprócz funkcji nauczyciela, doskonale realizowała powierzone zadania kierownicze w różnych okresach czasu. Była kierowniczką żołyńskiego internatu, pełniąc jednocześnie funkcję wychowawcy. Była także zastępcą kierownika Szkoły Podstawowej nr 1 w Żołyni oraz zastępcą dyrektora żołyńskiego liceum.  Ponadto realizowała zadania podinspektora (i inspektora) szkolnego w Wydziale Oświaty i Kultury w Łańcucie oraz zastępcy gminnego dyrektora szkół w Żołyni. Na każdym etapie zawodowym sumiennie i rzetelnie wypełniała powierzone jej obowiązki.

Nauczycielka mocno angażowała się w działalność na rzecz Związku Nauczycielstwa Polskiego, Polskiego Towarzystwa Geograficznego i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Uczestniczyła także w życiu kulturalnym społeczeństwa żołyńskiego.

Po wieloletniej pracy dydaktyczno-wychowawczej w roku 1984 r. Pani Janina przeszła na zasłużoną emeryturę.

Wspomnijmy Panią Janinę Kazak – Wawrzaszek jako kierowniczkę, nauczycielkę, dobrego człowieka. Uczcijmy jej pamięć chwilą zadumy i refleksji.

 

Nauczyciele Zespołu Szkół w Żołyni

WIZYTA STOMATOLOGICZNA - 27.09.2023r.  godz. 1135 - 1220

2LO – Babiarz K., Bejster M., Cisek M., Krowicka A., Kusiak M., Łojas A., Mach Sz., Natoński E., Świątek H., Tomaszek J., Urban B., Wal G., Wikiera D.

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW:

Uczniowie proszeni są o przyniesienie szczoteczek do zębów. Gdy dziecko zapomni szczoteczki dostanie szczoteczkę jednorazową. Wizyty odbywać się będą 2 razy do roku. Na wizycie dziecko będzie miało wykonane badanie stomatologiczne oraz lakierowanie zębów stałych tj. malowanie zębów stałych preparatem fluorowym w celu zmniejszenia ryzyka próchnicy. Dzieci dostaną na karteczkach informację o stanie uzębienia, które przekażą rodzicom. Gdyby Rodzic chciał, aby jego dziecko uczestniczyło w wizytach stomatologicznych, a na wywiadówce nie uzupełniał oświadczenia można takie oświadczenie napisać odręcznie i podać przez dziecko Lekarzowi podczas wizyty (imię i nazwisko dziecka, adres, pesel, numer telefonu Rodzica).

PIKNIK DLA LENKI Z OSP ŻOŁYNIA!

W niedzielę, 17 września, na placu targowym w Żołyni, odbył się Piknik Charytatywny dla Lenki, zorganizowany przez OSP Żołynia. Nasi uczniowie również włączyli się w pomoc jako wolontariusze, także w ramach Szkolnego Koła Strzeleckiego. Naszym głównym zadaniem była prezentacja broni, którą posiadamy w naszym kole (oczywiście pod czujnym okiem naszego prezesa - p. Grzegorza Hryniewskiego), sprzedaż fantów, a także kwestowanie do puszek.

Czytaj więcej...

"PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY..."

Pod takim hasłem w środę, 13 września, na Gminnej Strzelnicy Sportowej, odbyło się pierwsze inauguracyjne strzelanie dla uczniów klasy pierwszej, czyli naszych "nowicjuszy".

Po profesjonalnym szkoleniu, pod okiem naszego wspaniałego opiekuna, a zarazem prezesa Szkolnego Koła Strzeleckiego, a także ze wsparciem naszych uroczych dziewcząt: Julki Tomaszek oraz Kasi Tabin, sześciu uczniów z klasy pierwszej oddało pierwsze strzały do tarcz. Odległość, z jakiej strzelali nasi uczniowie, to na początek 25m. Na następnych zajęciach nie będzie już tak łatwo, gdyż zwiększymy odległość od tarcz na 50m. Oj, wtedy się będzie działo.

Czytaj więcej...

NARODOWE CZYTANIE 2023 ZA NAMI

W dniu 8 września o godzinie 12.00, na placu przed Gminną Biblioteką Publiczną w Żołyni miało miejsce XII Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Nasi uczniowie w składzie: Dominika Leja, Magdalena Nicpoń, Patryk Cyburt oraz Dominik Wikiera przedstawili fragmenty sporu Benedykta z Witoldem. Ponadto, Zuzanna Foryt i Patryk Cyburt, wspólnie z Klubem Seniora działającym przy GBP w Żołyni, przedstawili fragment wesela, wcielając się w postacie Pary Młodej.

Czytaj więcej...

1 WRZEŚNIA, PAMIĘTAMY!

4 września, z okazji 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej, nasi uczniowie złożyli hołd wszystkim poległym w obronie ojczyzny zapalając symboliczne znicze pod pomnikiem "Nigdy więcej wojny" znajdującego się na naszym rynku.

Czytaj więcej...

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

W poniedziałek, 4 września, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Podczas uroczystego apelu Pan Wicedyrektor Sławomir Bester przywitał całą naszą społeczność oraz przedstawił nowych nauczycieli. Od tego roku fizyki będzie uczył p.Ryszard Niemiec, informatyki p.Łukasz Dudek, religii - ks.Łukasz Buczek, a EDB p.Grzegorz Hryniewski. Wszystkich jeszcze raz serdecznie witamy i życzymy powodzenia w pracy z naszą cudowna młodzieżą.

Przed nami kolejny rok intensywnej i wytężonej pracy. Starajmy się, aby ten rok był dla nas jak najlepszy i jak najbardziej owocny.

Czytaj więcej...

ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
odbędzie się dnia 13 września o godz. 1700.

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy!

Lista uczniów przyjętych do klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Żołyni na rok szkolny 2023/2024

L.p.

Nazwisko i imię

1.

Cisek Anna

2.

Dudek Miłosz

3.

Janisz Maksymilian

4.

Janusz Wiktoria

5.

Korwin Karolina

6.

Kulka Nikodem

7.

Majkut Anna

8.

Marek Marta

9.

Pelc Kacper

10.

Redzik Nikola

11.

Sobuś Adrian

12.

Tabin Aleksandra

13.

Tabin Monika

14.

Tkacz Karol

15.

Tkacz Paweł

16.

Trąd Gabriela

 

Dobiegł końca kolejny rok wytężonej pracy, kolejny rok starań o wiedzę i nowe umiejętności, kolejny rok mocno zaciśniętych więzi między nauczycielami i uczniami. Nastał czas długo oczekiwanych wakacji, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i nauczycieli.

Dziękując wszystkim za wspólną pracę, za wysiłek i wspólnie spędzony czas, życzymy Wam, aby wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne radosnych przeżyć.

Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej...