ul. Górska 2a
37-110 Żołynia

LO W ŻOŁYNI SZANSĄ NA DOBRĄ PRZYSZŁOŚĆ!

Zakończenie roku szkolnego to moment wyczekiwany przez wszystkich uczniów. Jednak dla młodzieży uczącej się w  klasie VIII szkoły podstawowej oraz ich rodziców to także czas niepewności związanej z wyborem dalszej drogi kształcenia. „Którą szkołę obrać?” – to jedno z wielu pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedź.

Nie ma szkół idealnych. Każda ma swoje „plusy” i „minusy” ograniczające jednoznaczny wybór. Decyzja nie jest łatwa i dlatego przed jej podjęciem warto zapoznać się z ofertą naszego żołyńskiego Liceum.

Czytaj więcej...

WOLONTARIUSZE  ZNÓW W AKCJI!

Nareszcie możemy pomagać czynnie, robiąc to, co lubimy, a co sprawia radość innym.

Kilka osób w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu pomagało w opiece nad dziećmi podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową i Oddział Przedszkolny w Smolarzynach. Ola, Marta, Weronika i Piotrek z uśmiechem na twarzy doglądali milusińskich na placu zabaw, na dmuchanej zjeżdżalni oraz boisku sportowym, wcielając się np. w rolę bramkarza.

Za poświęcony czas i życzliwość mimo upału i zmęczenia oraz za troskę o bezpieczeństwo dzieci składam serdeczne podziękowanie.

Czytaj więcej...

,,SŁODKI CZWARTEK” W LO

Dnia 17 czerwca 2021r. połączone siły Samorządów Uczniowskich LO i SP1 zorganizowały  Słodki Czwartek, na którym cała społeczność szkolna mogła delektować się wybornymi wypiekami własnej produkcji ,,made in Żołynia”, czyli plackami, mufinkami, ciasteczkami; słodkości te cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem i znikały ze stołów w mgnieniu oka. Wszystko smakowało wybornie i trudno było oprzeć się kolejnym porcjom, przez co przybyło nam nieco kalorii, ale te spalimy niebawem na ostatniej naszej imprezie w tym roku szkolnym, tj. na spływie kajakowym w Roztoczańskim Parku Narodowym zaplanowanym na środę 23 czerwca.

Czytaj więcej...

GDZIEKOLWIEK JESTEŚ – W ŚWIAT ŚLIJ PROMIENIE DOBRA

Pomóżmy dzieciom z Podkarpackiego Hospicjum w walce o przetrwanie w tych trudnych czasach. Połączmy siły i sprawmy, aby na ich twarzach zagościł uśmiech. Do dnia 22.06. trwa zbiórka potrzebnych rzeczy wymienionych na liście poniżej. Wszystkim z góry dziękujemy. Do dzieła!

ŁĄCZY NAS PIŁKA I NASZA SZKOŁA W ŻOŁYNI

Dnia 14 czerwca 2021r. spotkaliśmy się ponownie w naszej szkole, tzn. my licealiści oraz uczniowie klas 8-ych Szkoły Podstawowej nr 1 w Żołyni, tym razem w Szkolnej Strefie Kibica, aby wspólnie kibicować naszej narodowej reprezentacji w meczu ze Słowacją w ramach Mistrzostw Europy w Pilce Nożnej EURO 2020. W ramach rozgrzewki rozegraliśmy quiz piłkarski, w którym uczestnicy, tak chłopcy jak i dziewczęta, wykazali się dużą wiedzą na temat EURO. Ubrani w biało-czerwone stroje, pomalowani bądź przyodziani w biało-czerwone flagi, odśpiewaliśmy najpierw wraz z naszymi piłkarzami na kilkadziesiąt głosów nasz hymn narodowy, a później przez cały mecz dopingowaliśmy naszą narodową drużynę, głęboko przeżywając jej ,,wzloty i upadki” w czasie ciężkiego boju ze Słowakami.

Czytaj więcej...

SZKOLNY WIECZÓR FILMOWY

Dnia 8 czerwca w naszej szkole odbył się Wieczór Filmowy. Organizacją zajął się Samorząd Uczniowski LO. Jako goście zostali zaproszeni uczniowie klas licealnych oraz klas 8-ych Szkoły Podstawowej nr 1 w Żołyni. Celem spotkania była integracja uczniów LO i SP oraz chwila relaksu po zajęciach lekcyjnych. Seans rozpoczęliśmy dobrym humorem razem ze „Shreckiem”. Następnie spragnieni wrażeń i emocji obejrzeliśmy mrożący krew w żyłach horror. Nikt nie wrócił do domu głodny, ponieważ przez cały czas serwowano pyszne gofry, tosty, watę cukrową oraz ciasto. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało i zapraszamy do śledzenia i włączania się w kolejne akcje Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj więcej...

CHALLENGE NIEBIESKIE MOTYLE 2021

W dniu 15 czerwca Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w akcji „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”. Członkowie oraz chętne osoby z dużym entuzjazmem podjęli radosne wyzwanie. Głównym celem tej akcji było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu.

Jak przekazaliśmy niebieską iskierkę przyjaźni?

Czytaj więcej...

NOWOŚCI W SZKOLNYM KOLE STRZELECKIM 

Zespół Szkół w Żołyni od bieżącego roku szkolnego dysponuje własnymi nowymi karabinkami. Są to trzy karabinki sportowe bocznego zapłonu, kal. 5,6 mm, CZ 455 z dodatkową lunetą celowniczą „Delta Optical Entry” oraz trzy karabinki pneumatyczne  „CROSMAN COPPERHEAD”, kal. 4.5 mm. Broń wykorzystywana jest podczas zajęć Szkolnego Koła Strzeleckiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

LICEALNY TURNIEJ  SZKOLNEGO KOŁA STRZELECKIEGO

W dniu 10 czerwca 2021 odbył się  turniej w strzelectwie sportowym dla uczniów liceum, członków Szkolnego Koła Strzeleckiego. Zawodnicy rywalizowali w strzelaniu z karabinku  sportowego bocznego zapłonu na dystansie 50 m w pozycji leżącej. Oceniano 7 strzałów. Po emocjonującej i zaciętej, przebiegającej w bardzo sympatycznej rywalizacji najlepszym strzelcem turnieju został Wiktor Natoński z klasy 2 LO. Drugą lokatę wywalczyła Milena Rewer z klasy 1 LO. Na trzecim miejscu na podium znalazła się Martyna Mach z klasy  2 LO. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale. Ponadto w turnieju wystartowali: Zuzanna Foryt, Edyta Więcław, Patryk Cyburt, Michał Jucha oraz Piotr Szpila. Sportowym zmaganiom towarzyszył jak zawsze smaczny grillowy bufet.

Czytaj więcej...